2017 Şubat Anneleri

Merhaba anneler ve bebisleri nasılsınız?
Kızlar benim kızımın bezi artik hic dolmuyor en son 6 kg du.
24 saat aynı bezi altında tutsam anca dolu dolu olur.Ve bezinde sarı alanlar var sizdede böyle durum var mi?
canim evde kucaginda tart merak ediyoersan kilosunu sen benden 1 hafta kadar once dogum yaptin sanirim benim kiz da 6kgdi gecen hafta ayni sekilde idrar koyu sariydi havalar cok sicakti bide az icti sutu su verdim sik besledim duzeldi

Kadir tuğcu emzik mi tavsiye ediyor

Benimki de öyle deli gibi dönüyor

Ben kullanmıyorum canım 7 aylık falan olunca tahlil yaptırıp başlarım sanırım zaten dışkı problemli bizde bir de kan ilacının stresini yaşayamam. Ben demirime dikkat ediyorum annede varsa bebekte de olur gibi şeyler duymuştum

Desin ne olacak kızın senin sonuçta

Sanki özellikle yapıyor kızı yok desin diye çok takmadım ama artık iki sevgi sözcüğü kullanıyor kızım ve aşkım

canim tereyagli ekmek in kv si sikintili benimki gibi belkide o yuzden cok tepki gosteriyoruz ama ben de rahatsiz olurum iki kez oldu uyardim yine olsa yine uyaririrm demesini istemem

Ben de bir iki kere bozuldum öyle üst üste kızım diyince o yüzden inadına yapıyor heralde. Hani bir iki desin ama sürekli benim güzel kızım benim kızım çok akıllı hani kızımın babası falan diyor hep kucağımdan almaya çalışıyor beni safdışı etme peşinde hep

Kolay gelsin

Uyarıncada diyorlar bendede var aynısı:)

Uyarınca aaa rahatsız ettim diye sevinir daha da yaparlar heralde

Aynen benimki de ağzından kaçırıyor annem annecim diye. Daha bir günde bir güne bana kızım veya annecim dememiş kızımı sahipleniyor.

Sen kendine alıştırmışsın diyorlar kime alışması lazımdı acaba? Ben emzirirken gelip tepeme dikiliyor çocuğun orasını burasını elleyip rahatsız ediyor emmesine engel oluyor. Zorla uyutuyorum gelip bağırarak uyudu mu diyor uyuyan çocuğu uyandırıyor. Memeden kes de bizde kalsın özlüyoruz diyor

Ne saçma hareketler ya

ayni benim kv bunlar iyice tirlatmis

Ayy o kendine alıştırmış lafını hiç sorma .
Çocuk babasıyla, sana alışmış kimseyi görmüyor. Arkadaş görmesem inanırım hergün bizdesiniz , inanın eksiksiz daha nasıl kimseyi görmüyor Allah'tan kork . Hergün bizdeler telefon desen uyudu mu uyandı mı sevmeye gelicez bilmem ne.

Sütten kesme olayı da var.
Çorba falan içse götürürüm bizde kalır.
Öğrenince hep bizle gelmeyi isticek.
Büyüsün birlikte denize gideriz. (Kızımla) sadece.
Gezmelere gideriz bı büyüsün...

Vallahi korkuyorum dedikleri olacak kızım hep onları isticek diye şu anlık çok istemiyor onları ama .
Ya tamam babannesisin , halasısın sev , arada gör , ama bu ney. Bu çocuğu en çok ben sevebilirim, seni en çok ben istedim.. nefret ettim valla.

Kızlar bana ek gıda da yardımcı olabilir misiniz ??
Yoğurt dan başlayamıyorum 1 ay sonra dedi doktor.
Doktorun söyledikleri: şeftali, erik, kayısı, kiraz, elma, karpuz
Tavuk suyuna tereyağ sadece öyle.
Pirinç unundan muhallebi.
Patates, kabak, havuç dedi birde ama bunları nasıl yapayım.
Sizinde tavsiye edeceğiniz şeyler var mı??
Teşekkürler..

