2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Allah razı olsun.
Bir haftadır hastanede yatıyorum. Tansiyon değeri 144/86 olmuştu. Doktor bir defa yüksek ciktiysa bundan sonra yükselir deyip yatırdı. Preeklempsi olarak değerlendirdi. Bu arada karaciğer enzimleri normalin 10 katına çıkmış. Idrarda protein de cikti. Acil sezeryana alıyorlardi neredeyse. Gebelik kolestazi denen bir durum varmış. Tüm gebeler mutlaka karaciğer enzimlerine baktirsin. Doktor istemese de bakilmali. Anne hayatı riske giriyormus.bir Bebeğimin gelişimi durdu sanırım. Hareketleri ve suyu azaldi. Her an sezeryana gidebilirim inşaallah 2 hafta daha sabredebiliriz.
Doktor kontrollerine güvenmeyin. Her an bir problem çıkabiliyor. Tansiyon idrar ve karaciğer e dikkat edin. Allah yardımcimiz olsun. Anne olma yolunda çektiğimiz sıkıntılarin karşılığını alırız insallah

Merhaba arkadaşlar AMH değerim 0.65 cikti, rezervim düşük aynı zaman da karin için de yapışıklık var ve endometriozis tanısı koyuldu benimle ayni durum da olup tup bebek yontemiyle gebe kalan varmi?
Bende de çikolata kisti vardı canım sol over da. Hatta sol taraftan yumurta çıkmaz demişti dr um. Amh düşük evet ama çok daha düşük olup gebe kalan çok kişi var emin ol. Karın içi yapışklık laparoskopi ile temizlenebilir gayet basit. Endometriozis te sık karşılaşılan bir durum. Tedavi öncesi laparoskopi+histereskopi yapılmalı histereskopi sırasında rahime çizik te atılır hem. Hiç kendini üzme. Gayette hamile kalabilirsin. Zaten tüp bebek merkezlerinde çoğu vaka böyle. Sen hangi şehirdeydin

Kizlar bu haftalarda omega 3 hapını doktora danismadan alsam sorun olur mu
Ben gebeliğin sonuna kadar kullanmıştım canım dr um kullanabilirsin demişti. Benim omega3 ve vitamin birleşikti ismi duosvit dha. Uzun süre kullandım çok ta memnun kaldım

Canım Allah yardımcınız olsun. Neyseki haftan iyi. Daha erken doğum yapan bebeği sağlıkla büyüyen çok kişi var. Evet çok çektik belki daha da çekiyoruz ama bu yaşadıklarımız da bizlere sınav. Bazen çevremdekilere şaşırıyorum çocuğuna sevgi vermeyen azarlayan döven kötülük öğreten değer vermeyenlere.. bizler bunca yükün altında hala bebeğimiz iyi olsun diye her acıya dayanmaya hazırız. Ya da yeter ki bebeğimiz olsun diye yanıp tutuşuyoruz. Rabbim beterinden esirgesin ne diyeyim.
Bu arada dr lar sen üstelemezsen oralı olmuyor maalesef. Benim de suyum azalmıştı usg de sürekli kontrol ediyordu dr en son gittiğimde hareketi az hadi alalım dedi. Her ne kadar rahimde ne kadar kalırsa o kadar iyi gerçeğini bilsek te bazen doğumun derhal gerçekleşmesi çok daha iyi bir karar. Allahım sana güç sabır versin inşallah her şey yolunda gider sağlıkla çıkarsınız.

Istanbul Şişli memoriala gidiyorum canim. Salı veya çarşamba reglinin 2 günü oluyor gidip tedaviye başlayacağım. Bolum başkanı Semra hanımla görüştüm kendisi de muayene etti ve laparoskopi her zaman kesin sonuç vermeyebilir dedi. Aynı zaman da sol tüpüm kapalı ve sağ tüp de cok normal görünmüyor kendi için de karışmış şekilde. Bu sıkıntıların doğal yolla gebeliği engellediğini soyledi. Öncelikle tüp bebek deneyeceğiz eğer olmazsa laparoskopi yapılacak. Rezervim de düşük inşallah bana da pozitif haber vermek nasip olur. Sağlıklı bir tedavi süreci geçiririm. Umarım bebişin ve sen iyisindir Allah sağlık sıhhat versin her ikinize de.

