2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Herkese merhaba ben de çook uzun zamandır giremedim şimdi bakabildim yazılanlara bebişlerin hepsine maşallah diyorum. 4 gün sonra 8 aylık olacak oğlum. Boyu 74 cm kilosu 10,6 kg. Bayadır sürünüyordu 7. Ay itibariyle emeklemeye ve tutunarak kalkmaya başladı. Koltukta tutunarak ayakta durabiliyor bir süre ve yana doğru sıralıyor. Desteksiz oturuyor, emekleme pozisyonundan oturmaya oturmadan da emeklemeye geçebiliyor. İnanılmaz hareketli saniye durmuyor. Gece ve gündüz uykularımız çok fena gündüz toplamda 2 uyku ve en iyi ihtimalle 2-3 saat uyuyor. Geceleri 5 kere falan kalkıyor. Sabah kalkış ve akşam yatış saati hiç şaşmıyor doğduğundan beri onda sıkıntı yok ama sık uyanması beni çok yoruyor. 7 aylıkken ilk dişi çıktı 4 gün sonra da ikinciyi patlattı. Şimdi üstler geliyor sanırım baya zorlanıyor diş çıkartırken. Sabah kahvaltısını ve meyveleri yiyor ama akşam yemeğinde 2 yemek kaşığı yiyip ağzını kitliyor umarım geçicidir ve diştendir. Sizinkiler maşallah konuşmaya başlamışlar bizde tık yok daha sadece ağlarken anni ve mem gibi birşey diyor. Alkış, baybay, gel, tel sarar falan yapıyorum sürekli ama onları da yapmıyor daha. Hepimize bol uykulu ve bol iştahlı bebişler diliyorum

Kızlar hepinize çok teşekkürler. Bronşiolit ve üst dişler aynı anda etkiliyormuş. Şu an buhar alıyoruz. Nefes açıcı ilaç verdi doktor. Uykuya dalmada güçlük çekiyormuş ciğerlerinden ötürü. Buharı verir vermez kucağımda uyudu yavrum çok üzüldüm. Şu an keyfi yerinde ama.

Son düzenleme:
Kıyamam ya ikisi birden. Geçmiş olsun. Burun akıntısı var mıydı ki? Ben ilk oglumdan biliyorum dişten dolayı ateş 37.5 geçmiyo 38.5 olan ateşte başka sebep oluyor illaki. Acil şifalar salgın var etrafımdaki herkes hasta bu aralar.

Geçmiş olsun canım iyileşir inşallah buhar rahatlatır biraz

Kızlar alt iki diş çıkalı baya oluyor en erken cikaranlardandik üst diş 3 gün önce falan çıktı biri diğeri de cikmak üzere. Dün gece 3 de bi uyandı 5 e kadar uymadı dil çıkarıyor oyun oynamak istiyor dışarıya alıştı camdan bakıp gitmek istiyor. Valla gece çıldıracaktim gece 3 de kalkınca ben şok tabi. Hasta falan da değil oyun için kalkıyor resmen.bebek arabası ile koridorda gezdirdim uyuttum zar zor. Sonra dedim kendi kendime gece memede uyumasına laf eden sen misin:)

Bizimki de 2 aydır böyle. Ben de diş diye düşündüm. Geçen ay 2 tane çıktı. Bir aydır da üsttekiler kabarmış dedi doktor ama hala çıkmadı. Diş daha çıkmadan 1 ay uykusunu 6 7 kez böler mi ki ya? Doktor da büyüdüğü için dedi.

