2017 Şubat Anneleri

Ferritn ve folik asit eksikliği çıktı. Elaya aşı vurduk bir ayda 400 gram almiş tamam her ay bir kilo alamaz ama az işte kilosu canım sıkıldı yine.
Benim de ferritin düşük kilo alımı bi çok bebekte bu ay öyle ama fb de fln da öyle genelde hep 400-500 almış bebekler

Ferritn ve folik asit eksikliği çıktı. Elaya aşı vurduk bir ayda 400 gram almiş tamam her ay bir kilo alamaz ama az işte kilosu canım sıkıldı yine.

Sıkma canını ,sağlıklı olsunlar yeter..

5 yaşında ki oğlumun gelişimi hep %10 larda oldu ama çok sağlıklı.
Ne kansızlığı var ne başka bir eksikliği.

Anlıyorum ,anne olarak hep güzel
beslensinler düzenli kilo alsınlar istiyoruz ama bazen genetiğin de önüne geçemiyoruz.
Hem kız çocuğu dediğin çıtı pıtı olur :)) (üzme kendini :)

Eğer cidden kilosu düşük ise ve doymadığını hissediyorsan doktorunla bir görüş derim.

Benim de ferritin düşük kilo alımı bi çok bebekte bu ay öyle ama fb de fln da öyle genelde hep 400-500 almış bebekler
İlacımı aldım içecem düzenli uykusızlıkta bana böyle yapıyor biliyorum.inşallah düzeliriz canım ayakta kalmak zorundayız
Sağol canım desteğin için tabiki en önemlisi sağlıklı olması.
Ama şu alerji mevzusuda çıktı acaba ondanmı diyorum kafama bir ton şey takıyorum doktorun verdiği alerjik mamayi kesinlikle içmiyor yarın onunda kontrolü var.

Bende1,63 boy 52 kiloyum hiç kilo almadim hayatimda hamilelik dışında ama dediğin gibi insan biraz kilo alsın istiyor sanırım. Doymasa ağlardı herhalde ne bileyim sütümde var soracağım doktora yarın

Aklıma geldi bebeği kendisiyle aynı kan grubu olan var mı eşim A RH+ ben O negatifim, kan uyuşmazlığımız vardı ama eloşkom annesinin kanını seçti o da O negatif

Bir de kilo ile ilgili kan gruplarının da etkili olduğuna inanıyorum.. mesela sıfır grubu ne kadar tanıdığım varsa hiçbir zaman şişman olmadılar, hep fit oluyor sıfır grubu (misal ben) o yüzden Ela nın kilosu gayet iyi ama hiçbir zaman ortalamanın çok üstüne çıkmayacağını düşünüyorum..

Sizin kan grubu ne mesela derandiren ?

Gecen ay benim oğlan da az kilo almıştı 500 gr kadar. Bu ay daha da az almıştır diye düşünüyorum cuma günü belli olacak. Sanırım bütün bebisler artık iyice az almaya başlıyorlar. Sağlıklı olsunlar da inş kilo alımları az olsun.

Tanıdığın A rh+ olanlar nasıl peki :))
Benim gibi etine dolgun mu bir çoğu (şişko değil yalnız etine dolgun)
Doğru olabilir bak bu kan grubu ve kilo bağlantısı.
Bi ara da kan grubuna göre diyet duymuştum..

Benim kan grubum da A rh + ama kilolu değilim 168 boy 55 kilo yum. En fazla 62 63 oldum oda hamile iken belkide alakası olabilir istisnalar da vardır elbet

Cnm benimkide o kdr almis gayet normal merak etme
Buraya yazdıktan sonra alerjik mamalardan vereyim dedim diğer sefer 2 kaşık tek vermiştim bu sefer daha fazla verdim yine yüZü kızarmaya başladı vücduna yayıldı ağlaya ağlaya taksi çağirip hastaneye gittim hala titriyorum gözlerim kan çanağı 1 saattir hastanedeydim onuda verme dedi 3 gün sonra mutlaka getir dedi ilaç yazdı bugün perişan bir haldeyim Rabbim daha büyük dert yaşatmasın çok çok korktum.
mbg24 canım ben Ab rh+ elanınkini bilmiyorum eşimde A rh-

Ah canım ya ,çok geçmiş olsun..
Çok alerjik bir bebeğin var demek ki. Bu konu ile çok fazla bilgi sahibi değilim.
Doktor ne diyor bu durum için ?
İstersen bir de Kadir Tuğcuya yaz hikayeni?
En azından yıllardır tecrübe sahibi olan bir doktorun daha fikrini almış olursun.
Hatta elinde resim varsa kızarık olduğu halinin ,onu da ekle.

varsa özelden resim atayım cnm oğlumun bebekliğinden

Kuzum ya çok geçmiş olsun kıyamam

Çok sağol canım bugün sabahtandır perişan oldum herkes yüzüne bakıyordu bana bakıyor ağlıyorum Allahım evlatlarimizi koru. İlerlese iğne yapacaktı ilerlemedi şükürler olsun.Alerji doktoruna yarın götüreceğiz kendi doktorum kesinlikle kes dedi sadece sütünü ver dedi
Biliyormusun Dün yazacaktım kadir tuğcuya aradim aradim bulamadım nerden yazildiğini sonra ela uyandı uğraşamadım bu fotoğrafi hemen çektim sonrasında daha berbat oldu

Evde bi tane var tanıdığım:)) bayaaa balık etli:))))

Canım çok geçmiş olsun yaa..

Cok gecmis olsun cnm urtiker gibi kabarms resmndemekki dogru mama vermemis dr un icerigindeki bir madde dokunmus yavruya..

Cnm ya çok çok geçmiş olsun Rabbim korusun kollasın Bir daha yasatmasın. Belirtileriniz ne idi benim oğlan da olabilir alerji. Yeşil bol mukuslu kaka yapıyor. Bende ek gıdaya geçtiğimiz zmn korkuyorum bi sıkıntı vs olursa diye.

Cok gecmis olsun canim rabbim evladini sana bagislasin.senin cok dikkatli olman lazim demek ki alerjik mama bile alerjisini tetikliyor ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…