Güzel haberlerini alırız inşallah az kaldı hayırlısı ile kavuşmaya

Bizde iyiyz ikinci ay aşımız vardı bugün üç iğne yedi nazlı bugün kuzum ben ücretsiz izin kullanacagim canım Mayıs'ta izinler bitince

Rabbim sağlıkla yavrularını sana bağışlasın gelişmeleri yaz oldumu güzel haberlerini bekliyoruz

Çok çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede, bebiş kuvözden çıksın canım. Az kalmış sanırım biraz kilolanmasını bekliyorlar. Allah korusun seni de yavrunu da
Canım sen dogum yaptın mı ? Aklıma geldi sürekli ama takip edemedim. Sana bu gidişle senden önce davranicam demiştim içime doğdu galiba.. aynı gün mü doğum yaptık yoksa..

1-2 haftaya kavuşursunuz inşaAllah canım, nöroloji dr u gördü mü seni
İnşallah. Hastanede dahiliye den kadın doğuma nöroloji ye aklınıza gelebilecek tüm branşlar nöbet anında başımda toplanmış . Sonrasında hepsi takip etti. Zehirlenme başlangıcıymis. Ve çok şükür bebek alındıktan sonra ilk ağır nöbeti gecirmisim. Sonra makinelere bağlı geçirdim ilk geceyi

Allah razı olsun canım inşallah sende olumlu sonuç alırsın. Semra hanım çok iyi bir dr baya bir araştırmıştım zamanında kendisini:) laparoskopi çikolata kisti için değilde hani yapışıklıklar için demiştim. Çok ciddi bir durum görmediği için gerek görmedi belki de. Benim dr ilk önce her detayı halledip öyle yola çıkar her dr un yolu farklı işte. İnşallah gerek kalmaz bu denemende hamile kalırsın sağlıkla canım benim. Hastane de dr da çok iyi o açıdan için rahat olsun. Rabbim yardımcın olsun inşallah

Kızlar merhaba . Bugün yumurta toplama işlemi oldu . 8 tane toplandı . Az mı sizce ?
Gayet iyi canım. 5 ile 10 arası idealdir seninki de gayet iyi maşallah. Sayıya takılma. İnşallah kaliteleri de iyi olur. Döllenme olsun sonrasında belli olur durum

Gayet iyi canım. 5 ile 10 arası idealdir seninki de gayet iyi maşallah. Sayıya takılma. İnşallah kaliteleri de iyi olur. Döllenme olsun sonrasında belli olur durum
Valla bilmiyorum ki canım 15-20 hatta 30 ları okuyunca bi sorun varmış gibi geldi bir an :) Haftaya Salı transfer inşallah hayırlısıyla . 5. Gün embriyosu

Maşallah canım kızına çok çabuk toparlamaya başlamış
Aslında doğduklarında kilo vermelerinin normal olduğunu sende bildiğin halde lohusalıktan üzmüşsün tatlı canını

Amin canım çok sağol Allah razı olsun ❤

Ayy kıyamam minik kuzucuğa huysuzdur şimdi. Doğru düşünmüşsün canım çocuklarla ilgilenmen gerekir,uyum süreleri bakımından yanlarında olman daha faydalı olur

cevabın için teşekkür ederim canım . dediğin gibi internette pek bir şey bulamadım doktorla da görüşmeyince evham yaptım biraz. ya benim şimdi aklıma geldi bende çocukluktan gelen iltihaplı romatizma hastalığı vardı 1.5 sene önce tüp bebek tedavisine başlamadan ramotolojiye gitmiştim. benimde oradaki ana değerim sınırda çıkmıştı. ama ramatolog tedavi görüceğimi bilmesine rağmen bu senin için tehlike oluşturur demedi acaba ondan mı tutmadı yani ana değeriyle bağlantılı ise bu cd56 testi ben şimdiye kadar boşa kürek çekmişim onu doktoruma sorayım ben

yarın nasipse doktorla görüşmeye gidicem tabiki gelişmelerden haberdar ederim. sen hangi aşamadasın şuan?
birde 5 günlük bir kortizon ilacı kullanılıyor ztn sende onun süresini mi uzatıp kullandıracaklar

Merhaba arkadaşlar AMH değerim 0.65 cikti, rezervim düşük aynı zaman da karin için de yapışıklık var ve endometriozis tanısı koyuldu benimle ayni durum da olup tup bebek yontemiyle gebe kalan varmi?
Senden daha düşüktü amh değerim ve eşimin spermleri de azdı , olur yani inşaAllah ümidini kaybetme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…