2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Aynen öyle :) Allah ım hayırlısını ver demek lazım.. Pazartesi kontrolum var dua edin lütfen bana.. Bakalım bebek iyi mi hematom ne durumda..

İnşallah hayırlı güzel haberler alırsın canım benim herşey yolundadır hiçbir sıkıntın kalmamıştır.Güzel haberlerini bekliyoruz burda paylaşırsın

Hihihi tesekkurleeer Ama oyle degil mi canim yaa? Azcikta pis oluversin evlerimiz, ne kadar pis olabilir ki? Zorlamayalim kendimizi, su zamanda hamile kalmak,saglikla ilerlemesi,saglikla bi bebek dunyaya getirmek o kadar zor ki...
Oyle valla. Doğumdan önce bende de hastalıktı hu temizlik halleri. Doğumdan sonra dediğim gibi lohusaligimin bittiği gün yani 40 imda ayağımı kırdım. Ve önce çatlak dediler 2 hafta geçti alcisiz ayağım sonra baktım hala basamıyorum üzerine gittim ee bu kırık dediler alçıya aldılar. Bu süreçte yeni eve bile taşındık ve daha küçüçuk bebem var yanımda sen düşün. Ayağa kalkmam kesinlikle yasak yalnış kaynamış olma ihtimali çok yüksek ve ameliyat olabilirim. Tam 2.5 ay yattım. Ne temizlik yapabildim ne başka bir şey. Evde köpeğimiz de vardı o zamanlar. Artık yerler köpek tüyünden siyah olmustu. Eşim temizliyordu ama ne fayda köpeğimizin tüyünden 2 gün geçmiyordu ki yerler siyah olmasın yeniden. Alman kurdu vardı şimdi babamın yanında kalıyor. Diyeceğim o ki işte o süreçte alıştım ben temizlik yapmadan da yasanabiliyor olmasına :) şimdi 3 gündür yine evimi b.. götürüyor ama temizleyecek hiç halim yok valla bir de yatin kayinpederim geliyor. Ama gücüm yok temizleyemem. Ne yapayım böyle kabul etsinler beni diyorum artık

İnşallah paylaşacağım canım ne bileyim ben ve benim gibilerin iyi sonuçlar alması belki sonradan bunu yaşayacak olan hamişlere umut olur diye düşünüyorum çünkü ben şuan kanamalı ve sağlıklı doğum yapmışları görünce acaip mutlu oluyorum ve umutlanıyorum

haklisin canim.gelenim gidenim oluyo pis demesinler diye yapiyodum.ama pisman oldum.daha tovbe.

Doktora giderken ki o gerginlik... Insallah o kalp sesini yine duyup minnaginin saglikla buyudugunu gorursun de icine su serpilir canim benim.
Bugün eğer içimde sağlıklı bir şekilde yaşıyorsa bebeğim söz verdim kendime artık hiç endişe etmeyeceğim strese girmeyeceğim. Umarım sagliklidir içimde

Canim 2 ayri kese var.ama sormayi unuttun doktor yaa cift mi tek mi diyeee.canim 6+4 de karindan gormedik alttan gorduk.7+5 de duyduk pitpitlari hamdolsun:)1 ay sonraya rNdevu verdi bakalim..hayirlsi ile ilerler ins hamileliklerimiz

Merhaba arkadaşlar herkese günaydın ilk olarak bende aranızdayım sessiz takipcilerdendim artık sizinleyim
Mayıs yada haziran annesi olacağım bakalım tospiğimin gönlü ne zaman olursa
Bir gebelik kaybım var 6+2 de kalmıştı 8 ay sonra tekrar hamile kaldım
10. Haftama doktor kontrol verdi 6+4 de kalp atışını duydum çok şükür buğünlerde de göğüs hassasiyetim azaldı aklımdan kötü şeyler geçiyor ama hayırlısı korkuyorum ilk bebeğim olacak ve mucize bir bebek bizim için rabbim herkese şifasını versin