M MervaTeacher bizde aynıyız çok yoruluyorum uykusuzum

Ben de aynen

Merhabalar 8.ay için tam kan testi veren var mı? Cuma günü verdik 1 hafta sonra çıkarmış inşallah iyidir değerler.Artık oturmak yok ya emekleyince pıt pıt her yere gidiyor. Videolar çekiyorum bol bol anne diyor kendi kendine daha çok şey söylüyor henüz dişimiz yok ya burda okudum da dişi olmayan yok sanki. Ek gıda dönemi de güzel gidiyor şükür 1ayda 800 gr almış şükür kilo olarak Persentilde çok iyi değiliz ama sağlığı yerinde çok şükür

Ben tam kan testini 9 .ayda die biliyorum o yüzden gitmedim daha bizde öyle girmediği yer yok 1 ayda 800 maşallah çok iyi 2.5 ayda 300gr almıştı bizim ki biraz daha topladı gibi ama tartmadım henüz bizim de diş yok halbuki 5 ayından beri bekliyorum çıktı çıkacak derken 8aylık olduk :)

Ebe öyle demişti en son kontrolde verdik bakalım iyi çıkar inşallah. Ek gıda süreci güzel gidiyor şükür yalnız değilmişiz sevindim çıkar yakında

Çooook tatlı maşallah.
Forumda neler neler... Konuşanlar, cümle kuranlar, yarın "yürüyo" benimki yazacak biri diye ödüm kopuyo. Zira benim bebiş tam bir bebiş hala.

Valla bu hızla yakında yürümelere de başlıcak bu bebeler

maşallah sabrına hayranım, blw'ye devam bence de, bu kadar ay devam ettiyseniz bundan sonrası tabi ki kolay olacaktır.

Aynen canım blw iyi gidiyor bakalım ne kontrolde doktor ne dicek

Maşallah canım zaman nsısl da geçiyor büyüyor kuzucuklar. Bende 9.ay diye biliyorum kan testini

maşallah senin kuzuda iyi hareketliymis

çok geçmiş olsun canı. Tez zamanda atlatir işallah

Bizim de dişimiz yok.Maşallah 1 ay da ne güzel kilo almış

Çok geçmiş olsun

Günaydın canlar.
Fırsat buldukça bakmaya çalışıyorum. Büyük oğlum anaokuluna başladı ve başlar başlamaz hasta olduk tabi sonra bana geçti ben atlattım abimiz de atlattı derken tekrar hasta oldu ve Güney’e de geçti. Benim de boğazlarım acıyor. Yani hastalık evde dolaşıyor diyebilirim sırayla hasta oluyoruz. Geceleri çok uyanıyor meme için şimdi bir de hasta hiç uyumadık diyebilirim. Doktor iburamin zero verdi onu kullanıyoruz inşallah fayda eder.

Geçmiş olsun canım biz de bayramda hasta olmuştuk. 1 hafta boyunca buhar verdim çocuk öyle rahatlamıştı. Çok iyi anlıyorum seni o yüzden hemencecik geçer inşallah

Bizde de daha diş yok ne emekliyor ne diş çıkıyor bekliyoruz öyle

Aman aman ses etme gece uyusunda gündüz az uyusada olur:) zaten gece o kadar uyuyorsa gündüz az uyuması normal. Bizim ki geceleri saat başı uyanıyor fenalardayız

Aman aman ses etme gece uyusunda gündüz az uyusada olur:) zaten gece o kadar uyuyorsa gündüz az uyuması normal. Bizim ki geceleri saat başı uyanıyor fenalardayız
Doktor gece sürekli uyanan bebeklerin eğer gündüz aldığı kalori yeterliyse ve kilo alımı iyiyse gece beslenmesinin kesilmesi gerektiğini söyledi.
ben daha önce gece beslenmesini kesmeye başlamıştım bir hafta kadar sonra şeytan dürttü dedim gündüz daha geç kalksın gece besleyeyim yine aynı saatte kalktı ben düzeni bozduğumla kaldım. 10 gündür kestim gece beslenmesini. yine gece alışkanlıktan 4-5 gibi bir hık mık yapıyor sallıyorum geri dönüyor uykuya
. doktor 1 yaşına kadar kesmezsen uzun zaman gece beslenmesini kesemez yada kesmekte ciddi anlamda zorlanırsın dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…