2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Cnm insallah böbreklerde sorun çıkmaz yarın haber ver bize de. Sağlıkla alırsın kucağına insallah ben inanıyorum ve dua ediyorum senin için. Sonrasında birer ani olarak kalacak bugunler. Çok şey yaşadın Rabbim yardım edecek ve bebisini sağlık la büyüteceksin

Annelik içgüdüsel birşey canım eminim ki Rabbim verir bir kolaylığını :) üstesinden gelirsin. Yıkamaya alışırsaniz gerisi kolay olur

Cnm bana dr um hergün sade soda icebilirsin bir tane demişti. Oda iyi geliyor ayrıca günde bir tane muz ye. Gittiğinde dr una mutlaka belirt kasilmalar için magnezyum verir. Rahatlarsin biraz.
Soda içiyorum canım kaç gündür muz da duydum zaten yiyordum devam ediyorum ama sanırım magnezyum vermeden geçmeyecek . Kontrolü bekleyeceğim artık

Amin insallah cnm cok sevindim bana umut oldun insallah saglicakla kucagina alirsin
Gebeliğin kendisi normalde tiroid ihtiyacını artırıyor canım , bu estofem de gebelik te yükselen hotmaile olduğu ve biz planlı şekilde bu İlacı kullandığımız için hemen yükseldi.
Günlerce aylarca o eksiklikte olmadığı sürece sorun olmaz Allah’ın izniyle için rahat olsun bende ilaç kullanıp tüp bebek yapan arkadaşlarımı uyarıyorum hemen baktırsınlar tsh hormona diye hepimizin aklında olsun

Canım benim hatırladığım kadarıyla 20.hafta civarında kasılmam olmuştu.
2 gece boyunca,iltihap varmış o tetikliyormuş.
İlaç kullanmıştım o ara geçmişti.
Daha sonra olmadı çok şükür
Bu ara bazen sağ veya sol tarafım şişiyor,ben bebek bi tarafını dayıyor diye tahmin ediyorum.
Ağrım falan yok çok şükür.
Kasılmayı genelde karnın her tarafının kas katı kesilmesi 3-5 saniye olması şeklinde yorumluyorlar
Doğum yaklaşıyor artık canım ağrılarımızın artması kaçınılmaz :)

Sizin dr unuz kim hangi hastanede acaba fiyat çok iyi imiş
Manisanın bir ilçesinde canım benim doktorum
Kuzum kötüyü düşünme böbreğinde hiç bir sorun yoktur Allahın izniyle.
Previa olduğu için plesanta artık görevini tam yerine getiremiyordur.
Kucağına alınca geçip gitsin tüm bu yaşadığın kötü günler ❤

Ay evet yaklaşıyor bazen doğsa artık diyorum , bazen de korkuyorum garip hisler.. Allah'ım herkese nasip etsin inşallah.

Ay evet yaklaşıyor bazen doğsa artık diyorum , bazen de korkuyorum garip hisler.. Allah'ım herkese nasip etsin inşallah.
İnanırmısın bende bazen doğsa artık diye heyecan yapıyorum :))
Sonrada benim kızım çok küçük minnak vaktinde saatinde gel annem diye dua ediyorum❤
Amin kuzum inşallah inşallah
Bu arada canım kasılmamın olduğu zaman
Günde 1 tane soda
2 tane muz
1 tabak yoğurt
2 bardak süt
4 litre su
İçmiştim kuzum faydasını gördüm

Ben daha geçen gün Avalon80 ve Brave and beautiful için 30 haftayı geçtiniz doğum potasına girdiniz diyordum :) zaman ne çabuk geçti onlar eli kulağında doğum bekliyor biz potaya girdik iyi mi..

Söylediğin şeyleri tüketeyim canım, haftalardır da sütcuden süt alıp taze taze mayaliyorum . Sağlıklı ev yoğurdum da var yani bugün koca kase yedim , daha düzenli yemeye calisayim

Benim zaten ödemim başlamıştı, eller ayaklar şişiyordu. (iki elime de yatarken atel takıyorum, karpal tunel sendromu olmuşum, fena uyuşuyor ve ağrıyor yoksa) 2 gündür ayaklarım bildiğin mayalı poğaça kıvamında. Ayak bileklerim boğum boğum oldu. 1 aydır kilo almıyorum üstelik. Bugün yemek yiyemedim, akşam sadece ekmeksiz çorba. Çünkü içimde artık hiç yer yok. Bir de ben 20 kilo aldım. Hyataım boyunca 55 kilo olan ben, nefes alamıyom yahu keşke dikkat etseymişim azıcık. Arada belden sancı oluyor, özellikle geceleri, hah diyorum tamam zamanı geldi. Deyince geçiyor. Gece dönerken bacaklarım peşimden gelemiyor, eklemlerim çok acıyor. Ahlaya ohlaya yarım saat uyumaya çalışıyorum vallahi. Sonra gene dön. Bu günümüze şükür, Allahım iyi ki bu günleri gösterdi bize. Tabi ennnnn başta inşallah sağlıkla ama 35 ten sonra keşke artık doğursam dönemiymiş, yani ben öyleyim....

Evet anneveoglusu nun dediği keşke dogursam dönemine giriş yaptın sen canım :) bende dün eşime gece hiç yatamadım bel ağrısı , tuvalete kalkma , yatakta dönememe derken diye anlatıyordum .. o da boşuna anne hakkı ödenmez demiyorlar işte demek ki bu yüzdenmis dedi.. doğru söylüyor .
Kocalar yatakta horul horul yatıyor tabi :)

Allah böyle zorlukları tüm kadınlara nasip etsin sonu güzel olsun bebişler le dolsun herkesin kucağı. bugün haberlerde izledim beşiz bebek dünyaya getirmiş bir anne 29 haftalık dogmuslar yeni küvezden çıkmışlar :) tedavi ile olmuşlar tabi . Doktorlar alalım 3 tanesini yoksa anne de ölür demiş ama dinlemeyip dünyaya getirmiş.. ne büyük bir karar ve sonu güzel olmuş

Vakti saati gelen sırayla gidiyor kuzum doğuma ❤
Şifa olsun canım kontrole gidene kadar bir nebze olsun rahatlatır,magnezyum verir daha sonrada doktorun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…