Kizlar gunaydin. Doktordan geldim keseyi goremedi 10 15 gun sonra gel dedi ama devlet hastanesi iste. Burnum kaniyo bi iki gundur internetten baktim gebelikte oluyormus ama onu bile soramadim. Ozel e devam edecegim artik kan verdim yine umarim artis iyidir yine bi sey mi var kaybedecek miyim diye kafayi yiyeceğim

İlay'da öyle. Gelir her sabah sarilir oper bizi. Ozledom der :) sofrayi toplar, yatagini yapmaya calisir. Uzerine bir dey dokulsun hemen bonya yapcam der :) bir yere bir sey dokulsun icerden getirir bezi peceteyi ne bulursa siler :) fena bir sey. Bir de bilmis bilnis tavirlari yokmu? Dun ayaklarim üşümüş hemen corap grtirdi. Giy giy diyor :) simdi 2. Çocuk nasıl olur diye bazen çok endişeleniyorum. Ama ilaya benzeyecektir sanırım. Annem boğa burcu benim ama yükseleni başak o yüzden boğa burçlariyla ilgili pek de bilgim yok aslinda. Eşimde ikizler ama dönence de doğduğu için yarısını da boğadan almış.

Sezaryen olacağı için bence kesin boğa olacak senin, bizde ben oğlak eşim boğa bebeğim de boğa olursa evde 3 inatçı keçi tam şenlik:)
Acaba bu boğa çocukları nasıl oluyor? Yalnız hepiniz birbiriyle çok iyi anlasacaksiniz. En uyumlu burlarsiniz

Merhaba kızlar benim bebeğimde, bebekler oldu tek yumurta ikiziymiş. Valla çok sevindim ama korkurttular netten okuduklarım ve çevrem sağ selamet ikizleri kucagıma alırım inşallah 5+6 haftaya uyumlu dedi doktor bakalım beklemedeyim doktor hormon tahlili verdi sonuçlar salıya çıkacak bu cuma gününün hayrına tüm bebek bekleyen anneler sağlıkla alsın yavrularını kucağına

Canım aynen ben de sürekli okuyorum bazılarında oluyor kanama ve sağlıkla alıyorlar bebeklerini kucaklarına.Aksine kanama olmadan bebeğini kaybedenleri bile duydum.o yüzden Allahım hakkımızda hayırlısını versin sadece.Bizim şuan yapabilecek hiçbirşeyimiz yok dua etmekten başka

Evet oranın ultrasonlari büyük bir olasılıkla eskidir zaten ama keseyi bile gorememesi çok ilginç. Yok yok kaybetmezsin de bu kadar mı kötü yanı cihazları onu anlamadım ben. Neden devlet güzel cihazlar takmıyor bu hastanelere anlamıyorum. Neyse arkadaşım bozma moralini özelden devam edersin artık sende

Canim 2 ayri kese var.ama sormayi unuttun doktor yaa cift mi tek mi diyeee.canim 6+4 de karindan gormedik alttan gorduk.7+5 de duyduk pitpitlari hamdolsun:)1 ay sonraya rNdevu verdi bakalim..hayirlsi ile ilerler ins hamileliklerimiz
benim de iki ayrı kese var, doktora sormuştum iki ayrı kese olduğu için çift yumurta dedi.. araştırdım biraz... farklı cinsiyet olma ihtimalleri varmış ve birbirlerine tıpatıp benzemezmişler... bir de ikisi arasında 2 gün fark var dedi doktor biri daha küçük, çok garip geldi :) bir tanesi 2 gün sonra döllenmiş demek ki... sende de iki ayrı kese varsa belki seninki de çift yumurtadır :) önümde bi ikiz annesi olması çok güzel, artık senin tecrübelerinden faydalanırım

Ah kiyamam ne zorluklar yasamissin yaa Ayy bizde de sibirya kurdu vardi ama esim korktugundan pek tutamadik annemlere verdik malesef. Oyle tabi canim sonucta hamile oldugunu bildikleri halde ayiplayacak halleri yok ya :)

doğru söylüyorsun canım.. bu arada kabız kalmamaya çalış.. kaç haftalıksın camım?

