2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Seçeneğin az gibi seninde. Iyi bir doktor olsun gerisi kendiliğinden gelir. Benim ilk sezaryen bunu normal düşünüyorum Allah kısmet ederse. O yüzden Adanaya gideceğim galiba. Burda ssvd yapan doktor yok maesef
Facebook ssvd grubuna ekli misin? Değilsen seni ekleyebilirim. Orada belki doktor bulabilirsin ssvd yapan bende ssvd düşünüyorum ama bir yandan da reptur olayından korkuyorum. Yurtdışında reptur olayını hiç düşünmeden normal yapıyorlar ama tr çok korkuttular gözümü. Bir de gerçekten tecrübeli doktor olması getekiyor. Mesela sen sancı cekerKen gece o da hastanesi olması gerek. Yoksa heran gidişat reptur olabilirmis

Olmazsa olmaz hastane için bence gecelik. Ben iki tane gecelik almıştım. Biri kan olmuştu. Diğerini giymistim. Üşürüm diye pijama da aldım ama sezeryan dikisinden dolayı lastikli pijamami hiç giyemedim. Mutlaka patik alman gerekiyor. Sezeryan olursan ameliyattan çıkar çıkmaz ayağına çorap giydirmeleri gerek yoksa ölürsün gaz ağrısından. Zira beni tek sıkıntıya sokan 2 gün bunca çektiğim gaz ağrısıydi. İlacın etkisiyle başım da ağrıdı ama kahve içince kendime gelmistim. Kafeinsiz Starbucks dan kahve aldirmistim. Bebek ixin hastane çıkışı olmazsa olmaz. Fotoğraf çekimlerinde güzel duruyor :) birde lohusa seti al bence. Ben yaptırmıştım. Fotoğraflarda çok güzel çıktı yine.

Kesjille doğum fotoğrafcisi tut. İlay hala elinden dusurmez albümünü. Ve hayat gelişini kitap şeklinde okumak onun için paha biçilemez bir mutluluk. Tabi benim içinde.

Onun dışında göğüs pompası her derde deva. Hic unutmam. Hastaneden ciktim. Eve geldim sicak banyo yaptim. 3. Gun daha. Sari sutte bitmek uzere sanirim. Sicak suyun etkisi ile benim memeler nasil buyumus. Bir baktim sutler fiskiriyor. Askim yetis bana pompoyi getir doye bagirdim. Hemen sagdim ve rahatladim. Sagmasaydim ölürdüm agrisindan ki sonrasinda da mastit oldum zaten.

Bende avent vardı ama artık 1 yıl içinde öldü desem yeridır. Bu sefer Medela veya ameda alacagim. Çok fazla sutüm vardı benim. Emzirme boyunca göğsümü ne kadar sağlam da sütler birikti ve 3 kere mastit oldum. Lanet bir şeydir mastit. Avent pompanin artık çekiş özelliği zayıflamışti. Bende verdim başkasına. Bir aparat almak gerkliymis düzelmesi için ama uğraşmadım. Çünkü ilay sağdigim sütleri zaten içmoyirdu. Bu yüzden 5 tane süt çocuğum oldu benim. Geri kalan dolaptaki sütleri de çöpe atmıştım. Yazık olmuştu. Biberon vardı bir tane süt veririm diye ama onu da hix tutmadı. Emzik hiç kullanmadı.

Oyun parki bizim en iyi oyuncagimizdir. Onda çok güzel gaz atıyordu :)

Kameralı telsiz olmazsa olmazlarimizdan zaten hala.

Geri kalan tüm oyuncaklar ahsap ve zaten toplasanız 10 taneyi geçmez oyuncağımiz. Başla aklıma gelen bir şey yok. Ama sen sorarsan yardımcı olabilirim. Bu arada e bebek her şubat muthis indirimle yapıyor. Ben alışveriş yapmak için subati bekliyorum. Bebek için de en çok zibin ve ağız silme bezi bende gerekli olmustu. Ben hiç bez kullanmadım ilay da. Hep yıkanabilir bez kullandım. Karavana geçtikten sonra makine olmadığı için organik beze geçtik sonrada organik bez kullanmaya devam.ettik.

