2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
esmerm91 biz de iyiyiz. Cinsiyet henüz belli değil, 12.haftadayız.
Biz de tuvalet olayına haftaya geçeceğiz. Genel anestezi yapılacak kızıma, onu atlatmasını ve havaların biraz ısınmasını bekledik.
Şimdilik biz tuvalete giderken “çişim geldi” diye ona duyurarak gidiyoruz. Altını temizletmekten de hoşlanmıyor, “bunu yaptırmak istemiyorsan çişini/kakanı tuvalete yapabilirsin” diyoruz.
Bakalım haftaya bizi neler bekliyor.

Ay hayırlı olsun. İnşallah bir şey olmaz ama en iyisini doktorun bilir. Danış istersen.

Masallah yakuba Bizimki hiiic yanaşmıyor canm hic birseye neler denedm artk kendi haline biraktm
Aynen bizde de durumlar ayni ama bu tuvalete gitmesine hic etki etmiyor asla girmiyor tuvalete yani
Hayirli olsn canm Allahn izniyle bir şey olmaz insallah

Hadi hayırlı olsun life. Sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz inşallah. Birşey olacağını sanmam, içini ferah tut

esmerm91 lazımlıkla dene, ordan tuvalete geçiş yaptırırsın. Benim kızın tarzını keşfettim. Önden birileri örnek olacak illa. Geçen gün iki tane çocuk misafir vardı bizde, onlar tuvalete girip çıkınca kızım da davrandı. Senin de örnek olacak çocuk varsa bol bol onlarla biraraya getir. Bana kalsa küçük hala tuvalet eğitimi için ama kendisi bezi söküp söküp atıyor.
Hamza da korkuyorsa başka yöntemler denemeye çalış istersen.

inşallah yaa çok sağol bu arada henüz hamile değilim gibi kalp atışlarını duyana harekatlerini hissedene kadarsa inanamıcam heralde Başladığın zaman geri dönüş yapmamak h en iyisi ondan dolayı hazır olduğunu hissettiğinde başla canım en iyi gözlemci sensin. Banyo yaptırırken kaslar gevşiyor orada kendisi yaparsa takdir et yapmazsa banyo yaparken yapmaya teşvik et böyle böyle ısınır alışır Ben bir yaşından beri ayağı çekiyordum sabahları özellikle gece yapmadığı İçin kalkar kalkmaz tuvalete tutuyordum banyoda eğil yap diyordum e pek tabi tuvalete yanımda götürüyordum küçük olduğu İçin ondan erken öğrendi biraz birde öğrenme aşamasında çevredeki tüm çocukları çağırıyorduk tuvalet yaparken hepsine alkışlatıyorduk birde ayıcık vardı önce ona öğrettik biz tuvaleti ay çok konuştum
Hadi hayırlı olsun life. Sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz inşallah. Birşey olacağını sanmam, içini ferah tut
Çok teşekkür ederim aminnn aminnn

Banyodan çok korkuyor, orda daha fazla tutamıyoruz ama başka çocukları ben de devreye sokmalıyım. Çok sağol öneriler için:)
Ben de kalp atışını duyana kadar hamileyim diyemiyorum ama daha bir zor geliyor,gözümde büyüyor şimdi hamilelik, yeni doğan dönemleri:/ fazla yıpranmanın getirisi galiba. Neyse ki ikinci yavruda çalışmayacağım, kızım da kreşe gidecek. Umarım daha rahat geçer.

Evet ilk zamanlar okadar zor çaresiz geçince insan gerçekten korkuyor ben çalışmıyordum ama yalnızdım çok ağlıyordu Yakup’ta küçük bebek diyince aklıma ilk gelen çaresizlik duygusu oluyordu inş çalışmıcak olmana çok sevindim yavrunla tadını çıkarırsın budefa sağlıkla gelsinler inşAllah

boza nobahari LifeandFeel kızlar hayırlı olsun rabbim sağlıkla kulağınıza almayı nasıp etsin ya bende istiyom bebis
Soffy:))) dördüncü mü gelsin diyorsun
Benim de dört-beş çocuklu olmak hayalimdi ama hayallerde kalmasını tercih ediyorum
En kısa zamanda hayırlısıyla sana da nasip olsun inşallah.

Kısa zamanda seninde hayırlı haberini alırız inş canım
Soffy:))) dördüncü mü gelsin diyorsun
Benim de dört-beş çocuklu olmak hayalimdi ama hayallerde kalmasını tercih ediyorum
En kısa zamanda hayırlısıyla sana da nasip olsun inşallah.
Gönlüm istiyor ama gerçekler var yaş olmuş 38 3 çocuk bide ekonomik durum biraz zor bizden artık gecti

Gönlüm istiyor ama gerçekler var yaş olmuş 38 3 çocuk bide ekonomik durum biraz zor bizden artık gecti
Hayırlısı olsun Ama bebek rızkıyla gelir eşimin işleri hamile olur olmaz açıldı üstelikte piyasa malum Allah yardım ediyor istiyorsan yaşın gençken hiç zaman kaybetme bence

Hayırlı olsun herkesin hamileliği bende 32. Haftama girdim birşey soracam kızlar geçen hamileliğimde çalışmıyordum diye rapor işini hiç bilmiyorum. Bütün çalışabilir raporu almaya gidecem 37 ye kadar çalışacam 38de hemen Doğum olacak öyle planladık. Kalan iki hafta yanıyor mu yoksa Doğum sonrası kullanabiliyor muyum?

Kalan sürelerin yanmaz doğum sonrasına aktarılır.

Cevremizde hic cocuk yok canm ya olanlarda hep hamzayla yasit daha onlarda bezleniyor
Teşekkür ediyorum life öneriler icin ayiciga tuvaleti ögretme fikri güzelmiş deneyecegm :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…