2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar kalp atışını duyduktan sonra, 12. Haftaya kadar doktora gitmeyi düşünüyor musunuz? Ve neden?

Ben sırf merakımdan giderim diyorum ama bilemedim.

Ben 9. haftamda tekrar gideceğim doktor çağırdı. 10. haftada da kan vermek için tekrar gideceğim büyük ihtimal , genetik down sendromu testi için. (Kanın Amerika'ya yollandığı test)

Bende dün burada başka topiğe ultrason resmimi attım 7 haftalık olması lazımmış bebeğin bizde 7 haftalık olduğumuz için tahminde bulundu arkadaş erkek dedi sağa doğru olduğu için
Evet öyle tahminde bulunuyorlar ama ultrason cihazını kaydirirsan sağda olan bebek solda da görünebilir gibi geliyr bana. Bir de 12. Hftadki ultrason görüntüsüyle nub teorisi diye bişey var o daha güvenilir sanırım.

Bu arada bahsetmiştim bende ikiz gebelik devam ediyor. Ama hamileliğimi unutuyorum yani hiç bir belirtim yok. Doktora bahsettim kendi kendine nazar değdircen dedi. Önümüzdeki hafta da başlayabilir. Başlarsa 2 katı sert olur dedi. Ben bu saatten sonra olmaz artık diye düşünüyordum.

Beni asıl mahveden yaptığım iğneler. Kan sulandırıcı iğneden dolayı kolum 2 hafta şiş kaldı hatta tam geçmedi beze gibi bir şey kaldı. Kalçama da hafta da bir prolutan depot iğne oluyorum. 1 haftadır sağ bacağımı basarken canım yanmaya başlamıştı. Bugün iyice arttı baya topallayarak yürüyorum. Acı kaynağı da tam iğnenin olduğu yer. Sağlık ocağına gidip göstericem.

Ben 9. haftamda tekrar gideceğim doktor çağırdı. 10. haftada da kan vermek için tekrar gideceğim büyük ihtimal , genetik down sendromu testi için. (Kanın Amerika'ya yollandığı test)

O ikili test riskli çıkarsa istenen bir test değil mi? Yaşından dolayı mı sen direk yaptıracaksın özür dilerim bilmediğim için soruyorum kırılma lütfen.

Evet onuda yapıcam merak işte ilk olunca

İğneden sonra canım buz koysaydın doktorun söylemedi mi geçmiş olsun

10 yıldır nub teorısı arastırması yapıyorum epey tecrübe edındım insAllah gurbet teyzeleri olarak drdan önce cınsıyetlerını söylerim 12+ dan sonra guzel cekılmıs ultrason resimleri yeterli

O ikili test riskli çıkarsa istenen bir test değil mi? Yaşından dolayı mı sen direk yaptıracaksın özür dilerim bilmediğim için soruyorum kırılma lütfen.

Yok cnm neden kırılayım. :) Ben ikili üçlü test yapmayacağım. Benim kanımı alıp yurt dışındaki lab'lara yolluyorlar. Orada dna ları inceleniyor ve kromozom bozuklukları var mı ortaya çıkıyor. Yani hem yaşın etkisi ama daha genç olsam da yaptırırdım içimi rahatlatmak için. Bu testin doğruluk payı daha yüksek olduğu için bunu tercih ediyorum.

Farklı yere vursan gecmiş olsun cnm dayanma gucu versın Mevlam

Kızlar kalp atışını duyduktan sonra, 12. Haftaya kadar doktora gitmeyi düşünüyor musunuz? Ve neden?

Ben sırf merakımdan giderim diyorum ama bilemedim.
En son 6. Haftada gittim Dr bı daha 12 de gel dedi. Ben de kararsızım 6 hafta çok sanki. Yani illa bebeği görmek istemiyorum ama dr bana göstermeden bile sağlıklı güzel gelişiyor dese yeter.

İşin çok zor Allah yardımcın olsun canım umarım en kısa Zamanda geçer

Rabbim saglikla kucaginiza almayi nadip etsin bebislerinizi yorumlari okurken bacak kramplari gördüm bu durumu yasayanlarin magnezyum almasi gerek :)
Benim 4. Oldugu icin tecrübeliyim biraz :)
Maşallah :) ne güzel büyüdüklerinde hep destek olurlar birbirlerine katdeşten öte var mıdır hiç. Uyuşmalar bende oluyordu şimdilik maden suyu dedi arkadaş onu denicemde haftaya kontrolüm var doktorumada danışırım ilaç verir belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…