haklisin canim.gelenim gidenim oluyo pis demesinler diye yapiyodum.ama pisman oldum.daha tovbe.
Olsun be arkadasim, seni seven her turlu sever bilir zaten temiz insan oldugunu. Hem hamile oldugunu bilince anlayisla karsilarlar biseycik olmaz. Allah sana evladina saglik sihhat versin olur hersey bi sure sonra :)

Merhaba Arkadaşlar,
Ben de hikayemden bahsetmek isterim. Eylül 2016'da evledim. Bu bir aşk evliliği Hemen bebek istediğimiz için korunmadık. Yaşımız 38 ve zaten gecikmiştik. 05 Ekim tarihinde göğüslerimde hassasiyet başladı. Henüz reglime 11 gün olduğundan bu durumdan şüphelendim(Beklediğim regl tarihim 16 Ekim 2016). 05 Ekimde kan testi yaptırdım sonuç <2.0 çıktı ve test sonucuna göre negatifti. Ama neden 0.00-0.100 falan çıkmadı da 2 çıktı diye aklıma takıldı. Ve bu arada belirti olarak göğüslerim ağrıyordu sadece. Ağrıyı tarif etmek gerekirse sütyeni bile çıkarırken yavaşça çıkarmam gerekiyordu. Gün içinde karıncalanma oluyordu. Ben bişeyler olduğunuı hissdiyordum ama ümitlenmek de istemiyordum. Sürekli erken de olsa evde gebelik testi yapıyordum ve o ikinci çizgi hafif bile olsa kendini göstermiyordu. 10 Ekim tarihinde tekrar kan testi yaptırdım bu sefer değer 4.27 çıkmıştı ama hala negatifti. Bu artış beni hamile olduğuma kesin inandırmıştı. Ama okuduklarım etrafımdan aldığım yorumlar bu kadar ümitlenmemem yönündeydi ve hevesim kırılıyordu açıkcası. Aslında hamileydim ama sevinemiyordum ve emin de olamıyordum. Veeee 15 Ekim tarihinde kan testimin sonucu 262,76 çıktıDoktoruma sonucumu ilettim ve tebrikler gebesiniz dedi. Nihayet gebeliğim tescillenmişti22 Ekim tarihinde randevum var. Bakalım kese görünecek mi...Yardımcı olması açısından ekte Betahcg'nin 262,76 çıktığı dönem yaptığım gebelik testini paylaşıyorum ikinci çizgi çok çok silik hala...(15 Ekim)
Belirtilerime gelince; göğüs ağrılarımın başladığı tarihlerde sanırım 10 Ekim'di yani BETAHCGnin ilk yüksek çıktığı günler sırt ağrısından gece uyanıyordum bu durum 3 gün sürdü ama resmen inletiyordu sanki böbreklerimi üşütmüşüm gibi, hala da ara ara devam ediyor.Hatta böbrek ağrısı sanıp idrar testi bile yaptırdım. Birgün sağ tarafım diğer gün sol tarafım bazen aşağıya iniyor. Bazı gün hiç olmuyor. Kısaca ben sırt ağrısı çekiyorum her şekilde. Kasıklarım regl olacakmış gibi ağrıyor. Gün için saat 12:00 gibi ara uykuya ihtiyaç duyuyorum ama çalıştığım için mümkün olmuyor. Normalde 23:30-00:00 gibi yatardım şimdi 22:00 de gözümü zor açıyorum. İştahım yerinde ve folik asit kullanıyorum her sabah tok karnına(doktorum gebelik düşündüğümü söylediğimde vermişti)

İşte benim hikayem böyle başladı inşallah Allah tamamına erdirir benim gebeliğimi ve tüm gebeleri, ve inşallah bebiş sahibi olmak için bekleyenlere de nasip eder en hayırlı şekilde.

Eklentiler

• IMG_8855.JPG
    19,5 KB · Görüntüleme: 45
o zaman aramıza bir ikiz annesi daha eklendiii bende biraz araştırdım ikiz olunca riskler artıyormuş bende korkmuyor değilim.. hem ihtimallerden hem de doğum sonrası hayatımızdan :) inş herşey yolunda gider...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…