2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Günaydı mı gerçekten?? felaket bir geceydi üç saat boyunca saat başı ağlayarak uyandı. Mıkırdanarak uyudu sallamaktan kolum koptu beşiği. Sabaha karşı iki defa daha ağladı. Şimdi ise gayet enerjik ben bitmiş vaziyette. Çift görüyorum herşeyi. Üşüdü sanırım gece örttürmedi battaniye de. Üşüşe yapar mı böyle? İlk üç ağlayarak kalkıştan sonra hırka giydirdim. En azından ağlamadı sallamadım. Tas ki sabaha kadar

üşümekten uyanır. biz de 12 de yattık eşimle tam 2 saat uyutmaya çalıştık, 6 dan beri ayaktayız, yumurta sarısı kırdım eşim yediriyor şu an. eşimle ben uykusuzluktan ayakta zor duruyoruz ama bizim velet baya enerjik, büyüyecekler böyle böyle

bir yerde okumuştum, üç kere uykusu bölündüğünde boşuna uyutmaya çalışmayın tekrar uykusu gelene kadar diyordu

Uyanmadan gözler kapalı ağladı hep belki 15-20 dk. Hele sonuncusu artık memeye aldım gözyaşıda almaya başladı. Şu an yanımda oyun oynuyor kendince ama ben dünyada değilim sanki

Uyanmadan gözler kapalı ağladı hep belki 15-20 dk. Hele sonuncusu artık memeye aldım gözyaşıda almaya başladı. Şu an yanımda oyun oynuyor kendince ama ben dünyada değilim sanki
uykusundan ağlayarak uyanma bizde yok Allaha şükür. yalnızca dişi ağrıdığında veya döküntü çok olduğunda nadiren oluyor, hemen vücudunu soyup bakıyoruz genelde sorunu buluyoruz, birkaç kez sorunu anlayamadık, rüya gördüğüne karar verdik. hep mi ağlayarak uyanıyor?

Olumlu ve sabırlı yaklaşımınızı görünce kendime kızdım. Ama bir saati asla bulmayan uykularla sabaha kadar çok zor geçiyor. Ve ebeveyn için de hayatta kalmak...
Sanırım piyasadaki en şefkatli uyku eğitimi kitabını okudum, 2 günde yuttum işime yarasın bir an önce diye. (Uyku Rutini-Elizabeth Pantley) En büyük hatanın gece yataga geç gitmeler ve her gün uykudan önce heppp aynı şeylerin yapılmıyor olması olduğunu düşünüyor.

ben de şu sıralar otuz milyon kelime (dr dana suskind) kitabını okuyorum. sanırım zihinsel gelişimyle fazla meşgul olduğumdan uyku rutinini ihmal ediyorum. doktorla konuştuğumuzda uyku=rutin demek. yarım saatlik rutin uygulayın 5 gün üst üste aynı saatte yatarsa alışkanlık kazanır demişti, biz de yaptık birşeyler, banyo biraz oyun konuşma gezdirme bez değiştirme yürütme şeklinde, olmadı olmuyor. 1 yaşında ciddi ciddi uyku eğitimi yardımı almayı düşünüyorum, vücudumda daha önce varlığını bilmediğim kaslarım ağrıyor

Yok bizim maşallahımız var uyku konusunda normalde son birkaç haftadan beri üç dört defa oldu. Yoksa gece yatar sabah kalkar ben gece beslenmesini de kestim

Canım sanırım o doğru. Rutinine çok bağlılar. En ufak aykırılık geceyi gerçekten bozuyor.

Gece uyumayan çocuk çok zor oluyor gerçekten ben birkaç kez yaşadım da hayatım karardı. Her gece aynı olsa gecenin gelmesinden korkarım herhalde

Kızlar eşime çok kızgınım. Sabah kahvaltı hazırlıyordum. Oda oğlumu alıp bakacak tı ben hazırlayana kadar. Aldı koltuğa oturttu dedim ki düşer orda bırakma. Beyefendi de kumanda arıyor. Pat bir düş yere kafa üstü. Aklımı oynayacaktım. Çok ağladı yavrum cok içini çeke çeke. Bende onla beraber ve memede uyuya kaldı. Bişey olur mu çok korkuyorum gece de Bi sürü kabus görmüştüm. Oğlumun adı hasan efe rüyamda diyordum hep hasan efe diyordum şimdi ben nasıl Osman dicem bu çocuga Allahım sen koru

Canım benim çok geçmiş olsun. Annesi takip et bugün. olmadı götür bir doktora. benimki düştüğünde doktor ayak altlarını uyardı tepki veriyor mu diye. Sende yap ayaklarını çekmesi lazım hissetmesi lazım demişti. Ellerini tuttur kavrıyor mu diye. Çok geçmiş olsun kuzuma. Babası da çok korkmuştur birde kendini suçlamıştır şimdi. Allah bir daha göstermesin

Uyansın ilk iş yapıcam canım evet oda korktu hatta şu an küsüm onla konusmuyorum ama yaptıgıda olmayacak iş. Hani çocuk koltukta yürürken düşer anlarım ama bu bilerek kasten sanki o yüzden çok sinirliyim ona. Rahat adam ya çok rahat

