2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Masallah darısı basımıza Sütün yaramıs demekkı Oğlumda sütüm azdı yaglı degildi bakalım bu sefer nasıl olcak İnşllh benimkilerde emer stres bastı şimdiden
Benimde ilk bebeğimde çoktu sütüm ikincide daha azdı, şimdi artırmak için sürekli düzenli beslenmem mümkün olursa uyumam ve çok su içmem gerekiyor yorgunlukla elimden geleni yapıyorum nasiplerince beslenip büyüyecekler inş seninde gönlünce olur olumlu düşün olumlu olsun

Benimkiler de 1 kilodan fazla aldılar 4 5 cm uzadılar. Kaç kilo doğmuştu seninkiler? Benimkiler biri 2010 biri 2390
Maşallah güzel almışlar senin kuzularda
Oğlum 3195 doğdu 2800e geriledi, kızım 2755 doğdu 2500 e düştü sonra yeniden toparladılar

E
Maşallah güzel almışlar senin kuzularda
Oğlum 3195 doğdu 2800e geriledi, kızım 2755 doğdu 2500 e düştü sonra yeniden toparladılar
Evet aile hekimimiz de çok iyi bakmışsınız elinize sağlık dedi ilk başlarda bi gerileme oluyor çoğu bebekte ardından toparlanma

Reactions: LaL
En cok emzirme işini merak ediyorum ikizlerde nasıl oluyor Doğum yapanlar neker yaptınız Emzirebildiniz mi
Emziriyorum günde bir veya iki kere mama desteği veriyorum o kadar. Kiloları gelişimlerl çok şükür iyş

Benimkiler de 1 kilodan fazla aldılar 4 5 cm uzadılar. Kaç kilo doğmuştu seninkiler? Benimkiler biri 2010 biri 2390
Benimkiler ayda 1500 kilo almışlardı,maşallah.3650 gr-53 cm 3900 gr-56 cm olmuşlardı 1.ay kontrolümüzde Ben sadece anne sütü veriyorum ama çok zor oluyor.Mamayı sevmediler verdim kustular.İnşallah hep sütüm yeter

Masallah geliyor sutunuz.Insallah bizim de gelir bol bol.Nasil oluyor 1 gunluk emzirme,beslenme rutini.Hicbir sey bilmiyorum ben bu konularda ilk hamilelik olunca.

24. Günden selam
Sorular olmış ben kaçırmışım, bildirim gelmedi hiç
Ben 36+6 da planlı sezaryenle doğum yaptım çü lü doktorum tatile çıkacaltı, sağlıklıydım ancak artık karnım çok çatlamıştı ve derim çok incelmişti yani 38 i biraz zor beklerdim. Bekleyebilen olursa helal olsun
Toplamda 20 kilo aldım şu an 15 kilo vermiş durumdayım.
Yavrularım sadece anne sütü ile besleniyor kilo alımları 3. Hafta muayenesinde iyi idi.

Şimdi bir de benim sorum var. Bebeklerin ikisini de aynı anda emziren var mı acaba, doktorum aynı anda emzirmemi istiyor. Fakat çok zor.

Saryacım aynı anda acıktılarsa emzirilebilir, misal dışardan geldiğimizde yada sabah uyandıklarında ikiside acıkmış oluyor yatağa oturuyorum emzirme yastığı yada iki normal yastığı destekleyerek emziriyorum

İkisini de aynı anda emzirdiğinde beyin senin ikizlerin olduğunu algılar ve dah çok süt üretirmiş. Doktor bundan sonra öyle emzir dedi. Bakalım ben de emzirme yastığı alayım

İkisini de aynı anda emzirdiğinde beyin senin ikizlerin olduğunu algılar ve dah çok süt üretirmiş. Doktor bundan sonra öyle emzir dedi. Bakalım ben de emzirme yastığı alayım
Eğer Beynimiz aynı anda emzirmeden ikizi algılayamıyorsa bu çok zoruma gider doğrusu onca hamilelik Doğum sıkıntısı emzirmeyle uğraş bak besle büyüt daha algılamasın şaka bir yana hastanede başladım ikisini aynı anda emzirmeye evde de devam ettim mümkün oldukça ama sütümde duraklamalar oldu canım biliyorsun çoğalması için çok uğraştım ben çift emzirmenin sütü çoğalttığını farketmedim ama zaman kazandırıyor anneye

Ah tabi orası öyle, doktorum şiddetle tavsiye edince bi hikmeti vardır dedim. Sadece zaman kazandırsa bile yeter

Maşallah ne güzel. Benim sütüm çok az emzirip ardından mama yapıyorum. Bu ara çok kusuyorlar. Inşaallah sizin sütünüz yeter

Dogum yapmis anneler,sut sagma makinaniz var mi ? Aldiniz mi ? Ise yariyor mu? Yoksa dogum iznindeyken gerek yok mu?
Süt sağma makinesi bence mutlaka gerekli cünkü kanallarda birikme yada tıkanma olabiliyo onu da en iyi makine açıyor.
Zaten süt arttırmak, buzluğa süt koymak vs için de lazım oluyo en bastan beri el altında bulundurmalı

Kızlar lohusalık nasıl gıdıyor Ben şimdiden cok kötüyüm bu hafta nerdeyse hergün agladım Psikologa baslayacagım Bıranda sevıncım heyecanımın yerini endişe aldı Buyuk oglumda cok eziyet edıyor Evde gergın bır ortam Eşimle sürekli tartısıyorum Anlayıslı olmaya calıssada bıanda öfkeleniyorum Şimdiden böyleysem Lohusalıgı düşünemiyorum Dua edin lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…