2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar tiroid ilaci kullanan kim vardi acaba.bende kullaniyorum da tsh yuksek idi 5.5 ilac kullaniyorum.bgn tekrar bi baktirayim dedim.0.15 cikmis düşmüş baya.ilaci birakmaliyim artik.di mi.doktorunuz ne dedi size
Benim ilk gebelik sonrası hipotirot oldu son 1 yıldır ilaçsız normal değerdeydim.hamşke kalınca arttı ilaca başladık 2 haftada 4,15 den 3 lere düşmüş ama kullanmak önemli hamilelik için ciddi bir hastalık Dr unuza danışmadan ilacı bırakmayın

Canim.bende levotiron kullanyorum 1 aydir.5.5 idi 0.15 e düşmüş ama hamilelik boyunca nasil olacak surekli takip sonra tekrar yukselirse tekrar mi devam edecegz ilaca acaba.kafama takilan bu
Canim ben nerdeyse 8 Aydir falan tiroid hastasıyım benim 5 civarı çıkıyordu ,1 yıldırda cocuk sahibi olmak istiyordum doktorum bu değerle hamile kalamayacağımı söylemişti gerçekteyde ilacı kullandığım 2 ayda hamile kaldım 8 aydir da değerim 1,5 hamile kalinca dr 50 mg 75 mg çıkardı hamile kalinca tiroid ihtiyacı artıyormuş ayrıca biz bu ilacı gebelik sürecinde hep kullanicaz her ay kan testi yapılacak mg ayarlanacak

Son adet 20 eylül 2 gün önce 1449 du şimdi 3779 ama şimdi doktor 3 binin üstünde keseyi vajinal ultrosonla göremediği için dış gebelik olabilir diyor acile git diyor
Anladim.cnm.evt degerin yuksek vajinal gorulmeliydi ama acilde olmazki bu seyler ben de onu anlayamadim.. acilde jinekolog olmazki ne alaka onu anlayamadim kendisi yetkin degilmi neden gerekli testleri yapmadiki??

Ayda 1 kontroller oluyor eğer çok düşmüşse dozunu kendi ayarlayacaktır
Arkadaşlar bende azıcık sıvı su gibi bir akıntı var böyle bişey yaşayan varmı pazartesiden beri kahverengi leke de gelmiyor şükür sürekli yatıp dinleniyorum şimdi bu sıvı nedir sizce lekesiz kokusuz su gibi

Canim bende de oluyo o bazen
Progestan kullaniyo musun ozellikle onu alttan kullaninca geliyo o sivi

Progestan kullanıyorum ama hiç alttan kullanmadım. İnşallah ilacın etkisi falandır yatıyorum ayaktada değilim işi gücü bıraktım ona rağmen farklı bişey olunca tedirgin oluyorum ilk hamileliğimde hiç bunları yaşamadım bebeği düşüreceğim gibi hissediyorum netten araştırıyorum rahim ağzı enfeksiyonu olabilir o da bebeğe geçer gibi olumsuz olumsuz şeyler yazıyo dk ya bir tuvaletteyim paranoyak oldum valla

Canim 2 hafta once idrar yolu enfeksiyonu bem gecirdim malesef.ilac kullandim gecti hamdolsun.enfeksiyonda cok sık idrara.cikiyosun idrar yaparken kasik.agrisi.oluyo..rahim agzi enfeksiyonu nasil onu tam bilemiyorum ama.korkma bir sey yoktur leke kan yok ise

Vajinal Progestan kullaniyomusun cnm? Onlarda yapiyo oyle

İnşallah kötü birşey olmaz idrar yolu enfeksiyonu da olabilir ama herhangi bir yanma ağrı yok idrara sıkışık gibi hissediyorum ama gideli 2 dk olmamıştır bir önceki gittiğime dua edin hayırlısıyla şu son 1 ayı da atlatayım

Anladim.cnm.evt degerin yuksek vajinal gorulmeliydi ama acilde olmazki bu seyler ben de onu anlayamadim.. acilde jinekolog olmazki ne alaka onu anlayamadim kendisi yetkin degilmi neden gerekli testleri yapmadiki??
Renkli ultrosonla bakmaları için yolladı. Şimdi geldim doktor normal bir gebelik olma ihtimali daha yüksek değerin cok iyi katlanmıs ben sana kitap gibi illa 3500 olunca gözükür diyemem herkes farklı oluyor dedi bende öyle hissetmiyorum açıkcası geçen seferde böyle olmuştu gözükmiyordu sonra gözüktü inş. Öyle birşeydir daha 4+3 inş. Gözükür

Yaklasik 2 saat sonra aileler bizde toplanmis olacak ve haberi patlatmayi planliyoruz... cok heyecanliyim... esimle nasil solesek diye konustuk ama bakalim nasil gelisecek muhabbet... tepkilerini cok merak ediyorum.. ay ben cok heyecan yaptim 5 yildir torun istiyorlar yok dedik istemiyoruz dedik simdi iki tane birden yaptik dicez bakalim :) kesin sok olacaklar

Ayyy cok heyecanlii. Benim de kaynanam.havalara uctuu.cok istiyordu ikiz olmasini

Bende üzüldüm baya ama belli etmiyorum etrafımdakiler üzülmesin diye 2. Defa da böyle bişey yaşamak beni cok yıpratıcak inş. Yanılıyorlardır
Bence senin doktorun tecrübesiz gibi özel muayene bulabilirsen görünebilsen. Alttan mı baktı canım?

Kocaman olmus bu minik kuss masallah ona cok sevindim canim bir ay sonra cinsiyeti de gorur belki :)
GörürunÜr muhtemelen. 12+1 de ilay gözükmüstu. En kötü nub a göre bir tahmin yuruturuz artık :)

eşim tutturdu doktoru değiştirelim demelere. Haklı aslında. Her gittiğimde vajinal bakıyor. Biz diyor ilişkiye girmiyoruz o sürekli böyle bakıyor. Ve biraz daha böyle bakaçakmış doktor öyle söyledi. Sizce normal mi? Sizin doktorlar nasıl bakıyor bebeğe?

Çok mutlu oldum zaten dediğim gibi hiç kötü bişey geçmemişti içimden hadi gözün aydın :)
Ben devletteki doktora 10günde bir gidiyorum özelde ki doktorda hemen hemen 10günde bir çağırıyor haftada bir gitmiş gibi oluyorum ultrason zarar vermiyordur inş. Ama sık gitmek zorundayım sıkı takip altında olmam lazım önce ki gebelikte mol geçirdiğim için

Benimkide alttan bakıyor. Bayan doktor bizimki..
Alttan bakmanın bebek için bir sakıncası yok diye biliyorum.

Bence senin doktorun tecrübesiz gibi özel muayene bulabilirsen görünebilsen. Alttan mı baktı canım?

Alttan baktı göremedi acildekilrde aynı cok belli belirsiz dediler. Kendi doktoruma randevuma var diye oraya gittim ama şimdi acil diye arayıp yarın için kendi doktoruma randevu aldım aradan alıcak beni bakalım be olacak eşimin yine morali sıfır oldu geçen seferki gibi başa sardık sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…