2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben evdeyken Arada bir biberonla veriyorum işebaşlayınca kimse kaşıkla içirmeye uğraşmaz mecbur biberonla verilecek
3 gün vermesem biberonla bi bakıyorum unutuyor biberonla emmeyi
Hem alişverişe dışarı yemeğe çıktığımızda , uzun yolculuklarımızda biberonla çok rahat ediyorum.EŞime bırakıyorum 3-4 saat diğer çocuğumun okuluna gidiyorum.
Dün 6 saat hastaneyle uğraştık emzirme odası küçücük sıraya girmişti herkes ben direk biberonla verdim

Benim kız çok çabuk alışıyor sanırım aynı şeyleri de tekrar yaşamak istemiyorum, meme verdiğimde bile çekmeden gelmediği için sinirleniyor bazen biberonla da çok hızlı geldiği için bırakır yine diye korkuyorum. Biraz daha büyüsün belki arada biberon verip duruma göre hareket ederim artık

Kızlar bu mesajları alıntılamışım ama ne zaman ne yazmak için alıntı yaptım hatırlamıyorum bile

İlk gebeliğin olduğu için yapmaları gerekiyordu. Benim 2. Olunca yapmadılar. Ya aksi bir durum olsaydı sorumluluk alabilecekleri miydi acaba?

Cevap yazayım bari

Merve bana da hiç bakmadılar doğuma kadar
Doğum içim yatışım yapıldı o zaman her gelen elini soktu
Ama hepsi de çok zorlandıklarını söylediler, kendi aralarında bir yeri alamıyoruz gibi bir şey söylediler

Bence ben normal doğuma uygun değildim ama zorladılar diye düşünüyorum

13 saat sancı çektim çıldırdım kendimden geçtim ama bebek hala karnımın en tepesindeydİ, inmedi aşağıya

13 saatin sonunda kadın doğumcu baktı, bu daha bizi çok meletir dedi onun üzerine işte erkek doktoru çağırdılar o sol taraftan ebe sağ taraftan ikisi bir karnıma çöktüler de öyle doğdu Bebek
Korkunç bir andı

Artık sarılığı endişe etmeliyim geçecek inşaallah
Ya bana da hemşire dedi asm de. Aşı için gitmiştik ya ilk 3 ayda göz muayenesi yapılmalı dedi.
Artık 2. Ay kontrolünde baktıracağım.

ay kuzum ya gercekten hatirlayinca bile icim bi hos oluyor. Allah iyilerle karsilastirsin . Bizim zorlanmamizi pek kafaya takmiyorlar. Benim cati uygundu belki ama neden kontrol etmediler ya uygun olmasaydı diye düşündüm.
O çökme işini banada yaptilar. Birisi üstüme cikti en son :) ama bebek o şekilde cıktı

İkisindende ayrı ayrı alınıyor. Sgk dan süt parası sanırım. Cüzi bir miktar 100 civarı. Aile ve sosyal politikalardan 300 lira ilk çocuğa. Ben aile ve sosyal politikalara bi gidemedim.

İkisindende ayrı ayrı alınıyor. Sgk dan süt parası sanırım. Cüzi bir miktar 100 civarı. Aile ve sosyal politikalardan 300 lira ilk çocuğa. Ben aile ve sosyal politikalara bi gidemedim.
Kuzum emzirme parasına edevletten bak demişlerdi bana şimdi baktık o da gözüküyor. Ziraat hesabına yatmış olarak.
Aile ve sosyal politikalara da başvuru yapmaya gidicez kuzum

Canım sigortalı çalışan olsaydın sgkdan 8+8 rapor parası alıcaktın. Ayrıca emzirme parası.
Çocuk parasınıda aile ve sosyal yardımlaşmaya başvuruyorsun ☺
Kaşıkla çok akıtıyor kuzum ya denedik onu olmadı aç kalıyor en iyisi ya beklemek ya da birlikte çıkmak yapacak bişey yok artık
Kaşık biraz uzunda sürüyor canım haliyle. Hava çok mu soğuk orda kalın giydirsen üşütmücek şekil

Evet canım çok normal daha kafalarının kasları tam gelişmediği için savuyorlar. Yüzüne kafa bile atabilir dikkat et ☺

Aynen canım sadece çocuk parası alıyoruz
Hastanede eşime evrakları vermişler git bunları yaptır süt parası alacaksınız filan demiş bizimde bi bilgimiz yok hangisini alıyoruz hangisini alamıyoruz sonradan geldiler siz alamıyosunuz dediler karambole vereceklerdi

Canim ilk zamanlar gündüz emiyordu gece uyandiramadugim icin sagipta verdim ama çözdükleri gebe emdi hic sorun olmadi.bende dışarıya çıkarsam sagip biberonla verecem cunku dışarda hic uyanmıyor.suan yoldayız durunca zorla uyandırdım azıcık icti

Baya soğuk kuzum yağmur fırtına vardı bugün öyle söyleyim Havaların düzelmesini bekliycem artık
Meme reddi yaşadın mı sende kuzum ? O olmasa hiç düşünmeden veririm de işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…