2017 Şubat Anneleri

Bizde geçen 4.ay aşımızı olduk az kilo alıyorlar artık ama üzülüyorum sanki aç kalmista o yuzden kilo almamış gibime geliyo 6550gr kilomuz 350 gr almış bu ay 66cm boyumuz olmuş demir verdi bende Kullanmiyorum kabızlıkta yapabilirmis doktora daniscam bende bakalım

Kızlar bebeğim 6 Şubat doğumlu dün doktor kontrolüne gittik sadece anne sütü alıyor 100 Gr almış çok şaşırdım gayet güzel emiyor, sütüm var, neşeli, keyfi yerinde çok üzüldüm neden böyle oldu anlamadım çok hareketli çişli bezleri de azaldı, aç olsa durmaz diye düşünüyorum doktor ek gıdaya geçelim yoksa 1 ayda çok kilo kaybeder dedi yardımcı olabilir misiniz??

Bide zaten moralim bozuktu muhallebi için pirinç unu almaya markete gittik hemen aldık çıktık eşim emzir öyle gidelim dedi bende evde emziririm dedim olsun emzir uyur yoldada dedi. az mesafe vardı marketle ev arasında. Girdim odaya kızımı alt açma ünitesine koydum çantamı koyayım derken küt diye bı ses geldi bı baktım kızım yerde yatıyor o kadar yüksekti ki bı anda oldu anlamadım. şoka girdim oda afalladı hemen aldım başladı ağlamaya, susmadı sırt üstüne düştüğü için kafasının arkası şişti. Öldüm öldüm dirildim ben nasıl dikkat etmem diye hemen buz koyduk hala gözümün önüne geliyor çok kötüyüm. Vicdan azabı çekiyorum bı kızıma bakamadım. Kim bilir nasıl acıyor canı. Doktoruna gittik baktı kusma, bilinç kaybı olursa getirin dedi. Bundan sonra çok dikkat edicem Allah'ın izniyle ne olur sizde dikkat edin. Kaşla göz arasında gidiveriyorlar. İnşallah bu son olur o kadar canım acıyor ki...

Düşünme canım az diye benim memeler de hep fos ama kızımda yutkunma sesi duyuyorum dolu olmaması su oranının az yağ oranının fazla olduğunu gösterir diye biliyorum çok da düşünme süt var mı az mı çok mu diye emzir gitsin yoksa insan düşünmekten bir hal oluyor :))))

Benim kızımda da süt ürünleri yumurta ve bulamadığımız birkaç şeye daha alerji var... inşallah kısa zamanda geçer

Canım kızım da alerjik o yüzden cildi kuru ve yüzünde egzama çıktı sık yıkamamak günde 1-2 kere nemlendirmek gerekiyormuş öyle duymuştum

Sinir oluyorum öylelerine hakkaten çocukları da akıllı oluyor Senin sütüne vitaminsiz diyenlerin kendi vitaminsiz

Kızlar şimdi ben yoğurt veremiceğime göre ne verebilirim başlangıçta ek gıda olarak,yoğurdun yerini ne tutar. Kadir hocaya sormaya korkuyorum adam sağolsun cevap verip güzelce haşlıyor

Sebze falan vereceğim ben canım. Kabak patates havuç onlardan başlayacağım. Şimdi biz sorsak Kadir hoca alerjisi yok der diye sormaya korkuyorum ben de :)))

Benim kızım da 6 Şubat doğumlu 300 gr almış sadece anne sütüyle besleniyor doğduğundan beri.. şu an kilosu 7300 boyu 65 cm. artık çok hareketliler az kilo almaları çok normal, çişli bezler artık yaz olduğu için hepimizde azaldı.. ter ile de atıyorlar.. sütün var ve bebek de neşeliyse hiç duyma emzir bol bol .. 1 ayda çok kilo kaybeder derken 3-5 kilo verecek değil bu çocuk drlar da bi garip.. önce hafta hafta takip et derim.. birlikte tartıl eğer gerçekten kaybediyorsa bakarsın çaresine o zaman.. ama ihtimaller üzerine süt bebesine erkenden ek gıda verme derim. Tabi yine sen en doğrusunu bilirsin.. içinin rahat edeceği gibi davran..

