Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım bende adetin 28.günündeyim sürekli beyaz akinti ve kasık agrim oluyor bu ay bende anlamadım gitti dün test yaptım negatif.Ama arada bulantı ve üşümem oluyor.Adete kaldı son 3 ama bazen su gibi şeffaf bazen beyaz akinti devam ediyor...hayırlısı bakalım

Ben de yumurtlamadan beri devam ediyor gunde bir kez geliyor mutlaka bir de bugun tum gun belim agridi sag tarafi ve hafiften bacagima vuruyordu yani akinti bence gebelik belirtisi gibi bir kac kisiden daha duydum ama emin degilimmm sen 3 gun daha bekle genelde gun gectikten sonra cikiyor

Canım bende bugün gittim doktora ve klomene başlıyorum yarın 1 hafta sonra tekrar çağırdı yumurta çatlatma iğnesi vericem dedi ovulasyon alacaktım ama gerek var mı hala alayımmı bilemedim

merhaba. bende şimdi doktordan geldim doktor yumurtalıklara baslında yumurtaların iyi klomene gerek yok dedi. bende diğer doktor klomene başlarız demişti ve çevremdede klomen ve çatlatma olan çok kişi var dedim. hayır klomenle çatlatma vermiyoruz bu yanlış bir uygulama ben tüp bebek doktoruyum aynı zamanda dedi. direk aşılamaya ikna etmeye çalıştı benı aça ben klomen kullanmak istiyorum deyince sadece 1 naylığına deneyelim dedi. kafam allak bullak ne yapacağım bilemiyorum şimdi. ovülasyon testide aldım nolur nolmaz diye.

Merhaba canım :) çevremde öyle hastaneler varki sırf hastaneye fazla para girsin diye daha pahalı tedavilere yönlendiriyorlar umarım gittiğin doktor sadece bunun için aşılama önermemiştir yani bunca insan varken klomen ve çatlatma iğnesi kullanan onun direk aşılama demesi aklıma başka birşey getirmedi

Tüp bebek öncesi bildiğim kadarıyla klomen kullandırıyorlar. Ilaç tedavisi fayda etmezse tüp bebek olmuyor mu. Yani ben öyle biliyorum. Yine birkaç kişiye sorup araştır bi canım

inşAllah 2019 olmadan da güzel hamilelik haberleri alırız hepberaber inşAllaaahhh :)

Tüp bebek öncesi bildiğim kadarıyla klomen kullandırıyorlar. Ilaç tedavisi fayda etmezse tüp bebek olmuyor mu. Yani ben öyle biliyorum. Yine birkaç kişiye sorup araştır bi canım

başka bir doktordan daha destek almak lazım. daha doktorların birinin dediği diğerini tutmuyor. biz ne yapıcaz bilemedim.

Merhaba kızlar sinirlerim çok bozuldu. Cidden bu doktorları anlamak mümkün değil. Hepsi aynı değildir tabiki de. Ben ovulasyon testi yapmıştım ve tamamen kopkoyu olmamıştı atmıştım buraya da. Bugün 21.günümdü doktora gittim çatlamış mı baksın diye. Kadının bir dövmediği kaldı. O testlerle yumurta takibi yapılmazmış. Ayrıca 21.gün yapılan test diye bir şey yokmuş. Progesterona bakmadı yani ben de inatlaşmak istemedim sonuçta benim mesleğim değil yani mesleğine saygısızlık etmemek için bir şey demedim ama sinirlerim bozuldu. Şimdi ben nasıl anlayacağım bu yumurta çatlamış mı diye. Zaten lafımı bile dinlemedi ya. Adetinin 14.günü gel ultrasonla bakalım filan dedi ben diğer doktora gittiğimde 12.gündü ve çatlamak üzere dedi. Adetim 26 günde bir oluyor ve 14’te gitsem çatlama zamanı geçmiş olacak belki de bunu bile anlatamadım kadına. Diğer doktor görmüştü dedim görmesi bir anlam ifade etmez dedi. Kendisi görüp ne yapacak merak ediyorm ifade edeceği anlamı. Çok uzun yazdım kusura bakmayın anlatacağım kimse yok buraya yazıyorum işte. (

Başka doktora git bence canm. Ne zamandır düşünüyorsun?
Bende yaklaşık 1.5 sene önce bi doktora gittim direk iltihap vardır dedi ilaçlar fitil verip gönderdi. Başka doktora gittik yumurtlamaların iyi dedi ve adetin 2. 3. günleri gitmiştim klomen verdi adetin 5. günü başla bitince gel bakalım dedi klomen zaten 5 günlük kullanım yani adetten sonra 10. yada 11. günü gitmiştim yumurtaların çok güzel gelişmiş dedi. Ve genel bilgi olarak adetten sonra 9-17 günleri arası önemli dedi 2 günde 1 ilişki öneriyorum ben her hastama dedi. Sperm 2 gün yaşıyor, yumurta ise sadece 1 gün olduğu için 2 günde 1 diyoruz dedi.

Anladım canım teşekkür ederim bizim bazen 2 gün üst üste oldu arada 1 gün ara verdik filan ama yumurta çatladı mı belli değil işte o beni strese soktu. Daha 2 ay oldu canım ovulasyonu bir deneyim dedim böyle çıkınca korktum kadın progesterona bile öyle bir test yok dedi şaka gibi yani. Bir de ciddiye alsın diye 6 aydır olmuyor dedim ona rağmen ciddiye almadı. Ben öyle hemen olsun diye beklemiyorum ama bir sorun varsa erkenden öğrenmek istiyorum onu da öğrenemedim moralim bozuldu. ben gün aşırı ilişki yaşasam nolcak yumurta çatlamazsa yani. Artık adetimin 3.günü başka doktora gidip diğer hormonlarıma baktırcam yumurta takibi de isteyeceğim inşallah bu defa anlayışlı biri denk gelir.

Canim benim yaz tabiki niye burdayiz herkes birbirinden fikir aliyo bi sekilde yasadiklarini anlatiyo. Her dr tedavi sekli farkli bilemiyosun ki herkesin hastaligi ve bunyesi farkli oldugu gibi inandigin ve guvendigin bi dr olmali kesinlikle eger kafana yatmadiysa devam etme o dr la tek dr la kalmamakla fayda var.

Bir daha gitmem zaten o doktora canım hiç ilgilenmedi. Memleketimde inandığım ve güvendiğim bir doktor vardı yazın ona gittm işte ama o da 13 saat uzaklıkta kaldı:/ mecburen burada deneme yanılma yoluyla bulacağım artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…