2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Hele şu ikiz anneleri mavimli @Elos35 helal olsun.ben kafayı sıyırırdım kesin.

aynen bende onu diyecektim,tebrik ediyorum ikisini de:)

Bende ayniydim,dogum sekli emzirme.benimki hele hic almadi makineye bagli yasiyorum resmen,bir damla da olsun alsin da nolursa olsum diyorum binlerce sukur. heksi uzulme canim benzer sorunlar yasiyoruz,sabredelim insallah saglikla buyusunler unutacagiz hepsini.

kizlar biz tabi yolun basindayiz disler cikacak ta dokulecek te ohoo
Sut dislerinin saklanmasi ile ilgili bir yazi okudum."Kesinlikle atilmayip saklanmali,ileride Allah korusun cocuk ciddi bir hastalığa yakalanırsa, süt dişiyle hücre çoğaltılması yapılabiliyor.
Bunun anlamı, daha sonradan bir çocuğun sebebi ne olursa olsun yedek dokuya ihtiyacı olursa, bebek dişlerinin kök hücreleri, gerekli dokuyu büyütmek için kullanılabilir"diyor.Muhtesem bir sey ya,saklayalim insallah

Ne güzel bir bilgi. Teşekkürler

Havalar artık sogudu diye ve ayrıca hergün dışarı cıktıgım için(büyük kızımı okula götürüp getiriyorum) kızımı ikidir haftada bir yıkıyorum.sanırım suyu unuttu.ikisindede cok agladı.halbuki cok severdi suyu.Acaba alısır mı ya tekrardan ,napmalıyım.
lilipit SaiKing A Aydebal

Canim ben de gece uyumayan bi bebekmisim annem diyo artik gunduzleri uykusuzluktan basi donermis.. uzme kendini gecicek bu gunler diye dusun..evet uykusuzluk hic biseye benzemiyor maaleseff..
Gunduz hic mi uyumuyor senin ki?
Benimki artik mamadan 1 saat sonra 20 dk uyuyor ama iste o 20 dk dada ben tam dalicam o uyaniyo..

Normalde suyu sevmiyormuydu.
Ya burnu tikalidir nefes almak sorunu yasayip korkmustur.yada aç ken yikamissinizdir.suyun sicakligi da etki edebilir.
Kucuk bir kapta iliksicak suya ellerini daldirip oyun yaparak suyu sevdirin.

Zor bir durum heksi ninki de öyle. Heksi gece benimkiler ardarda uyanıyor bazı geceler çok uykusuz kalıyorum ama her gece her gece Allah yardımcınız olsun.
Ben yerinizde olsam mama da veririm öcü değil ya bu. Bu kadar işkence haline dönüştürmeyin. Ben benimkilere baştan beri hem mama hem meme verdim mecburen iki tane olunca :)) ama bir sıkıntı yaşamadım çok şükür.

Normalde suyu sevmiyormuydu.
Ya burnu tikalidir nefes almak sorunu yasayip korkmustur.yada aç ken yikamissinizdir.suyun sicakligi da etki edebilir.
Kucuk bir kapta iliksicak suya ellerini daldirip oyun yaparak suyu sevdirin.
Normalde cok sewiyodu.ama ara verince böyle oldu.dediginiz yöntemi deniycem mutlaka

Kamuda çalışıyorum canım mühendisin fabrika duzeni yani:) gece çalışmak zor ama onlari hiç bırakmamak çok güzel
Bu şekilde bir çalışma düzeni seçebiliyorsan , çok şanslısın. En azından söylediğin gibi uyanık olduğu zaman yanındasın..

Merhba kızlar
Buyuk oglum hastaydı yıne
Dönduk kucuk ogluma
38.6 ateıs vardı
Suan yıne 38.1 cıvarı
Nöbetteyim
Of of
Çok geçmiş olsun, atlatmışsınız.

Kızlar bebisleriniz dönüyor mu benim ki hala anca yan dönüyor. Tam yüzüstü olacakken kendini çeviriyor istemiyor mu ne

Yooo hiç de dönmüyorlar tembel tenekeler

Bizimki de anca sağa sola atıyo popoyu. Devamı yok

Çok hevesliyim uyku eğitimi için , özellikle son bir aydır gecem gündüzüme karıştı. Ama uyku eğitiminin tam olarak başarılı olabilmesi için gece beslenmelerinin kesildikten sonra yapılması daha doğru ; ancak bu da 6. aydan sonra mümkün diye biliyorum. Ama bu hafta niyetim var, bi yerden başlamak lazım

Gece besleme işini , en azından şimdilik bir geceliğine babaya yık. Uzak bi köşede deliksiz bir uyku çek. Ama unutma bütün bunlar birgün bitecek, bu çilemizde dolacak

Daha önce demiştim ise yaramamış ti. Bugün cepten fotoğrafını gösterdim heyecanlandi epey..babasını özlediği kesin zaten.

