2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Aslında çok iyi fikir. Uğraştırıcı da bir gün oturup liste çıkarıp düzenlemek lazım. Sen bu işte iyisin:)nasıl olabilir diye düşünelim

Herkese merhaba; Liste çoooook güzel olmuş. Ben de yazmasamda hep okuyorum. Kendimi tarif edeyim. Karamsar, ümitsiz. Nerde bir sıkıntı varsa mıknatıs gibi üzerine çeken biriyim.
O zaman en karamsar seni seçelim kuzum. Ben sürekli altif olanları yazdım. Ama buna bir son vermen lazım kuzum sen kendine inan güven olumlu düşün inşallah her şey yoluna girer

Hepinize hayırlı cumalar kızlar tanimasamda hepinizi seviyorum
Pazartesi günü kısmetse transferim var dualarınıza beni de katarsaniz çok sevinirim tatlı cici ve çok samimi anneler
Dualarım hep seninle inşallah :)Allahın izniyle inşallah bu sefer bebeğin sımsıkı sana tutunur ve 9 ay boyunca bırakmaz

Ne güzel bir Enler listesi olmuş canım

Kızlar iki hafta önce idrarda enfeksiyon çıkmış dr.um antibiyotik yazdı içtim neyse,dün gene idrar tahlili verdim bu gün çıkmış gene enfeksiyon varmış,o kadarda dikkat ediyorum bol bol su içiyorum ,ne yapmalıyım yaaaa,korkuyorum...

Canım aslında her enfeksiyonda antibiyotik içmemek lazım. Bende enfeksiyon çıkınca doktor idrar kültürü istiyordu. Eğer kültürde üreme olursa o zaman antibiyotik veriyordu. Ki bende üreme olmadı kullanmadım antibiyotik. Sadece tek kullanımlık monurol toz verdi. Doktorun daha iyi bilir tabii ki ama bence hemen antibiyotik kullanmamalısın.

Canım evet doğru söylüyorsun,şimdi doktoruma aradım bana Üromisin bir ilaç söyledi tek kullanımlık toz yani ,bu kültür test nasıl yapılıyor idrarındamı

Canım mutlaka kişisel temizliğe önem veriyorsundur ama enfeksiyon olduğu zaman daha dikkat etmek gerekiyormuş. Bende olmadı ama crinone jel den dolayı bir problem olmustu o zaman enfeksiyon dan şüphelendi doktorum. Ebe bir arkadaşım var ona danişmiştim o da bundan sonra bütün iç çamaşırların renksiz beyaz olsun ve diğer beyazlarla yıkama ayrıca yıka , kuruduktan sonra mutlaka utule ve sık sık değiştirerek giy demişti. Ayrıca akıntı olduğunda sürekli temiz bir bez yada kağıt havlu kullan onlarida değiştir kirlendikce dedi.
Uygulamakta yarar var

Şimdiye kadar hiç sorunum yoktu ,bu enfeksiyon 26 haftada çıkmış ve 2 hafta sürüyor ,dediklerini deneyecek tabiki ve doktorum Üromisin diye bir ilaç söyledi bu gün içecem ,inşallah iyi olur yaaa , 12 sene bebek hasreti yaşadım 3 cü denemede tuttu çok şükür o üzden ister istemez diken üstendeyim bide gebelik şekeri çıktı ama kötü düşünmek istemiyorum

Üzme kendini canım, gebelik şekeri de enfeksiyon da çoğu gebe de olan birşey. İşin iyi tarafı bunları dengede tutmak senin elinde. Yani diyetine harfiyen uyarsan şekerin yükselmesini engellersin. İlacını kullanır hijyene de normalden daha fazla dikkat edersen enfeksiyonda geçer inşallah. Allah dermansız dert vermesin bebislerin tüm organları gelişimleri sağlıklı olsunda gerisi hallolur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…