2017 Şubat Anneleri

Oyle hızla gecıyorki inan ben bile sasırıyorum ne ara buyuduk dıye ben mayısın 24 unde ogrendım hamılelıgımı o gun de bızım evlılık yıl donumumuzdu eşimle bana hediye oldu resmen :)
Hatta sen ocakta bile doğum yapabilirsin bence, şubatı beklemez

l bendende okadar. Gözüm kapanıyor özellikle öğleden sonra. Serviste cin olan ben eve kadar uyumaya başladım. Evdede tavuk gibi erkenden yatıyorum ama yetmiyor.

kızlar bende de felaket bir uyku hali var iş yerinde 5dkda olsa gözümü kapatacak yer arıyorum bide çok halsizim

canım progestanı içtikten bir saat sonra bende de felaket baş dönmesi oluyordu sonra vücudun alışıyor biraz dinlen[/QUOTE]

yarım saatte bir gidip elimi yüzümü yıkıyorum biraz iyi geliyor aynen bende yemeği hazırlayıp yayıyorum

ilk gebelikde tetenoz aşısını olanlar ikinci gebelikte de oluyormu acaba kızlar? bilen varmı?
5 yıl koruyuculuğu en yüksek noktada kimi yazılarda 10 yıl sonra yenilense de olur yazıyor, 2. gebelik 5 yıldan az sürede yaşanırsa sanıyorum doktor yenileme ihtiyacı duymayacaktır ama tabi ki doktorunuza danışın.

Oyle hızla gecıyorki inan ben bile sasırıyorum ne ara buyuduk dıye ben mayısın 24 unde ogrendım hamılelıgımı o gun de bızım evlılık yıl donumumuzdu eşimle bana hediye oldu resmen :)

Ne güzel hediye olmuş size.

Ohhh tamam soguk bir soda iyi olacak.

Afiyet olsun yarasın

Haha deli kız kıymetini bil bence bulantı vs çok zor keşke benim öyle olsa ya:-(

Hehehe ama öyleee

4. Haftadan beri Progestan kullanıyorum. Kanama dan sonra günde 2ye çıkardı. Bi de 5 gün arayla iğne yaptırıyorum.
Cok cok gecmis olsun insallah bir an once yoluna girer hersey. Benimde cuma gunu 5+4 te peceteyle sildigimde gorecek kadar kanamam oldu. Cuma igne oldum yarin tekrar olucam. Bende gunde 3 kere 100mg lik progestan kullaniyorum. Henuz kalp atislarini duymadik o yuzden endiseliyim ama olumlu dusunmeye calisiyorum kanama tekrarlamadi diye.

Merhaba kızlar iş sebebiyle giremedim foruma ama okumaya çalışıyorum yazdıklarınızı... kanaması olan arkadaşlarım gönlünüzü ferah tutmaya çalışın, stres yapmayın lütfen, olumlu düşünmeye çalışın... Allahım sizlere hayırlı haberler, hayırlı gebelikler nasip etsin inşaallah

meğer ne zormuş gebe kalmak, gebeliği sağlıklı bir şekilde devam ettirmek... senelerce korunduktan sonra çocuk sahibi olmayı istediğim andan itibaren tam iki sene geçti... iki kimyasal gebelik sonunda şuan 7+4 gebeyim... inşallah sorunsuz devam eder

doktorum benden D vitamini yoğunluğuma baktırmamı istedi. sağlık ocağında yaptırdım düşük çıktı bugün doktora gidip göstereceğim sizler D vitaminine baktırdınız mı ? ilaç alıyor musunuz?

sağlık ocağındaki doktor sağlık bakanlığı geçen sene gebelere D vitaminini zorunlu kılmıştı fakat Kadın doğum doktorları hastalarına vermediği için kaldırıldı dedi.

tetenoz aşısıyla ilgilide 17. haftama ilk aşıyı yazdı.. onuda bugün kadın doğumcuma soracağım.

Kızlarr benım bir daha ki radevum temmuzun 20 si nasıl dayanacagım bilemiyorum bir ay sonraya verdi ben merakdan ölürüm galiba

bayanlar benim midem bulanmıyo ama sürekli kazınıyo ve meyve istiyorum likapa, kşraz ve kırmızı erikkkkk limonu bile yiyorum :)) siz ne durumdasınız ?

Ben de bulantımı azalttığı için meyveye dadananlardanım :)

Kızlar bir şey sorucam, baş dönmesi yaşayanınız var mı? Yoksa progestan'ın yan etkisi midir?

Normalde de hafif baş dönmelerim olabiliyor ama progestan kesinlikle baş dönmesini arttırıyor.

Ben canım gözlerimde kararma da oluyor sürekli progestanı bıraktım ben ama devam ediyor hala şikayetler

Canım senin bulantın fazla olduğu için açlıktan halsiz düşüyorsundur. O da baş dönmeni tetikliyordur.
Çok dikkat et.

Kızlar merhaba, nasip olursa bende şubat annesi olacağım Bir kaç gündür yazdıklarınızı okuyorum artık dahil olayım dedim Geçen cumartesi dra gittiğimde minnşumuzu gördük, kalp atışınıda duyduk çok şükür ama bu hafta tekrar çağıdı hem tahlillerime bakacak hemde almışsın randevu gel tekrar bakalım dedi. kalp atışı dk da 124 dü, 120nin üstünü normal kabul ediyoruz dedi. İnşallah normaldir bir sorun çıkmaz. Rabbim isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin, bekleyen annelere güzel haberler duymayı sonrada sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...

Kızlar merhaba, nasip olursa bende şubat annesi olacağım Bir kaç gündür yazdıklarınızı okuyorum artık dahil olayım dedim Geçen cumartesi dra gittiğimde minnşumuzu gördük, kalp atışınıda duyduk çok şükür ama bu hafta tekrar çağıdı hem tahlillerime bakacak hemde almışsın randevu gel tekrar bakalım dedi. kalp atışı dk da 124 dü, 120nin üstünü normal kabul ediyoruz dedi. İnşallah normaldir bir sorun çıkmaz. Rabbim isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin, bekleyen annelere güzel haberler duymayı sonrada sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...

Bilmiyorum ki canım kasılıp kasılmayacağımı da. Bir gideyim de doktor nasıl yönlendirirse hareket ederim ona göre artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…