2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Düşündüm de normalde adetten 14 gun sonra ovulasyon gerçekleşiyor. Dr. onu düşünerek adet tarihini transferden 14 gun öncesi kabul etmiş olabilir. Fakat bence atladığı birşey var transfer edilen embriyo zaten belli bir aşamaya gelmiş oluyor. Benimki mesela 5.gün embriyosu idi. Bu 5günü nereye ekleyeceğiz o Zaman? Benim aklıma yatmadı Can'ım senin doktorun açıklaması:110:

benim de kafama o takıldı.14. 15.gün yumurtlama oluyor.spermle yumurta hücresi buluşup döllendikten sonra 2-3 gün tüplerde kalıyor.rahme yapışıp yerleşmesi de 3-4 günü filan buluyor.bizimkilerin döllenme aşamaları laboratuar ortamında gerçekleşiyor.yani adet tarihinin baz alınması mantıklı

Bir de sen bunu söyledikten sonra internete baktım. Tüp bebek gebelik haftası hesaplama diye bir şey var ama senin doktorun aksine internetteki hesaplamada tüp bebek gebeliğinin 2-3 gün daha ileri olabileceğini söylüyor G gipsyy cloud17 cloud17

Tabi sağlıkla kucağımıza alalım en önemlisi o. Fakat ben zaten günleri saya saya bitiremiyorum usg'de girmek için senin doktor beni geriye atınca bi mücadele edesim geldi sanırım:dondurma:

aynen bir an evvel günlerin geçmesini istiyorum.daha önceden yaşadıklarımdan ötürü stresliyim çok yine kalp atışını duyamazsam diye.hayırlısıyla kucağımıza alalım hepimiz kalp atışını duyalım 4-5 gün fark etmez :)

valla ya.sadece ağzımın tadı yok pek.ara arada kasık ağrılarım olmasa anlamıcam.her sabah bugün bulantı olcak mı diye kalıyorum yoookkkk :KK70: bi de sürekli gögüslerime bakıyorum bi değişiklik var mı diye :KK70: hafif şişler indiler mi diye kontrol ediyorum.tövbe tövbee psikopat mıyım ne :KK70:

Düşündüm de normalde adetten 14 gun sonra ovulasyon gerçekleşiyor. Dr. onu düşünerek adet tarihini transferden 14 gun öncesi kabul etmiş olabilir. Fakat bence atladığı birşey var transfer edilen embriyo zaten belli bir aşamaya gelmiş oluyor. Benimki mesela 5.gün embriyosu idi. Bu 5günü nereye ekleyeceğiz o Zaman? Benim aklıma yatmadı Can'ım senin doktorun açıklaması:110:
Aynı mantığı bende düşündüm canım.cuma günü tekrar gidicem kalp atışı için o zaman sorarım artık

Bir de sen bunu söyledikten sonra internete baktım. Tüp bebek gebelik haftası hesaplama diye bir şey var ama senin doktorun aksine internetteki hesaplamada tüp bebek gebeliğinin 2-3 gün daha ileri olabileceğini söylüyor G gipsyy cloud17 cloud17

Tabi sağlıkla kucağımıza alalım en önemlisi o. Fakat ben zaten günleri saya saya bitiremiyorum usg'de girmek için senin doktor beni geriye atınca bi mücadele edesim geldi sanırım:dondurma:
Bende intternetten hesaplatmıştım zaten geriye gitmek çok sinir bozucu gerçekten.sen yine adetten say belkide doğrusu odur canım

Arkadaşlar 3+6 da test yaptım 19 çıktı normal mi sizce acil dönemezsiniz ondan 2 gün öncede 11 çıkmıştı bu normal mi çok düşük değilmi :KK17:

Mide bulantısı olanlarla güzel bi paylaşımım var henüz denemedim ama bulantm başladığnda denemeyi düşünüyorm . App den bi program indrdm hamilelkle ilgili orda yazıyordu bu öneri ; Öğünlerin sayısını arttırarak, sık ama az miktarda beslenmek, leblebi, bisküvi, galeta gibi kuru gıdalar tüketmek size iyi gelecektir. Size basit ama etkili bir öneri daha: Büyük bir bardağa ağzına kadar buz koyun, ardından da kola ile doldurun. Kola buz gibi olana kadar bekleyin ve soğuduğunda ağız dolusu içmeye çalışın. Eğer kola ile aranız iyi değilse, su ya da diğer içecekler ile de deneyebilirsiniz (ama ilk tercih kola olsun). Göreceksiniz ki daha iyi hissedeceksiniz.

@amigurumi deli_mavi_59 deli_mavi_59
kızlar sadece düşüğünüz olduğunu söylediğiniz zaman hemen verdi mi dr unuz kan sulandırıcı yı?ben de kullanmak istiyorum ama dr a da danışmak istiyorum.çünkü pıhtılaşma sorunu olmayanlarda bebeğin kalp kapakçığına zarar verdiğini okudum bir sitede.kararsızım doğrusu.kontrolum pazartesi.
12.haftalık kalp atışı durması sonrası bi kürtajım var.
Rabbim hepimizin bebeğini kucağına almayı da nasip etsin inşallah.bu arada çarşamba 361 di değerim pazartesi kese görünme ihtimali var mı karından?
Vajinal ultrasonu pek onaylamıyorum da.

Benim bir kimyasal gebeliğim bir kürtajım var canm. Dr sonuç ne çıkarsa çıksın bu iğneyi kullanacağız dedi. Ben de pıhtılaşma var mı yok mu baktırmadım , Dr gerek yok dedi. Bebeğe bir zararı olsa doktorlar niye versinler ki bu iğneyi?
Sen de kaybını söyleyince önlemini alacaktır Dr..
Pazartesi henüz karından görünmeyebilir kese. Bhcg 3000 5000 olunca gözüküyormuş sanırım. Benim de karından görünmemişti , 5+1 de vajinal bakıldı ve kese göründü.

X