2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım bence de hiç riske atma. Çünkü siz daha yeni düzen oturttunuz. Bebekler hergün ve sık alışkanlık değiştiriyor.
Seni anlıyorum bende 2 aydır çok bunaldım.
Aynı senin gibi bnmde alışverişe çıkmam birşeyler almam lazım, iki kez denedim ikisi de hüsran oldu. :) Yarım saat sonra annem aradı gel diye.
Zaten o telaşla alışveriş de yapılmıyor.
Havanın ısınmasını bekle kuzum bence ya da hiç sevmesem de avm gibi kapalı bir yer tercih et, Besteyi de götür. Emzirme odasında emzirir arabasına yatırırsın.

Kuzum o zaman hava Güzelken anneni de al çık annen baksın, sen acıkınca emzir. Meme reddi yaşadığı için biraz sakıncalı olabilir. Dakikası da dakikasını tutmuyor diyorsun

Öyle yapıym artık kuzum doğru diyosun daha yeni düzen kurmaya başlamışken riske atmayım hiç. Eşimin tişörtlerini giymeye devam ediym Beste’yle çıkana kadar
Kuzum o zaman hava Güzelken anneni de al çık annen baksın, sen acıkınca emzir. Meme reddi yaşadığı için biraz sakıncalı olabilir. Dakikası da dakikasını tutmuyor diyorsun
En mantıklısı o kuzum, tekrar başa dönersek çok üzülürüm çünkü

Kızlar sizinde bebeğiniz kucağınızdayken başını o yana bu yana savuruyor mu?
Evet canım başlarını daha tutamıyorlar ya ☺
Benim kız en çok tavana bakıyor
İnsan çaresizlikten o an yapmam dediğim şryleri yapar canım. Meğer şmyle yaparım böyle yaparım demekle olmuyormuş. Bebeğe göre hareket etmen gerekiyor
Meme reddini yeni aşmışsınız canım ihtimal yüksek. Biberon yerine kaşıkla deneseler hem süre uzamış olur gemde geri reddetmez

Kaşıkla çok akıtıyor kuzum ya denedik onu olmadı aç kalıyor en iyisi ya beklemek ya da birlikte çıkmak yapacak bişey yok artık

Kızlar çocuk parasını alan var mı?
Nereden alıyoruz.
Öğrendim ki canlı Doğum olunca bize de hak tanınıyormuş. Grubumuzda alın yazmışlar.
Sokaktaki canlara harcamayı düşüyorum oğlumun niyetine
Bazıları SGK demiş bazıları aile ve sosyaldan başvuruluyor demiş. Doğrusu nedir bilen var mı

Aile ve sosyale başvuruyorsun kuzum

Nasıl anlatsam mesela gazını çıkarıyorum ya kafasını bi kaldırıyor taşıyamadığı için pat diye gögsüme düşürüyor kafasını.burnuna birşey olcak nerdeyse öyle oluyor.taşıyamadığından oluyordur değil mi?

Kuzum PTT den aldım ben ama nereye basvuruluypr bilmiyorum esim halletti aksam gelince sorarım.. 1.cocuga 300 2.cocıga 400 3.cocuga 600 mus bende 400 aldım

Ay canım seni alıntılamışım. Olsun ama sorun yok LoveAndMarriage kızlara katılıyorum. Şöyle ki daha çok yeni. Ya beraber gidin ya da sonra gidersin. Ama tabii her bebek farklı. Ben 3-4 saat bırakıp gidebiliyorum. Bizimki simdilik ayırt etmiyor. Beste de öyle olduğunda rahat edersin
Doğru canım. SGK değil. Ben henüz almadım. Haziran ayında ptt te yatacakmış. Artık annenin adına veriyormuş devlet.

Kuzum PTT den aldım ben ama nereye basvuruluypr bilmiyorum esim halletti aksam gelince sorarım.. 1.cocuga 300 2.cocıga 400 3.cocuga 600 mus bende 400 aldım
Hadi ya annenin başvurması lazım diye biliyordum. Malum evden çıkamıyorum eşim başvurabiliyorsa güzel olur. Sağol canım

Teşekkür ederim canım

Bence 1 kereden bişey olmaz canım bebiş senin keyfini tadını aldı sonuçta kolay vazgeçmez bırakacak olsa biberon olmadan da bırakır merak etme. İlk oğlumda 6 aydan sonra çalışmaya başladım. 2 yaşına kadar gündüz biberon gece meme devam ettik

Şimdi daha küçük sanırım canım tekrar biberona alışma ihtimali var haklısınız. En iyisi riske girmemek. İki kıyafet alıcam diye memeden etmeyim kızımı
Bi kere yaşayınca korkuyorum canım çok zor alıştı çünkü

Eşim başvurdu cnm bu ayın 25 inde yatacakmış 600 bana ptt ye adıma, melekci cnm sen ayın kaçında doğum yapmıştın

Kızlar sizinde bebeğiniz kucağınızdayken başını o yana bu yana savuruyor mu?

Savuruyor canım

Kuzum benimde saçlarım çok uzadı bir ara kestiricem benim aklıma eşimle arabayla çıkarız dedim onlar bekler sıra falan da varsa ben emziririm diye düşündüm çünkü ipeğin de sağı solu belli olmuyor
Canım eşim kendi kurumuna başvurdu benim adıma ptt ye yatıyormuş yalnızca ben alabiliyormuşum

Selam kızlar bizde doktordan geldik bi doktor bulmuştum çok memnun kaldık kalça ultrasonunu da hallettik çok şükür her şey yolunda

İlk 3 aya kadar göz muayenesini de yaptırın dedi. Gece uyandırma olayını sordum, eğer bebeğin gelişimi kilo alımı iyiyse uyusun diyoruz diyoruz dedi.

Bu arada kızımın sarılığı 3.aya kadar tamamen geçecekmiş inşallah önemsemedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…