2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Maşallah değeriniz 19 ken ilk defa duydum gördüm. Bu arada beta hcg değeriniz 19 değil mi? Keseyi gördüğünüze göre tedirgin olmayın. Kaç mm keseniz?
İki gün önce 19 du bugün 21 çıktı bilmiyorum kaç olduğunu Allahım inşallah herşey yolundadır yarın sabah ilk iş başka bir doktora gidicem

İki gün önce 19 du bugün 21 çıktı bilmiyorum kaç olduğunu Allahım inşallah herşey yolundadır yarın sabah ilk iş başka bir doktora gidicem
Canım gebeliğin erken dönemlerinde artışlar dalgalı olabiliyor. Ancak yine de beklenenden az bir artış olmuş bu. Belki de çok yeni olduğundandır. Siz gönlünüzü ferah tutun başka bir hekime gidin bakalım onun tavsiyesi ne olacak.

Netten araştırm bakın bir doktor yazmış bunu ;

Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

Bilmiyorum ki ya yarın gidicem başka doktora bakalım o be dicek

Aynı hastanede mi yaptırdın kan testini

Hayır ayrı hastanelerde yaptırdım 21 çıktı yanında sıfır yoktu

Ya bende de hiç istek yok oralı bile değilim ama işte benim vajinismus durumumdan dolayı çok ara vermek iyi gelmez diye düşündüm. Bakalım gittiğimde soracAğım.

Aynen bende de isteksizlik var ama bana doktor ilişki yasak dedi daha önce bir düşüğüm olduğu için yasakladı sanırım iyi de oldu yasaklaması valla çok rahatım böyle

MavigulMai ooo hemseriyiz yani :) ben ilcesindenim kirikhan ama doktora merkeze gidiyorum akademi hastanesi var. Sen şimdi nerdeydin istanbul mu ?

Evet canım ben istanbuldayım :) akademi hastanesi de biliyorum yeni açıldı herkes memnun :) ben kırkhanı çok iyi bilmem bi tatillerde hataya gidiyoruz oda merkeze :) hataydan gelin alıyoruz ama ablası kırkhanda yaşıyor :)

Kızlar korktuğum başıma geldi ve eşimle kavga ettik sebep şuan için çok saçma ama bekliyordummmm daha şimdiden başladı erkek olacak ve babamın adını koycam demeye bende koymicaksın istemiyorum dedim ve bu şekilde inatlaşarak kavga ettiik çok sinirliyimmm böyle durum yaşayan veya etrafında yaşamış olanlardan fikir istiyorum napmalıyımmmm istemiyrm babasının adınııı

Canım ya keşke inatlaşmasaydın . Neyse biraz sakinleşince tekrar konuşursunuz. Ben böyle bişey yaşamadım eşim kendisi asla babasının ismini koymak istemez ama seninki istemişse güzel bir dille anlatabilrsin :) mesela benm de kaynanam rabia ismini çok severmiş kızı olsa onu koyacakmış ama olmamış. Bana diyor torunlarımdan birinin ismini koyacam mutlaka.bende istemediğimi rabia isminden nefret ettiğimi o isimde etrafımdaki örneklerin güzel olmadığını flan söyledim yüzünü asıp e o zman bende diğer oğlumun çocuğuna koyarm dedi . İnşallah o gelinin isterse koyarsın tabi dedim surat hepten gitti daha doğmamış çocuğa don biçtik yani . Sizde ki de o misal :) al kocanı karşına deki canm bak henüz cinsiyeti ne olduğu bile belli olmayan bir bebek var karnmda ama sen daha şimdiden beni üzmeye başladın bile. Dua et sağlıklı olsun isim isim diye şimdiden kudurman hiç hoşuma gitmedi de . Annesiyim benmle ortak bir isim koymalısın de . Hamileyim ve beni üzen kişi de kocam yani sensin de. Biraz git bişeyler oku hamilelere nasıl davranılırmş diye de öyle gel de :)) ben bu gibi şeyler söyleyip eşime hamile olduğmu hatrlatıyorm ve geri tepiyor :) inan kendini üzmeye değmez sakin ol ki bebek de hissedip üzülmesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…