Merhaba kızlar bir sey farkettım ben gergin olduğumda bebegımde gergin oluyor kac gundur sureklı onla oynuyorum ve hep gunler yuzlu yaklaşıyorum eskiden ne kadar da of puf yapıyormuşum onu anladım. Stres yapıyor bebekte guvende hissedemiyorum kendini uyku düzenini sagladım cok sukur cok mutluyum uyku saati gelince resmen uyumak istiyor bu kadar kolay olacağını sanmıyordum. Gunduz 11den 1 e kadar uyuyor birde 4 de 1 bucuk saatlık ıkındı uykusu var aksam da 9. 30 dan sonra uyuyor bazen 10.30u buluyor onu da cekmeye calısıyorum. Besıginde sallanmak istiyor artıkgecen babası oyle uyuttu. Yavas yavas memeden uykuya gecıslerını de azalttm biraz emiyor tam ıcı gecmeden besıgine koyup sallıyorum. Ha gece Besıginde hala uyumuyor gece uyanınca kolayıma kacıypr yanıma alıyorum ya aslında ısın gercegı onla uyumayı seviyorum geceleri ama muhakkak sabaha dogru besıgine koyuyorum ki Besıginde uyansın benımsesın besıginı. 1 haftadır cidden sabah 8de uyandırdım 2. gun pes dıcektım cidden dayanamıcaktim ıyıkı pes etmemısım. İlk gunler uykuya gecsın diye 1 saat ugrasırken simdi 10 dakika da uyuyor. Ama en onemlı sey su anneyi gergin gormucek bebek hep mutlu hep guleryızlu sevgi dolu hep oynayan anne ısı gucu bıraktım 1 hafta. Terleyeseye kadar oynadık bir cocukla ne kadar oynarsa o kadar sana guvenır ve sever. Beslenme konusunda da blw ye gectı yavas tan. Insallah bir dısle her sey darmaduman olmaz

Cnm Gecmıs olsun ama bence uyutma uyandır boyle durumlarda uyutmamak gerek dıyorlat. Valla cnm inan bebeklere bir sey olmuyor duse kalka buyuyorlar. Gozlerıne bak kayma var mı diye uyku hali varsa kayma ve refleksler azalma hemen doktora goturmelısın Allahım korusun tum bebekleri o kadar tehlikeli zamanları ki benimkı de koltuga çıkmayı ogrendı

çok geçmiş olsun, 2 saatten uzun uyumasına izin vermeyin her 20 dakikada bir kontrol edin. rüyanıza çok takılmayın, ben oğlumla ilgili ne kabuslar gördüm, hala pencere kenarlarına yaklaşamıyorum çocukla, ayrıca evin tüm pencerelerini değiştirip yukarıdan açılacak şekilde yaptırdım, o kadar korktum yani. ama birşey olmadı. ben evham yaptığımla kaldım. oyle rüyalarda ertesi gün ufak tefek birşeyler oldu ama hiçbiri ciddi değildi. Siznki de öyledir
maşşalah dilinizi ısırın, darısı uykusuz bebek annelerinin başına

Çok sağolun arkadaşlar. Resmen kabus gibi Bi gündü. Uyutmamak lazımmış öğrendim 1 saat uyuyunca uyandırdım. Gözünün ön tarafı kırmızı gibi olmuş başka Bi belirti yok. Ama üstüne oğlum yürüteçi sürerken eşim yine arkasındayken tam kafa üstü gene düşmez mi. Niye tutmuyorsun çocugu diye Bi bağırdım eşime. Oda sen bana bağıramazsın sabah ayrı şimdi ayrı sen kim oluyorsun da bana öyle bağırıyorsun diye Bi atarlandı. Arkadaşlar söyle bişey var cpcuktur düşe kalka büyücek bişey demiyorum ama benim ihmalkarlığım ya da eşimin ihmalkarlığı olunca çok sinirleniyorum dayanamıyorum. O yüzden oğlum yürüteçteyken ben hiç ayrılmam yanından. Ama aynı şey eşimde yok. Neyse eşyalarımı topladım gidiyordum annem durdurdu. Üstüne oğlum kabız olmuş ağlaya ağlaya yaptı gün daha bitmedi akşam da kv gidicez offf daraldım

Cnm Allah yardımcın olsun ama senin cocugun kadar onun da cocugu nıye biraz daha dikkatli olmuyor ki. Rahat insanlar oyle gercı ben de rahat olamıyorum hep pesındeyım sana tavsiyem bir daha esinle yalnız bırakma bebegı. Nazar mı acaba oku ben ve ustunuzdekı negatıflık gitsin. Kuzucuk ya iki kere dusmus bugun Allah beterinden korusun. Ama cidden bomba gibiler her an duseecek gibiler valla

Malesef anneler kadar dikkatli değiller Allahım emanetler çok korkuyorum ve sakınıyorum iyi dedin ben bi okuyım canım çok sağol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…