2017 Şubat Anneleri

1 haftadır girememiştim benim geçen hafta kanamam oldu doktora gittim alttan muayene etti kanaman devam etmiyo yalnız düşük riskin var dedi birde sol overde kötü huylu tümör gördü acil tıpa sevk etti tahliller yapıldı pazartesi gidicem çok moralim bozuldu rabbim bana da bebeğimede şifa versin

Hayırlı olsun hoşgeldin
Kızlar birde folic acid olarak ne kullanıyorsunuz?

Ben de gittim bugün kalp atışını duyduk. Çok mutluyum. Süleyman beye mi gitmiştin
Hayırlı olsun darısı bize

Kızlar muayeneden yeni geldik elhamdulıllah kalp atısını duyduk 2 aylıgız hersey yolunda cok sukur ben kilo vermişim miğde bulatılarımdan dolayı
Endişelenme Bebek daha bizden beslenmiyor. Kusuyor musun yoksa yiyemiyor musun sadece?

İyi olsunlar da ben daha geçen aya kadar çocuk istemiyordum şimdi bir şey olacak diye ödüm kopuyor

Yiyorum ama çıkarıyorum evet sadece kandan besleniyorlar insan yinede kıyamıyor galiba :)
ilk gebeliğimde bende hastanede yatmıştım ağlamıştım baya dr demiştiki bebek herzaman vucut için önceliklidir gerekirse eksik kalsiyumu dişini parçalar yine alır demişti sonrada bak afrikada anneler nasıl doğum yapıyor demişti olduğu kadar kendimizi çol hırpalamaya gerek yok elimizden geldiği kadar artık. Rabbim hepimize sağlıkla yavrularımıza kavuşmayı nasip etsin amiiinn

Kizlar slm hamileligi ilk ogrendiginiz zaman saglik ocagina bilgi veriyorsunuz onlar sizi takip ediyor..sizlerin yazdiklarini okudukca kendimi sansli.hissediyorum..saglik ocaginda test yaptirdim ertesi gun ebe arayip durumumu sordu ve bana telefonda bilgi verdi..doktorumda ben soru sormadan herseyi anlatti..bulantim cok az var gaz sancilarim kasik agrilarim da asiri degil..antalya gibi bir yerde sicaklarda hamilelik zor geciyor...ayrica bnce hamileyken oruc tutulmamali..

Bende Bugün gittim keseyi gördüm 5 haftalık dedi doktor yumurtlama günümü bildiğim için tahminim de o yöndeydi. Haftaya cuma kalp atışı içim çağırdı

Sevindim kızlar yaa maşallah. Heyecanla takip ettim sizi.Benim randevum haftaya perşembe inşallah keseyi bende görebilirim size kalp atışı dedilerse yuppi onu duyma ihtimalimde var o zaman. Cook öpüyorum sizi :*

Çok şükür kesemiz var ama içinde kimse yok henüz, haftaya cuma kontrol var tekrar

Gözün aydın olsun ne güzel gormussunuz darısı kalp atışına olsun ins. Yumurtlamadan itibaren mi sayiyorsunuz.
Yok yumurtlamadan saymıyorum doktor 5 haftalık dedi. Ben geç yumurtladigimi söyledim haftaya kalp atışlarını duyalım sonra adet günü hesaplaması yaparız tahmini doğum gününü söyleriz dedi.
bende geçen ay kimyasal yaşamıştım, keşke hergün gel deseler üşenmeden giderim yeterki belirsin olmasın
Ay sorma canım bende de hep bi tedirginlik.. Ne güzel hemen peşine gelmiş bebiş. Benim 7. Ayda geldi... pko ile uğraşıyordum mayısta regl ile bıraktım uğraşmayı. eşime varikosel teşhisi kondu ameliyat günü alındı 2 gün sonra hamile olduğumu öğrendik çok şaşkınız. Hep bi heyecan karışık korku var o yüzden

Nerdeyse aynı şeyleri yasamisiz bende bi sorun yoktu ama hızlandırmak istedim 3 ay klomen çat iğnesi kullandım çok stresli bi dönemdi eşim e dedim bide sen görün gittik geçen ay varikosel çıktı ve ileri hareketli sperm sayısı %12 çıktı ilaca başladık değer yukselmezse bu ay ameliyat olabilir demişti Dr ve ben aman nasılsa olmicak diye ne yumurtlama günü takip ettim ne iliski takip ettim Rabbim in hikmeti işte bu hafta eşim için kontrole gidecekken ben ne oldu acaba ilaç işe yaradı mı diye dusunurken şimdi bebis imi dusunuyorum bende şok oldum beklemedigim ummadığım anda geldi sanırım bende o yüzden inanamiyorum ve tedirginim

Tutmuyorum hamile insan kendine bakmalı, aç kalmamalı, bol sıvı almalı. dinimiz de bu konuda kolaylık göstermiş zaten.
Anladim cnm ya bazilari tut bazilari tutma dedi. Bende size sormak istedim zaten bir turlu cesaret edemedim cunku midem cok fena cevabiniz icin cok tesekkur ederim

Anneler merhaba hepinizin bebisleri hayırlı uğurlu olsun benim gebeliğim 7+2 5.haftadan beri kanamam devam ediyor bazen kahverengi bazende kanlı akıntı şeklinde bugünde açık pembe renk kanamam var haftalardır hiç kalkmadan yatiyorum günde 3 kez Progestan ilaç haftalık iğne vurulduğum halde böyle moralim çok bozuk benim durumuma benzer şeyler yaşayanlar varmı?Allah hepinizin yavrularını kucağınıza almayı nasip etsin

hoşgeldin çok geçmiş olsun

kızlar burda okumuştum saglık ocagında kayıt açtırıp aşı yaptırıyorsunuz diye.Doktorunuz mu söylüyor bunu kendiliğimizden mi gidiyoruz
Şimdi şöyle bazı özel hastaneler eğer sağlık ocağındaki doktorunuzu biliyorsanız onlar bilgilendiriyorlar ama sizinkini bilemiyorum siz gidin gebe olduğunuzu söyleyin sanıyorum bütün kan tahlillerinize bakacaklardır hatta benden size tavsiye progesteron testide isteyin..
Tetanoz aşınızı da sağlık ocağında isterseniz yaptırabilirsiniz zaten hamileliğinizi öğrendiklerinde sizinle özel olarak ilgilenip bilgilendireceklerdir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…