İlayi bu arada 1 ay kundaga sardım. Ama 1 ay sonra sıkıldı bizim bebek hatun. Durmadı icinde :) bu arada hep 3-6 ve 6-9 ay arası için alışveriş yapmıştım. Uzun bir süre alışveriş yapmadım boylelikle :)

Son düzenleme:
arkadaşlar dün gittim beta hcg 3032 cıktı hamilelik var dedi..çarşamba günü keseyi görmek için gel dedi...

arkadaşlar dün gittim beta hcg 3032 cıktı hamilelik var dedi..çarşamba günü keseyi görmek için gel dedi...
Behçet hastalığı nedir? Onu da ilk defa duyuyorum çok geçmiş olsun. Aramıza hoşgeldin bu arada :)

Simdi geldik doktordan. 7+2 gun oldu, su anda 1.04 cm olmus minnakim :) cok sukur bir sorun yok cok korkara gitmistim. Progestan igneyi kesti sadece vajinal jel ve kan sulandirici igneye devam. Kismetse 11.-14. Hafta arasinda gelin dedi.
Gozun aydin canim.hayirli olsun :)

Canım inşallah herşey yoluna girer
İnşallah canım inşallah. sabaha kadar uyuyamadım. Eşimde benim halime üzülüyor. Bu kadar düşünme diyor ama bilmiyorum..
Doktor ilk 3 aya kadar o kesecikler eriyebilir dedi. dua edin lütfen. O bebeğin etrafındaki kesecikler kaybolsun kızlar..

Nette baktımda o kesecikler hcg değeriyle orantılı artıyormuş. ilk 3 ayda hcg düşüyor değilmi??

cok aydinlatici olmus canim eline saglik

Çok geçmiş olsun canım bende yaşadım mol gebelik senin ki parsiyel mol sanırım ben komple mol geçirdim inşallah doktorunun dediği gibi kaybolur sağlıkla gelir bebeğin

Çok geçmiş olsun canım bende yaşadım mol gebelik senin ki parsiyel mol sanırım ben komple mol geçirdim inşallah doktorunun dediği gibi kaybolur sağlıkla gelir bebeğin
Çok sağol canım.. Çok teşekkürler. inşallah kaybolur..

Günaydın canım. Ssvd grubuna ekliyim. Ama yinede buradaki arkadaşlara da sorayım dedim. Ben rupturden daha çok ikinci sezeryandan korkuyorum açıkçası. Risk olarak çok farklari yok malesef. Seninde dediğin gibi iyi bir doktor ariyorum beni bu süreçte yalnız birakmayacak. Tabi öncelikle hayırlısı ne ise o olsun ama hep dua ediyorum Allah bana da normal doğumu nasip etsin diye...

Sağol canım teşekkür ederim.. degerlendiricem. Bi göreyim de minnakimi

Ben daha randevu almadım canım biraz bekliyom kalp atışını duyacağım zaman gitmeyi düşünüyorum. 4+6 yim daha
Aslinda haklisin ama ben daha once bi kaybim oldugu icin ve cok yakin arkadasim dis gebelik yasadigi icin cok korkup hemen gitmek istemistim. 10-12 gun sonra giderse kismetse duyabilirsin diye tahmin ediyorum gec dollenme yoksa. Hayirlisi olsun insallah :)

Yok kuzum bu gebeliğim daha kalp atışı duyulmadı daha erken kiz bu ikinci gebeliğim ilki 8 haftalikken kalp atışı durmuştu onu dedim ben

Ama işin kotusu ve en gerçeği şu ki, bizim doktorlarımız ssvd konusunda o kadar da iyi değiller. Çoğu bilmediğinden değil yatakta kalmadan korktuğu için yanaşmıyor bu işe. Yurtdışında çoğu doktor bu konuda çok bilgili. Ama bizim doktorlarımız ssvd değil ne yazık ki sezeryan da çok daha iyiler. Ssvd özel ilgi gerektiren bir doğum şekli. Antalyada var bir kaç tane. Ben bir tanesine başlamıştım aslında takibe. Ama doktor bana dedi ki gece sancım başlarsa ben yokum! Ebe ilgilenir seninle. Ee belko ben o ara repture doğru gireceğim. Evden gelip beni kurtarabilecek kadar vaktin olur mu acaba dimi? O yüzden biraz düşünmeye başladım bu konuyu. Şimdi çok mükemmel bir doktorum var şükür. Bu hafta ona da soracağım bakalım ssvd hakkında ne düşünüyor. Eğer ok yaparım her an yanında olurum derse kesinlikle ssvd düşünüyorum bende ama diğer doktor gibi gelemem ebe ilgilenir şöyle yapar falan derse ne yazık ki yine sezeryan olacağım. Çünkü hayatımı riske atamayacak kadar önemli bir varlık var artık yolumu gözlüyor. İlay var ve ona sahip çıkmam lazım

Y YESIMBOZ mesahin çok gerilerde kalmış ama yavrun çoktan 8. Haftaya girmiş bile. Senin adına çok sevindim :) ve tabi yavrunun sağlıklı olması beni çok mutlu etti arkadaşım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…