2017 Şubat Anneleri

Ilk kez karsilastigimiz bir seyi arastirirken manipüle olmayanimiz yoktur sanirim
Bizim miras gibi genlerimizden gecen bir sorun atopiklik..Maalesef 3.ayimiza kadar eldiven cikaramadik bu yuzden..Kardesimin oglu 3 yasina gircek hala gecmedi ama bazilarinda da 2 yasina kadar bitiyor..Ona kortizonlu kortizonsuz kullanmadigimiz krem kalmadi kabuklu agac yemisleri,cimen,ev akari alerjisi var..Ona bioderma kendimize de linola kullaniyoruz..
Nisastali su rahatlatiyor ama tamamen gecmesini biz de dort gozle bekliyoruz..

Cok sagol canim. Universite hastanesinden de sonuc alamazsam cocuk dermatologuna basvuracagimmm. Ozel hastamedeki verdi kortizonlu kremi. Hatta lafasindaki konaklara da sur dedi. Universote hastanesindeki dr. Bu krem hic kafaya surulur mu dedi bilemiyorum

Amin canim insallah. Her seyini utuluyorum. Gercekten oyle uykuda bile kasiyor yavrum kafasini yuzunu. Icim parcalaniyor oyle gordukce

Canim atopiklik sanirim oglumada babasindan gecmis. Esim su yasinda bile uzuldugunde yada stresli durumlarda bacakalrda ve sirtinda oglumla ayni sekilde kabuklu yaralari oluyor. Dr ogluma da mustela onerdi. Peki alerjileri mutlaka oluyor mu atopik dermatitlerin

Benim büyük oğlumda atopik..aşırı kuru cildi..bazen yüzü kırmızı lekelerde oluyor ama alerjik değil..ona uygun şampuan krem kullanıyorum..kışın eğer krem kullanmazsam kızarıyor..internette yazılanlara çok takılma..geçmiş olsun

Evet cnm alerji kaynakli atopiklik..Yani besin olmasa da dis faktorlere alerjisi de olabilir..Yunlu seylerden uzak tut sivi deterjan yerine sabun tozu kullan ve hipoalerjenik urunler kullanmaya dikkat et cnm insallah atlatiriz..

Hayırlı cumalar kızlar...
Biz bugün rota virüsü aşısınin ikinci dozunu olduk. 400 gr almis oglum. 2cm de boyu uzamis. Boymuz kısa biraz anne baba uzun olmasına rağmen...
Yarın tam 5 aylık oluyoruz teyzeleri. Zmn ne kadar da çabuk geçiyor. Çok şükür ki Rabbime annelik duygusunu tattirdi bizlere. Rabbim sağlık sıhhat versin bütün evlatlara.

maşallah ufaklığa kaç cm boyu var 4.5 aylık bnmkıde 65 cm

Sagol canim ya internette her sayfada aynisi yazinca telaslandim. Diger randevumuzda insallah gecmis olur
Cnm geçmiş olsun. Benim yegenimin cildinde bebek egzemasi vardi. Yuzunde ve bacaginda. Cok kasiniyordu. Hatta ara ara kanardı. İlaç kullanıyordu. Sürünce ertesi güne hiç bişey kalmiyordu ama surmeyince tekrar çıkıyordu. Çok şükür 3 yaşında geçti. Bizim buralar da deride yuzde birseyler cikinca okutma diye birşey var. Niyet Allahtan sifa Allahtan tabi bi bayana okuttular sonra düzeldi şükürler olsun ki. Eğer böyle şeylere inancınız varsa deneye bilirsiniz. Bir de yegeneminin maşallahı vardı çok tatlı ve sevimli bir bebekti görenleri kendine hayran bırakırdı. Tabi çocuk nazara da geliyordu sürekli....

Sampuan ve krem olarak ne kullaniyorsun canim

Evet cnm alerji kaynakli atopiklik..Yani besin olmasa da dis faktorlere alerjisi de olabilir..Yunlu seylerden uzak tut sivi deterjan yerine sabun tozu kullan ve hipoalerjenik urunler kullanmaya dikkat et cnm insallah atlatiriz..

Bende sivi deterjan kullaniyordum durulandiginda kolay cikiyor diye.

Canim bende cok okuttum ama ise yaramadi maalesef. Gececegine inandim bir de

Arkadaslar sunnetli ogluslarinizla ilgili bir sorum var pipilerinin ucu icine kacio mu? Ya da surekli icinde olmasi normal mi?

Canım benim büyük oğlumda var..şampuan biobaby atopik cilt için olandan kremde bioderma günlük olarak..birde aşırı kurulukta excipial lipo kullanıyorum
Merhaba excipial lipo benim mucizevi kronik kurdeşen kremim.. Güneş yanıklarına da anında çözümdür. Bebeklerde kullanımı mümkün mü ki? Doktorunuz mu verdi merak ettim? Nemlendirici olarak krem aldım ama kullanılıyorsa kesinlikle excipial kullanırım yok böyle bir mucize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…