Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canim yumurtlama gunlerini takip edip iki ay daha bekle derim baktin olmuyor gidersin doktora. Ovulasyon setiyle takip edersen daha iyi olur gununu de ogrenmis olursun. Ve en onemlisi kafana takma hersey normalse bile stres yumurtanin dollenmesine engel oluyor...
İnşAllah bakalım

Kızlar rahim küçüklüğü hakkında bilginiz varmı

Rahim küçüklüğü bende de varmış canm. Gebelik olmuyo bu yüzden. İlaç kullanıyorum 3. kutu bitiyor ve 2 seneye kadar kullanabilirim inşAllah o kadar uzun sürmez :KK43: Ve 2 sene sonrasında da garanti yok tüp bebek olabilir. 2 defa hsg çektirdim tüplere ilaç gitmiyor o da rahim küçüklüğündenmiş.

Kızlar ben hala adet olmadım bugün çatlatma iğnesinin 14.günü test yapsammi napsam kararsızım 11.gün yapmıştım negatifti acaba buda hüsran olurmuki

Kızlar ben hala adet olmadım bugün çatlatma iğnesinin 14.günü test yapsammi napsam kararsızım 11.gün yapmıştım negatifti acaba buda hüsran olurmuki
Sizde mi çatlatma iğnesi oldunuz , ben şuan klomen kullnıyorum çarşmba randevum var iğne vericek büyük ihtimal de bu iğne göbekten mi oluyo tek çok korkuyorum nasıl yapıcam bilmiyorum :KK43:

Sizde mi çatlatma iğnesi oldunuz , ben şuan klomen kullnıyorum çarşmba randevum var iğne vericek büyük ihtimal de bu iğne göbekten mi oluyo tek çok korkuyorum nasıl yapıcam bilmiyorum :KK43:
Korkacak hiçbişey yokki iğneyi alinca acilden vurdurabilirsin.cilt altına yapılıyor zaten hissetmiceksin bile bende çok korkuyodum alakası yok hemsirenin yaptığını anlamadım bile:)

:işsiz:Adet tarihime son 9 gün kızlar. Doğumdan sonra ilk bekleyiş, çok gerginim.

Ama reglim gecikmezse test yapmama kararı aldım. Gaza gelip üzülmek istemiyorum...

Daha iki ay önce hamileyken şu an tekrar hamile kalabilecek miyim çok tereddütlüyüm.

Allahım dualarımızı kabul eder inşallah ❤️

Aynı duyguları paylaşıyoruz. Acaba olacak mı... hamileyken ayy çok şükür oldu demiştim. Şimdi yeniden aynı stres. Umarım hepimiz bu stresten kurtulur, iyi haberler alırız.

Kızlar bir de bazılarınızın genel sorusuna cevap olur mu bilemem ama tecrübemi anlatayım .

Telefondaki yumurtlama dönemi aslında sizi çok yanıltır.
Ben bir kimyasal gebelik ve hamilelik zamanımda adetim bittikten sonra 3-6 gün arasında yumurtladigimi fark etmiştim. Ve gerçekten de o zamanlara yakın döllenme olmuştu. Bunu nereden anladım.. çünkü ben testi hep adetten 1 hafta önce yapıyordum ve pozitif oluyordu. Hatta hamileliğinde 1 hafta önceden hcg 364 idi.

Biz eşimle hiç bir günü boş geçmemek için hergün iliskiye giriyorduk . bu yorucu mu evet. Ama çok ender 2 günde bir oluyordu.

Bence ( özellıkle klomen kullananlar) her gün ilişkiye girin. Günü kaçırdığınıza değmez.

Ha şu an ben uyguluyor muyum hayır. Düşükten sonra daha ilk adetimi yeni bitirdim. Biraz bu ay ağırdan alıyorum galiba.. Bu ay tutmazsa diğer ay ben de yine aynı şeyi deneyeceğim.

Kucaklarimiz sağlıklı bebelerle dolsun. Geceleri uykusuz kalalım
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Merhaba kızlar bugün doktora gittim daha önce geç döllenme olabilir demiştim ve sanki öyle normalde ultrasonda 7+1 olması gerekirken 6+2 çıkıyor bu neden olur geç döllenmedenmi hesap yapıyorum uymuyor yani en son adetim 15 ağustos yani diğer adetime mi yakın kalmışım böyle olan varmı

Merhaba kızlar bugün doktora gittim daha önce geç döllenme olabilir demiştim ve sanki öyle normalde ultrasonda 7+1 olması gerekirken 6+2 çıkıyor bu neden olur geç döllenmedenmi hesap yapıyorum uymuyor yani en son adetim 15 ağustos yani diğer adetime mi yakın kalmışım böyle olan varmı
Hamilr kaldıktan sonra adet mi oldunuz yani?

Kızlar bugün çatlatma iğnesi olalı 15gun oluyor hâlâ kırmızılar yok ne olur bana dua edin bugün test yaptır dedi doktor ama ben sanki adet olcam gibi hissediyorum ya illa 14.gunde adet olunmasimi gerekiyor iğneden sonra yoksa gecikme yapabilirmi acaba progestan kullanıyorum bide

X