2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Geçmiş olsun kuzuya. Sağlığı yerinde çok şükür. büyüyorlar maşallah. :)

Doktorun dedigi gece her kalktığında besleme 10 dakika uyutmaya çalış eğer uyumazsa besle ama meme de uyutma .elleri gevsedimi doydu demek yatağına yatır orda uyut.yoksa uyku ve meme ozdeslesir hep öyle uyur ve ilerde çok zorlanirsin.

Ama ben doktorun dediğini ilk kizimda uygulayamadim ve 2 yaşına kadar uykuyu sadece meme de yaptı mahvoldum resmen.keske doktor ilk dediğinde memede uyutmayi biraksaydim diye başımı çok vurdum.

Bu kizim emmeye istekli değil belki de o sebeple uyansada emmek istemiyor.o derin uykudayken emziriyorum .

Benimki emmeyi sevmediği için o uyurken emziriyorum gece 2 kere hem aç değil diye içim rahat hemde kalkınca daha mutlu kalkiyor

Maşallah kızıma benim kızım 4.5 aylıkken 6 kiloyu ulaştı çok şükür.darisi basiniza

@Cgkfte iyiyim canım çok saol...çok fırsat olmuyor malesef.
heksi hoşbuldum sağolasın canım
@mavimli
evet bayağı bir kayboldum haklısın
@Bir garip artık varım:)

Hoşgeldin @BahaRaslan99 nasılsın oğlun nasıl? İşe başladın mı ?
beatrices @efsunsuz nerelerdesiniz hiç uğramaz oldunuz nasılsınız

Kızlar bizim grupta erken dogum yapanlar vardı onlardan haberi olan var mı karalule kardelen2558 H hazelnut123 @virginiastat başka var mıydı tam hatirlayadim

Bu gece uyandırmadan emzircem bakalım sabah yine çıldırcak mı?

Ya bize de kayınvalidemin arkadaşı sepet beşik verdi ama içindeki yatak yoktu.Ben de organik pamuk iyi olur diye yatak diktirdim de kızımı yatırınca biraz içine çöküyor gibi içime hiç sinmedi.Acaba içine sadece yatak alabileceğimiz bireyler var midir? Hep sorduğum yerlerde beşikle beraber satılıyor dediler?

Kızlar nolur yardımcı olun...sanırım ben ıyı bır anne olamıyyorum..gecelerı beslemek ıcın kalkamıyırum uykudan.bebepimde kalkmıyor öyle uyuya kalıyoruz.saat kuruyorum kaç defa ama yorgunluktan duymuyorum yada uyku sersemi kapatıyorum.en son 12de besleyıp yatıyorrum sabah 6da kalkıyoruz:*kızım 3 bucuk aylık sımdı...ama 1 aydır hep bu duzen...ile başlayınca çok yoruldum sanırım ondan..kilosu iyi en son 5800 grdı.bırde sizin dedipiniz hareketlerın hıc bırı yok kızımda.dahaa donemıyo yada kıçını falan kaldıramıyor hiç...

DaHa dur bismillah siz 3.5 ayliksiniz biz 5. Aya girdik bizimkiler dönebilir de sizin zamanınız var ayrıca 6 saat hatta 8 saat aç kalabilir artık bebegin rahat uyu şekeri düşmez artık ne güzel gece uykusuna alışmış olur uyanmadigina göre gazı da yok sanslisin :)

Gece uykusu için hiç korkma aç kalmaz 30 günden sonra gece saatli emzirmeyi bıraktı bize doktor.ne zaman isterse o zaman emer kaldı ki sizinki 3,5 aylık gece uyku düzeni oluşturuyor bencede çok iyi maşallah.size düşen bu zaman diliminde uyuyarak dinlenmek .gündüz verimli geçirmek.benim kızım 5 aylık oldu hala tam dönmüyor bence acele etme daha çok erken .önceliği başka bir şeye vermiş olabilir.kilo konusunda birşey diyemeyeceğim doğum kilosunu bilmiyorum mesela benim kızım 2400 doğdu 3.5 aylıkken 5 kiloydu ancak.