Canım dışarı cıkarsan .benim kızı bahceye cıkarınca baya uykusu geliyo
Yada parka filan götür.parkta cocukları izlemekten gözleri yoruluyo:)

Hemen emen hergun çıkarıyorum zaten. Eve getirip sallıyorum uyutuyorum 15dkyi geçmiyor. Bugün de hastayım aksine. İshal mide bulantısı halsizlik. Oğlanı zor kucakliyorum.

Herşeyi geçtim de sinirlerime hakim olamıyorum. Bir hafta sakin olmayi basardim iyiydi. Ama o kadar. Bagirmayi geçtim Birgün zarar vermekten korkuyorum..

Hayat tarzlarimiz benziyormus. Ben de 31 de evlenip 34te doğurdum..

bu gece süt ağıp babasına bıraksan bıraz dılen bence
Babası yanımızda değil. Hafta sonları geliyor sadece.dogumdan 10 gün önce staj için Ankara'ya gitti. İki ay sonra bitecek . Atama tayin ..onlarla ugrascagiz daha..yoksa babası gelince daha iyi uyuyor. O yüzden gece kaldırmaya da ihtiyaç duymuyorum. Ama sabah 8 oldu mu veriyorum babasına bende uyuyorum.

Hoşgeldin cnm. Epeydir yoksun. İki ay sonra oraya gelicem görüşelim.senin işin de zor. Allah bana sizler gibi sabır versin inşallah.

Baba aylardır uzakta. Anneme yikmak isterdim ama kavga dovuş ancak sabahları veriyorum

mavimli mama veriyorum gece yatmadan ve sabah. Meme artı mama şeklinde ilerliyoruz zaten. . Sana bravo . Tek başına mı bakıyorsun bebelere
gaziliii aynı durumdayız. Bu sabah 10 gibi bı saat öğleden akşam 7ye kadar 15 dklik iki kere uyudu. O kadar. Dediğin gibi daha ben dalamadan ogul uyanıyor.gece de maksimum 40- 50 dk uyuyor . Tam dalıyorum yarım saat yatıyorum oğul kalkıyor. Bir aydır bu şekildeyiz
. Gündüz emzirme sürelerini uzatmaya çalışıyorum ısrarla..
yesiltazenane bak unuttum şimdi niye seni alintiladigimi. Aklımı kaybediyorum galiba. Gaz damlası verip vermediğini bile hatırlamıyorum artik

Kızlar 1 haziranda doğdu bebeim 5.ay içinde...

Bugün çok çok az süt içti çok çok az 60 cc kadar mama içti..
Kaşık maması yaptım hipp var ya tahilli ondan yaptım hapur hupur yerdi yok üç dört kaşık yedi uyudu ... napicam uyanınca bilmiyorum sizde oluyor mu böyle sıkıntılar aslında huzursuz değil ama ac bu bebek ne yedirebilirim ki başka fikri olan var mi bnm sütüm de çok azaldi gündüz emziremiyorum ama sağıyorum 4 saatte 60 cc çıkıyor... offf daraldım

Şimdi whatsap grubu olsaydi hemen yazardınız.... hıh

Döndü bizim ki bugün nasıl olduysa :))))

Canım benim kız doğalı beri sevmiyor suyu hergun yıkaya yıkaya tahammül etmeyi öğrettim havalar soğumaya başlayınca 2 güne bir yıkıyorum taktigim şarkı söylemek... çocuğun beyni bulanıyor çenemden ağlamıyor artık

Bir de aklıma üşümüş olabileceği geldi, normalde seviyor demişsin ya... ben odasında minik elektrikli soba yakıyorum soymadan önce biz çıkana kadar iyice ısınmış oluyor oda, bizim kız tam bir titrek manda bence o yüzden banyoyu sevmiyor... oglanda da sonbahar kış yakardım bu sobayı banyo sonrası risk almamak için...

Canım yanlış anlama acaba profesyonel yardım mı alsan. Zarar verme düşüncesi kötü bir şey. Bi de hep söyleniyor ya tüm hislerimiz onlara bulaşıyor. Sen nasıl hissediyorsan o da öyle hissediyor. Ama tek yapabildiği ağlamak ve huzur olmak. Bunu düşünerek yaklaşmalısın bebeğine.

Benim kız oldum olası sevmiyor suyu, ama annem ılık suyla ellerini yıkayarak alıştırdı. Artık daha kolay olmaya başladı banyo işi. En azından 1 saat aralıksız ağlamıyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…