2017 Şubat Anneleri

Aynen öyle canım.
Siz yine haftada 3 günmüş bizim ki hergün hergün geliyor.
İnsan düşünür müsait mi, dinleniyor mu , bebeği var uyuyor mu yok ben anlamıyorum artık.
O kadar anlayışsızlar.
Geçen diyor ki bebeği dışarıya çıkartıyorsunuz ki kaç kere gittik , sizde gelin diyor dedim anne zaten hergün görüşüyoruz ne zaman gelelim...
Ama anlamamış aynen devam...

Bana da diyor şuraya buraya giderken bana bırakın.
Neden bırakayım oda bizimle gelicek dedim x o zaman bunu hiçbir yere götürme diyor. Te Allah'ım..
Şimdi den TV izletmeye telefonla oynatmaya çalışıyorlar büyüdüklerinde de taviz vericeklerine eminim.
Allah yardımcımız olsun...

Sebzeleri buharda haşla yada suda hasla ezip çatalla verirsin.Değişik sitelerde farklı tarifler var.
Senin dr 3 gün kuralı diye birsey söyledi mi?
Sağol canım.
Söylemedi bende unuttum sormayı arayıp sorarım bakalım.
Ama ben kuralı uygulamak istiyorum inşallah.

kizlar benim kp kv ve gorumce aynen hergun onlar gelmeli gelmezse tuttururlar siz gelin diye esimde yok diyemez illa gormeliler kac kez illa opecem diye yapisti kaynanam uyanirsa durmaz dedim anlamadilar bende uyandiran bakar dedim benden baskasi zor uyutuyor cocugu biliyorum olsun dediler bunlar o gun napcaklarini sastilar ciglik atiyor itiyor kizim sallamayi denediler daha cok bagirdi esim aldi yeter birdaha karismayin dedi o gun bu gundur ordayken kolay kolay uyandirmazlar ama illa opucem diyorlar sinir oluyorum eve gelicez uyuyor kizim kucagima aliyorum basindan opuym kokluym diyor kv sonra arabaya yaklasinca ayagindan opucem diyor binince birdaha basindan opuyor doyamadim diyor uyanirsa sana veririm diyorum esime cildiriyor odu kopuyor kolay degil sut icmeze size vermezdim kizim gelin oluyor artik yerine yeni kizim var yok kizima oda yapicam diye basliyor delirtiyorlar beni kac kez tartistim esimle cocuga dokunmalarini istemiyorsun diyor cok iyi anlamissin dedim cildirtti beni gorumcede gecen gun kizimla bunu yapacaz diye konusuyordu dedim eylulde evleniyon hemen hamile kal bari seneye hazirana kizin olur dedim sinirden
tabi hala odaya girer uyandirmamaya dikkat etmezler brn uyuturken gelirler bildigin cinnet sebebi

Kızlar bebeğiniz kaç kg ve kaç numara bez kullanıyorsunuz?

Sanki biz özellikle uyutuyoruz onlar beraber zaman geçirmesin diye. Halbuki çocuk huzursuz deli gibi uykusu var yok yok uyutma ver oynatalım diyorlar. Ben de uykusu geldiği zaman tavrım net. Memede uyuyor benimki de bazen emmiyor ağlıyor bırak memeyi gel çarşafta sallayalım diyor. Çocuğun rahatlamasını huzurunu değil kendilerini düşünüyorlar. Diyorum ya bebek de olsa o bir birey kimsenin oyuncağı değil ama nerdeeeee

Evet. Yani benimki gibi bebeğin anneyi emzik yaptığı durumlarda tavsiye ediyo

Aslında o kadar emiyorsa sütü arttırır diyorlar canım ama benimki de sürekli memede o sayede arttı sütüm.

Amin canım. Telefon televizyon şeker çikolata hepsi olacak Emin'im

Oh iyi demişsin canım ağzına sağlık

O çocuk uyanıp ağlayınca mutlu mu oluyorlar acaba?

en sinir oldugum laf uyutma oynayalim sanki bebeklerimiz oyuncak bide uyku saatimiz var o olunca sessiz karanlik yalniz olmak istiyor kizim geliyorlar başina konusuyorlar gulsun diye şebeklik yapiyorlar annen yine mi yatiriyor seni gel yavrum gel kizim diye alip 15 dakika icinde ciglikla geri getirmeler carsafla sallayalim o sekilde uyusun demeler sinir harbi yasatiyor keske uzakta olabilseymişiz

Keşke yaaa annem uzakta büyütmüş bizi ne rahattım diyor. Kafama göre

İnşallah bize de kısmet olur Birgün tatlım

Sanki biz bebeklerimizin kötülüğüne birşey yapıyoruz. Bazen eşim de gelip uyutma diyor uyutmayım da çocuk bağırsın mı diyorum :))))

Keşke yaaa annem uzakta büyütmüş bizi ne rahattım diyor. Kafama göre

İnşallah bize de kısmet olur Birgün tatlım

Sanki biz bebeklerimizin kötülüğüne birşey yapıyoruz. Bazen eşim de gelip uyutma diyor uyutmayım da çocuk bağırsın mı diyorum :))))
ay insallah canim yakinda olmak cok zor bu srada benim esimde uyutma oynasinlar derdi bakti olmuyor aglamasina dayanamiyor ya saat geldiginde ben gitmeden uyku saati geldiyse hatirlatiyor sevmek isteyene yok diyor gun icinde belirti varsa goz ovusturma sacla oynama falan hemen uyutayim diye veriyor cunku uyku saatinde uyumazsa 3-4e kadar uyumuyor bide agliyor uykum var niye yatirmadiniz dercesine isyan ederek

Aynen benimkinde de var o. Yazık çok kötü oluyorlar düzeni bozulunca

ferrum veriorm bn koruyucu amacli 4 damla yazdi doktor

teşekkürler canlar.. paraben olanları kullanmak istemiyorum, doktorlara sorduğumda açıklama yapılmıyor, nedense? yok onda paraben var yok bunda paraben var diyoruz ama İLAÇ'ta paraben var? doktorumuz Ferromixin önerdi, herhangi bir kabızlık ve kakada sorun yaratmadığından ve parabensiz olduğundan.. Fakat, o da ek gıda ile veriliyor toz olduğu için.. Biz de henüz ek gıdaya geçmedik.. Yarın patronum kendi bebeğine aldığı ilaçlardan yollayacak parabensizmiş ve yurtdışından getirtmiş.. merak eden olursa ilaç geldiğinde adını söylerim.
çok sağolun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…