2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canim bnm cok sukur ki atlattinuz. Bebeginde iyi olack saglikla hemen toparlayck.cok guclu oluyorlar yeni doganlar kucagina alinca unutacaksin. Tansiyon onmli bn biliniyordur diye yazmadm hergun olcmek gerekti uzuldum simdi okdr bilgi paylastk b7nu unutmusuz helalet hakkini. Cok opuyrm seni ve pasayi dinlen uzulmemeye cAlis bebis cikincAa enerjiye cok ihtycn olck

Gebelik zehirlenmesi mi yaşadınız? Bbm genelde 14 çıkıyor ama normal karşılıyorlar. Peki bunun belirtisi en net nedir tansiyon dışında. Bu arada Allah analı babalı buyutsun. En kıssa sürede kavuştursn inş.

Kusma yaşadım ve bebeğin gelişimi durmuş hareketleri azalmıştı. Rabbim yardımcın olsun takip et ihmal etme doktora git sürekli

Canım benim Allah korumuş ikinizi de. Şükürler olsun iyisiniz. Bebeğinde sağlıklı. Ailene de sanada büyük geçmiş olsun kuzum.

Canım benim Allah korumuş ikinizi de. Şükürler olsun iyisiniz. Bebeğinde sağlıklı. Ailene de sanada büyük geçmiş olsun kuzum.
merhaba kızlar uzun zaman oldu giremiyorum nasılınız doğum yapan arkadaşlar var sanırım sevindim çok,,zamansızlıkdan hiç uğrayamıyorum siteye,,herkese sevgiler sağlıklı günler

G gulumse-hayata canim kizlar yardimci olacaktr soruna

Merhaba arkadaşlar başka bir topiğe yazmıştım aslında ama tugken arkadaşım saolsun sizlerin yardımcı olabileceğini söyledi

Bir sorum olacaktı. Benim kaliteli embriyolarım oluşmasına rağmen 3 negatif tüp bebek sürecim oldu .

en son CD 56 testi yaptırdım sonucum yeni belli oldu doktorla tel de görüştük ama detay konuşamadık bu hafta için görüşmeye gidicez inş ama içim içimi yiyor doğru düzgün bişeylerde bulamadım bu konuyla ilgili

Rahimden biyopsi yapıldı bana kan testi değil sonucun 5 ten yukarı çıkmaması gerekiyormuş benim 15 çıktı rahimde bebeğin tutmasını engelleyen katil hücreler varmış. Serum tedavisi dedi ama aranızda yada çevresinde duyan var mı bu tedavi işe yarıyor mu ? Serumla hamile kalan var mı?

Canım ya ALLAH kavuştursun tez zamanda geçecek bu günler evinize beraber geçeceksiniz, şükür ki tehlikeyi atlatmışsınız artık daha hızlı toparlayacaksınız ikinizde sadece zaman geçmek bilmeyecek belki. Kendini toparla çok iyi bak bu süreçte enerjini topla bebişinle eve geçince çok lazım olacak. İkinize de Rabb im güç kuvvet versin
Canım CD56 bağışıklık sistemiyle alakalı . İnternete bakma Türkçe çok kaynak yok olanlarda felaket tellalı gibi. ANA diye bir antikor var o bende pozitif çıkınca doktorum aynı hastanedeki immunolog a yönlendirdi. Yönlendirdiği kişide başka bir Prof alanında yetkin üni.de derslere giriyor. CD56 17,7 falan çıkmıştı bende. İmmunolog senin bunu stres etmen bu değerden daha tehlikeli, çıkınca unut dedi. Kortizonlu bir ilaç verdi transfer sonrası gebelik haberine kadar ihtiyaten kullanılıyor . Çok yüksek çıkarsa değer onun içinde intralipid denilen bir serum var transfer öncesi kullanılıyor ve gebelik olursa ilk 3 ay belirli aralıklarla kullanılıyor. 3 Aydan sonra tehlike olmuyor gebelik yavaş yavaş düşürüyor bu değeri ve Doğumda sıfırlanıyor . Yani korkacağın bir durum yok, tehlikeli bir seviyede olsa bile çözümü olan birşey. Sonucundan Benide haberdar eder misin bu arasa benim doktorlarım bu şekilde yönlendirdiler farklı bi yönlendirme olacak mı merak ediyorum

Pardon benim kan değerim 13,8 çıkmış. Serum tedavisi demiş doktorun o kısmı es geçmişim. Bende ilk araştırdığım zaman okumuştum bi yerde serum en kesin çözümü zaten endişen olmasın gebe kalan vardı o tedaviyle. Benim içime çok sinmedi bu hap mesela serum olsa mı diyorum hala ama bi taraftan işin uzmanı önemli değil değerinde sıkıntı yok dedi vesvese mi bu hissettiğim bilemiyorum. bu arada nerde tedavi oluyorsunuz, doktorunuz kim?

