2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Gazdan uyanıyor canım. Tek göğsümü 10dk emiyor yetiyor mu doyuyor mu diye düşünüyordun ya. Maşallah güzel doyuyor,doktorumuz gazlı bebek güzel beslenen doyan bebektir dedi ☺
Aaa öyle mi kuzum kızımın gazlı olması üzüyor ama doyduğuna sevindim

Öyle durumlarda napıyosunuz canım sebepsizcemi ağlıyor. Çok zor ya saatlerce hiç susmadan ağlaması Allah yardımcınız olsun biran önce 3 aylık olsun tüm sorunları geçsin kuzunun

Kızlar evin içinde kullanmak için hafif bir araba öneriniz var mı? Kucakta gezdirmekten yoruldum. Beşik de güzel ama oturunca da dışarıda kullanabileceğim pratik bir şey istiyorum.

Ben slingle çözdüm o işi hem içindeyken uyuyor hem de işlerimi halledebiliyorum

Canım biz yapmayacağız sanırım çünkü herkes çok farklı yerlerde oturuyor ve o kadar kalabalık değiliz menü gayet güzel canım burada ikramlıklar tarzında yapılıyor ama kalabalıksa yetmez yemekli oluyor canım

Canım atabilirsin örnek bir liste görmüş oluruz

Canım aynı benim kızı tarif etmişsin.Küvezdeyken görmeye gittiğimizde hergün ayrı ebesi bilgi veriyordu,hepsinin tek söylediği çok huzursuz. Bebek anneyi arıyor,bazen karnı aç olduğu için değil göğsümde olmak için emiyor. Doktorumuz küvezde kaldığı için biraz zamana ihtiyaçı var demişti. Gündüzleri beşiğine yatırmıyorum,göğsümde uyutuyorum. Gazı olmasına rağmen şuan 2 saattir huzurlu bir şekilde uyuyor. İnan ol geçicek sabret biraz daha

Gebelik şekeri demek kalıcı oluyormuş. İnşallah seninki kalıcı olmaz canım tekrar dikkat et

Çok gzl cnm güle güle kullan, bugün bi çıkayım dışarı dıorum bakayım neler var,bebişlede ilk defa çıkacaz gezmeye bklm napacaz

Öyle durumlarda napıyosunuz canım sebepsizcemi ağlıyor. Çok zor ya saatlerce hiç susmadan ağlaması Allah yardımcınız olsun biran önce 3 aylık olsun tüm sorunları geçsin kuzunun
Ayakta salliyoruz olmuyor, sallarken kolları içe koyup kundak yapıyoruz olmuyor , dün eşim emziği bari tutsun diye çok hafif çikolataya sürdü aldı emziği şekeri gidince attı uyanık, beşiğe koyduk olmadı, evde gezdirdik kucakta olmadı, koltukta oyaladık olmadı, battaniyeye koyduk elde salladık biraz sustu uyur gibi oldu yerine yatırdık 10 dk sonra tekrar başladı.

Kriz gibi vuruyor sanci işte böyle zamanlarda hiçbirşey ise yaramıyor o isteği saate kadar ağlıyor rahatlarsa uyuyor

Evet kuzum kolik. Doktor hergün aynı saatlerde gaz sancısı huzursuzluğu ağlaması başlar ve ne yapsan susmaz dedi. Bizim akşam 6-12 arası oluyor.
Arabada gezdirmek, gürültülü ortam, elektrik süpürgesi sesi, masaj, hafif sallamak, vs bunlar biraz sakinleştirirmiş. DOktorumuz, 3 ayın sonuna kadar devam eder giderek azalır, sakin ol kendini yıpratma yapacağın çok birşey yok o susmaz sakinleşir sadece dedi.

Kızlar biliyorsunuz meme reddi yaşadık biz. Şimdi çok şükür emiyor. Ama son günlerde az ve sık emmeye başladı saat başı acıkıyor o yüzden. Üstüme başıma bişeyler alıym bi kuaföre gidiym kendimi toparlayım diyorum ama sık acıktığı için bırakamıyorum Beste’yi. Havalar da soğuk burada dışarıda o kadar uzun süre gezdiremem onu. Neyse çok uzattım Evde bıraktığım zamanlar biberonla besleseler yine meme reddi yaşar mıyız acaba

Risk almaya gerek var mı bilemedim kuzu
Biliyorsun ki biberon rahatlık getiriyor o akışı memeden yakalayamıyor bebiş.
Ama şöyle birşey de var seninde bir kaç saat kendine vakit ayırman en doğaaal hakkın. Bir seferliğe mahsus birşey olmaz umarım. Yanlış birşey demek istemiyorum ama bu konuda
Çıkmadan hemen önce emzirip bırakırsan neden olmasın bence

Biz yaşamadık ama besteyi bilemem :/

Bende risk almak istemiyorum kuzu aslında. Dün hava çok güzeldi mesela annemler dışarı çıkın biz bakarız Beste’ye dediler acıkır diye çıkamadım. İyi ki de çıkmamışım emdikten 40 dk sonra falan acıktı. Belli de olmuyor bazen 2 saat acıkmıyor bazen yarım saat zor duruyor.
Bende ne yapacağımı bilemedim
Biz yaşamadık ama besteyi bilemem :/
Beste’yi bende bilmiyorum dakikası dakikasına tutmuyor yavrumun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…