Allah kolaylik versin canim .daha simdiden boylelerse ileriki yillarda neler yaparlar kimbilir ...Tavrini bastan koysan anlarlar mi acaba,kimi kimden kiskaniyolar nasil insanlar bunlar

canim evde kucaginda tart merak ediyoersan kilosunu sen benden 1 hafta kadar once dogum yaptin sanirim benim kiz da 6kgdi gecen hafta ayni sekilde idrar koyu sariydi havalar cok sicakti bide az icti sutu su verdim sik besledim duzeldi
31 ocak doğumlu kızım. 21 haziranda aşı için gittiğimizde 6 kg.Evde hep tartıyorum zaten su ara sadece 100 gr aldı görünüyor evdeki tartiya göre

valla eltim olsa sen misin diye dusunurdum o derece

Canımsınnn benim de ekti yok

Sevgi o çocuğun iyiliğini istemektir değil mi? Ama öyle yapmıyorlar kendilerine ait eşya gibi davranıyorlar çocuğun da bir ailesi düzeni olduğunu onların oyuncağı değil de bir birey olduğunu kabullenemiyorlar... haftada en az 3 kere görüyorlar göremeseler görüntülü arıyorlar ama özlüyorlarmış... ne yapalım doğurup onlara mı verelim? Tatile gideceğiz şimdiden söylüyor bununla tatil yapamazsınız rahat edemezsiniz diye. Rahat etmek isteseydim çocuk yapmazdım dedim ben çocuğumla eşimle vakit geçirmek için gidiyorum tatile. Onlar da siz rahat edin ayağına çocuğu yanlarına alacaklar :))))

Böyle üstelemeseler sıkıntı olmayacak ama İnan her gidişimde zorla ve mecburiyetten gidiyor gibi hissediyorum

İnşallah büyüyünce ben onlarda yatacağım diye tutturmaz çocuklar da. Çünkü sırf çocukları kendilerine bağlamak için taviz vereceklerine Emin'im

Allah kolaylik versin canim .daha simdiden boylelerse ileriki yillarda neler yaparlar kimbilir ...Tavrini bastan koysan anlarlar mi acaba,kimi kimden kiskaniyolar nasil insanlar bunlar

Aynen tavır net ama bu sefer de sağda solda laf ediyor torunumu bana göstermiyor diye el insaf ya haftanın 3 günü sizdeyiz

volkicansu tereyagli ekmek kızlar bu kv ve görümceler hep aynı cümleleri kuruyorlar herhalde,
Her gittiğimde yok o çocuğun uykusu yok zorla unutuyorsun diye tepeme gelmiyorlar mi deli oluyorum.Çocuğu uyutuyorum gidiyor öpüyor uyanıyor sonra feryat figan aglayip duruyor.En sonunda dedim bu çocuğun anası benim düzenini de ben bilirim uykusu açılıp ağlayıp meme bile istemeyince nasıl uyutcaksiniz bakalım dedim birgün. O günden beri gelmiyor uykusu var deyince.Pat diye kapı çarpıyor tabak yerleştiriyor çocuğu uyandırmak için herseyi yapıyor o günden beri eşimde götürmüyor ,iyi oldu rahatladı çocuğum

Sebzeleri buharda haşla yada suda hasla ezip çatalla verirsin.Değişik sitelerde farklı tarifler var.
Senin dr 3 gün kuralı diye birsey söyledi mi?

Kızlar aslında ek gıdaya geçenler tecrübelerini bizle paylaşırsa dr yada sağlık ocaklari ne dediler ne yaptınız?
Benim çevremde çocuktular biz 3 gün kuralı bilmeyiz 6 ay doldu hemen başladık herseyi verdik diyorlar mesala....

Silikon meyve filesi kullanabilirsiniz meyvelerin tadimi icin..Kati meyve sikacaginda meyve suyu yapabilirsiniz(gerci posası daha saglikli ama kullanilabilir)ya da pure seklinde verebilirsiniz.
Sebzeyi de buharda haslama usulu ezip pure seklinde veya corba seklinde verebilirsiniz.
Gurmebebekteki tarifleri begeniyorum ben bi bakin isterseniz..Kategori kismida var bebek ayindan hangi tur yiyecekleri secebiliyorsunuz ona uygn tarifler cikiyor..Yalniz pure kismini ay olarak kisa tutmak gerekiyor puturlu kisma yavas yavas gecilmeli yoksa yememe reddetme olabiliyormus..
Bir ay icerisinde o kdr yuklenmeyi mantiksiz buluyorum cnm ben-mideleri cok hassas daha- tek tur yiyecegi 3 gun kuraliyla adim adim tadarak yavas yavas gecmek daha dogru geliyor benm listemde de 1 cay kasigiyla baslanip ay sonuna kdr 1/2 cay bardagina olana kdr artirilmali diyor(bence de bu daha mantikli) ●[ben daha baslamadm belirteyim de bunlar arastirmalarm ve yegenimden deneyimler]

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…