Uykusuz gecelerden merhaba bugün 5. Gün kontrolümüz vardı, sarılığımız 11 çıktı. 300 gr vermiş çıkmıştı 4. Gün kuzum. Lousa sendromu çok ağladım bunu duyunca.1 gün boyunca hem çok sık emzirdim ardından da sağıp verdim sütümü. 1 günde 120 gr almış kuzum çok sevindim. Bizden haberler bu kadar. Bir de çok uykum var, evin bi köşesinde düşüp bayılıcam gibi...

kinalikadin çok sevindim canım dr sonuçlarına.

Çok çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede, bebiş kuvözden çıksın canım. Az kalmış sanırım biraz kilolanmasını bekliyorlar. Allah korusun seni de yavrunu da

Hoşgeldin canım bende zombi gibiyim uykusuzluktan yorgunluktan:) ilk başlarda kilo kaybı çok normal 1 hafta 10 gün sonra aynı kiloya dönüyor ki seninkinin maaşallahı var. Biz bir dr a gittik çokta memnun kaldım kendisinden onla devam edecez. Anne sütünün yeterli olup olmadığını bir tabloyla gösterdi. Günde minumum 15gr alması gerekliymiş. Emzirirken de 15 dk bir meme 15 dk bir meme emzir dedi meme değişimi sırasında gazını çıkarıp diğer memeye öyle geç dedi. 2 saatte bir emziriyorum ben. Süre 3 saati geçmemeliymiş. Yenidoğan uyandırmazsan bazen uzun süre uykuda kalmak istiyor bu da şekerinin düşmesine sebep oluyor. Bu arada ben hergün rezene çayı içiyorum tugken in tavsiyesiyle. Bir de humana anne çayına başladım. Uyku da çok önemli yanında birileri varsa emzirme sonrası sen dinlenirsin onlar da göz kulak olur bebeğe. Çok şükür bin şükür bu günleri de gördük. Rabbim herkese nasip etsin. Ben hala inanamıyorum algılayamadım.

merhaba kızlar uzun zaman oldu giremiyorum nasılınız doğum yapan arkadaşlar var sanırım sevindim çok,,zamansızlıkdan hiç uğrayamıyorum siteye,,herkese sevgiler sağlıklı günler
Canım benim şükür doğum oldu benim de bugünleri de gördüm şükürler olsun darısı tüm isteyen kardeşlerime. Senin bebek nasıl kocaman olmuştur artık:)

Rahimde sancı ile karıştırılan kramplar olabilir , dediği gibi tansiyon ve bebekte gelişim geriliği , ödem , idrarda protein pozitifliği, bulantılar genelde kendini 28. Hafta itibariyle gösterir 28.hafta lardaki kontrol de çokk önemlidir siz kaçıncı haftadasınız balık yağı kullanımının da bu sorunu azalttığı söyleniyor denemek lazım evde tansiyon aleti olmalı söylendiği gibi en basit erken teşhis odur

1-2 haftaya kavuşursunuz inşaAllah canım, nöroloji dr u gördü mü seni

Merhaba arkadaşlar AMH değerim 0.65 cikti, rezervim düşük aynı zaman da karin için de yapışıklık var ve endometriozis tanısı koyuldu benimle ayni durum da olup tup bebek yontemiyle gebe kalan varmi?

Canim Allah anali babali büyütsün bol bol sutun olsun Allah nazarlardan saklasin

Ben 26. Haftadaym. Bazı saydiklarinzi ultrasonsuz anlayamayız. Ve bnm hamileliğim çok normal dgl.yani bebekte sknti var. Çok hissettgim bi şey dgl tekmeler falanda. O yüzüden evdeyken anlaya bileceğim en belirgin belirti kusma ve tansiyon oynaması o zaman?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…