2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bebeklerinizin göz rengi değişmeye başladı mı? Benimki koyulaştı. Açık maviydi şu an lacivert gibi.

Canim gecmis olsun. Bende de hic kasinti olmadi. Gebelikte veya dogumdan sonra kurdesen olanlar olabiliyor. Bence doktora git, aile hekimine bile gitsen olur, kurdesense alerji ilaci verir, onemli bisise enazindan uzmana gorun der.

Bayrama 3-6 al canım ama diğer yazlıkları 6-9 al. Biranda kilo alıyorlar ve olmuyor. Çoğu kıyafeti elimde kaldı sadece 1 kez giydirebildim.

Merhabalar,

Uzun zamandır firardım :/ Herkes iyi umarım, bebişler de
Biz 1 ay 1 haftalık olduk, son 1 haftadır gaz problemi yaşıyoruz.
Humananın kimyonlu rezenesini hem ben içiyorum hem Alin'e içiriyorum, dışında bir de gz damlamız var. Ama pek faydası yok gibi :/
Sizler de durumlar nasıl? Umarım bu anlamda her şey yolundadır

Merhaba canım.
Bizim de gaz problemiz var. Bende gaz damlası kullanıyorum birde özel bir otlu yağ ile karnına masaj yapıyorum.
Emziriyor musun ?
Ben emzirmiyorum mamamızı değiştirdim doktor tavsiye ile daha katı ve sindirimi kolay olan lifli bir mamaya geçtik.
Gaz çok zor canım .
Rabbim yardımcımız olsun

Ben de 8 nisanda doğum yapmıştım . Bugün 40 mız çıktı bizimde

Anladım ben canım ama boşver bizler buradayız ihmal etme bizi
Bu arada arkadaşlar bana inek sütü,içerisinde inek sütü içeren gıdalar ve paket gıdalar yasaklandı
Her seferinde mi kusuyordu? Şuan bebeklerin kusması normal bence ama çok sık ve şiddetliyse bilemiyorum bir de canım belki yediğin başka bir şeyden de olmuş olabilir
Hayırlı olsun canım

Yok yok ihmal etmem artık, aşırı özlemişim burdaki sohbeti, sizleri. Geri döndüm

Hem sağıyorum hem mama veriyorum. Mama sonrası tavan yaptık zaten açıkçası, Aptamil' den Hipp'e mi transfer olsam napsam acaba...
Oğlum kolikti zamanında, şimdi Alin'de sanırım o yolda gidiyor :/ Bir de iki gündür kakasını da yapmıyor, dr 10 güne kadar normal dedi de, bana normal gelmiyor tabii ://

Otlu yağın ismi ya da karışım ise tarifi var mı? Biraz da olsa işe yarıyor mu canım?

40 lanmak nedir canm, hiç duymadım n asil oluyor?
Annenin lohusalığının bitmesi demek ya kanamanın bitmesi. Artık rahatça takılabilir. Banyo yapar abdest alırız dua okuruz 40 tas su dökeriz. Aynısını bebeğe de yaparız.
Kuzum dolduğu gün yani ilk günü sayma doğduğu gün sıfır ertesi gün 1.gün
Anladım canım sen bi an önce tahlil yaptır da ihmal etme
Aynen ben de sövüyorum... Mini city diye bir yer kardeşim ankaradan body almış 6 ay yazan body çıt çıtı kavuşmadı yaa. Tulumları bir kez giydirdim hiç giydiremediğim var.
9 ay yazan tayt dün olmadı yavrunun beline iz çıkmış hemen çıkardım. Şu an 6-9 ay giyiyor. Lcw dem alışveriş yaptım bodyler 3-6 ay şu an tam. Ama ben 6-9 aldım yaz için mümkün değil küçük olmaz hele de her ay 1 kg alırsa çok zor
Bebeklerinizin göz rengi değişmeye başladı mı? Benimki koyulaştı. Açık maviydi şu an lacivert gibi.

Bizim ki de lacivert
Ben de 8 nisanda doğum yapmıştım . Bugün 40 mız çıktı bizimde
Ay ne güze aynı günüz senle. Hayırlı olsun kırkınız

Sağol kuzum o zaman doğru hesabım

Anladım canm. 40 i çıkmasını biliyrm da 40 tas su dökme falan ilk kez duyuyorum öğrenmiş oldum

Yağın ismi pranarom canım eczaneden aldım direkt ama ben yurtdışındayım canım türkiyede varmı bilmiyorum .

Hipp’e transfer yapacağım ben ama 2 aylık olunca şimdilik ben gallia kullanıyorum türkiyede yok ama aptamil’e aynı diyebilirim 2 kutum var 900 gramlık bitsin sonra Hipp’e geçerim.

Bana doktor 2 gün dedi. Mama kullanan bebeklerde 2 gün sonra kaka yapmayınca göstermek lazım doktora. Benimki en son dün yaptı bekliyorum bakalım bugün yapacak mı.

Çok şiddetli olmamakla beraber bizde de gaz var. Gün içinde karnını karnıma yaslayıp uyutuyorum. Sıcaktan bağırsakları yumuşuyor. Uyanınca bacaklarını karnına iterek gazını çıkarmasına yardım ediyorum. Bir de I LOVE YOU masajı var. Netten bakabilirsin. Çok etki etti. Özellikle ince bağırsaktaki gazı hemen çıkarıyor. Çok gazı varsa altını açıyorum bacaklarını itip biraz bekliyorum. Kaka yaparsa rahatlıyor. Bir de yarım banyo yaptırıyorum. Göğüs kafesinden aşağıya 38.5-39 derece arası su döküyorum.
Yinede bazen gaz yüzünden ağlıyor ve gündüz uykuları çok kısa.

O Ocimum basilicum cnm bi arkadaş daha yazmış kurdeşen diye benimde aklıma geldi,komşum lohusalığın ilk günleri kurdeşen dökmüştü,bende bundan 3 sene önce filan kurdeşen döktüm hatta kullandığı losyonu bana vermişti çok iyi gelmişti,kurdeşenin belirtileri gündüz kulak kızarması ve mide bulantısı, akşamda kaşıntı ve döküntü, bol su iç demişti dr bana ve kafaya takma bunu demişti,bi gözlemle cnm kendini olmadı bi dra git geçmiş olsun

Mukuslu olarak tam böyle çok afedersin sümük gibi mi oluyor? Hayvansal gıdalar inek ürünü olmucak keçi olucak dedi canım etine birşey demedi ama ağzından lafı cımbızla aldık gerçi.
En güzelini sen yapıyon Allahtan alışveriş boyunca çocuk uyudu eşim beni acele ettirdi mağazayı aldın diyip duruyodu
Tarağını pembe diye bildiğin masmavi almışım eve gelince fark ettim
Eğimli derken canım tam olarak nasıl. Benim yatırma şeklim sağlı sollu yan yatırıyorum kusmalara karşı,o mu oluyor eğimli.
Canım bunu sonuçlar çıkana kadar dikkat et diye söylemiş olabilir. İdrarını veremedik kusmanın sebebini tam bilmiyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…