Bence sanslisiniz. Burda çoğu anne gece uyanmalarini nsl düşürebiliriz diye uğraşıyoruz. Ben gece 3-4ten aşağı hiç kalkmadim. Hatta bir ay geceleri min 7 kere kalktı. Yani saat başı. Yarım saat 40 dk uyuyup kalkmak ne kadar zor bir bilsen. Bir ay boyunca çektim. 3 gündür 4 kere kalkıyor. Buna bile razıyım yani. Sen hiç tasalanma . Bebeğin kendi kendine gece uyanmasını bırakmış. Kilo alımı daiyi
. Dönemlere gelince .. her bebek farklı dönemlerde dönüyor. Bnm oğlum gotunu çeviriyor daha. Yan dönemiyor kendi başına. Ben de uğraşmıyorum..

Canim merhaba..
Bende sepet besik kullaniyorum annemde bana pamuk yatak yaptirmisti ama dedigin gibi bebek icine gomuluyo.. sonra esim sunger yatak yaptirdi 50 tl ye

Bebisler artık anne baba kavramını daha iyi algiliyorlar. Oğlum babasının arkasından kapıya bakıp bakıp ağladı ve bı mahzunlasti. Bende ağlıyor onun kucağına verince hemen gülümsüyor. Babası malum Ankara'da. Hafta sonları gelip gidiyor sağolsun. Hasta olmasına rağmen yine düşmüştü yollara. Öyle olunca oğlumda ozluyor babasını.
Şu faldaki aldatma meselesine gelince. Gelince dayanamadim söyledim.falda beninaldattigin çıkmış. Bnm kocam yapmaz dedim geçtim. O da bana anlattığına göre biraz takılmışsin. Çok üzüldüm dedi. Hatta abimlerle gezmeye giderken onların yanında dalgasını bile geçti. Oğlumun ağzıyla 'baba koşa koşa geliyor izin ayarlamaya çalışıyor, falda anne babanın aşna fişne yapiyormussun diyor' . Ben de inansam.zaten çoktan Ankara'ya gelmiştim dedim. O konu öyle kapandı. İsterseniz gelin biraz kalın dedi ama bu soğukta bebeyle cesaret edemem. Otobüste durmaz falan. Uçak zaten olmaz havaalanı uzak epey. Kalcak yer de yok. Neyse ki 1.5 ay sonra hasret sona eriyor

Ben sutu sagarak veriyorum canim,memede uyuma diye birsey yok ama en az 2-3 olmak uzere surekli kalkiyoruz.Keske bizimkiler de yetiskin uykusuna gecse bir an once.Hele dun gece kac kere kalktim sayisini unuttum.birkacinda sut yerine emzigi verip salladim artik,daldi ama kisa sureli oldu.Uykusuzluk cok yoruyor insani,ertesi gun de hep ilgilendigimiz icin enerji lazim insana .insallah zamanla oturur ne diyim

3 bucuk aylik daha annesi.o hareketleri beklemeyin.zamani gelince bir anda yapiyorlar.gun gun hafta hafta degisiyorlar.
Gece yemeleri ise,demekki kendide memnun.yoksa uyanir sizide uyandirirdi.
Ama iciniz rahat etmiyorsa alarmi kapatmak icin yataga uzak ama duyacaginiz yere koyun.ben telefonu ucak moduna aliyorum.basucumdaysa alarmi kapatip uyuyorum.ama yatsktan kalkacagim mesafeye koyarsam mecbur kalkiyorum.kizimin mamasini hazirliyorum.yatagimin kenarina koyup besliyorum.yatiriyorum.kendisi uyanmiyor bile.

Kizlar yaa sizde de oluyo mu? Evim 25-26 derece ama gece arada bakiyorum kizimin kafasi buz gibi burnuna dokunuyorum soguk esimde fark etti... sizce yatarken bere mi takayim????

Kizlar yaa sizde de oluyo mu? Evim 25-26 derece ama gece arada bakiyorum kizimin kafasi buz gibi burnuna dokunuyorum soguk esimde fark etti... sizce yatarken bere mi takayim????
24-25te oğlumda üşüyor. En azından ağzı burnu üşüyor burnu doluyor ayrıca. Düşük ayarda kalorifer yakıyorum geceleri

Dün sarpında yüzü soguktu ama baktım altını değiştirkrn heryeri sıcacık bişi olmaz diye düşünüyorum fermaurlı tulumla yatıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…