Çok geçmiş olsun .. çok üzüldüm. bir daha yaşanmasın inşallah..

Sağol canım. bende çok üzüldüm üstümden atamıyorum. Allah bir daha yaşatmasın inşallah çok zormuş evladın başına birşey gelmesi.

Kilosu 7100 Gr , boyu 64,5 canım bende öyle düşünüyorum vermiyim falan diye. kilo kaybeder derken ayda 700 Gr falan kaybeder dedi. Bide zayıflarsa kendimi suçlu hissederim hep 7. Aya kadar anne sütü alsın istiyordum. Kafam çok karışık pazartesi de sağlık ocağı kontrolümüz var bakalım orada ne kadar çıkacak olmadı ona göre birşeyler düşünürüm. Birde geçen ay doktor 7000 tarttı, sağlık ocağı 1 hafta sonra 7200 tarttı ben anlamadım bu işi. Offf annelik ne kadar zor

Tartılara da çok güvenmiyorum ben.. mesela her gittiğimizde tartıldığımız tartı bozukmuş başka bir odada başka tartıda tarttılar bu sefer.. yani belki aslında 500 gr aldı belki de 100 gr aldı bilemiyoruz ki.. çok takmamak lazım kilo konusunu.. bebeğin görünüşü bile belli ediyor normal olup olmadığını zaten.. sakınan göze çöp batar misali çok düşünme emzir gitsin.. bir de mümkünse haftalık takip et.. 1 ayda 700 gr verir demişse haftada 200 gr ma yakın vermiş olması gerekir.. baktın bir hafta sonunda kilo kaybı var o zaman düşünürsün.. rahat ol bence..

ay bn gec
bn ilk verdigim zamanlar dikkat etmedm o iki gun kuralına ya bi haftalik yogrt falan verdim..surekli nasil sut bulcaz bilmiom sutcuyu yeni buldm bakalim o kadar sık getrcek mi

Çok üzüldüm geçmiş olsun canım Rabbim daha büyük dert vermesin inşallah hemen geçerde bizde kurtuluruz zor ya. Ne yiyeceksin şimdi herşey yasak
Elada aslında ayni sayilir kusma var hep mama süt falan yaklaştirmadiğim sürece vücudunda kabarıklık çıkmıyor şükür.
Geçen bizdede kakada kan gördüm devam etmedi etse götürecektim.
Ne diyim Allah yardımcımız olsun

Çok geçmiş olsun Rabbim beterinden korusun,inşallah bir daha olmaz. Dikkat etmek gerekiyor artık hareket halindeler

Sağol canım yardımların için.
Görünüşünde birşey yok iyi yani, doğru bilemiyoruz ne kadar doğru olduğunu tartıların. Deneyeyim bakayım emzireyim şimdilik birşey olursa başlarım inşallah olmaz ya çok takmıyorum aslında kiloyu ama insan ister istemez düşünüyor.

Her gun yeni sut ile mi mayalıyorsun yoksa elindeki sütten ısıtarak mi mayalıyorsun prki ?

5. Ayda hic kilo almayan bebekler bile var topikte sorun degil keyfi yerinde bez sayisi yeterliyse az olmadigindan eminsen aslinda. Ama tabii sen bilirsin

Amin canim. Haklisin gercekten muayene paralari fahis fiyatlarda ama napalim oglum iyi olsun diye gozu gormuyor insanin. Hatta bak Sali gunu ankarada bir dermatologa gidecegim iyiymis diye sirf muayene ucreti 450 tl. Size de cok gecmis olsun canimm. Rabbim kimselere vermeein

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…