2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bende adana dayım ssvc nedir bilmiyorum ama doktor tavsiye edebilirim bende ilk defa gitmeye başladım ama bir çok arkadaşımdan övgüyle bahsedilen bir doktor ilk muayenesinden memnun ayrıldım özel telefonunu veriyor sıkıntın olduğunda WhatsApp tan yazıyorsun cevaplıyor ilk gebeliğimde gittiğim Dr asla numarasını bile vermemişti.

Merhaba canım yakınız. SSvd sezeryandan sonra normal doğum demek. Doktor tavsiyesine ihtiyacım var. Verirsen sevinirim. Özelde mi çalışıyor? Birde senin birinci doğumun normal mi?

Yok sezaryen ama bu Dr A bir arkadaşım daha gidiyor onun da ilki sezeryan şimdi normal istiyor tamam demiş özel metro hastanesinde gökmen sukgen instagram dan da takip edebilirsin doğum fotolarını paylaşıyor hep ben yine sezeryan düşünüyorum ilkinde normal bekledim olmadı biraz sancı çekmiştim dayanamamıştım

Anladım canım teşekkür ederim bi bakayım bende doktora.. hepimiz için hayırlısi olsun

Canim şimdi baktım doktora resimler süper ama birşey dikkatimi çekti doğumlardan hep sezaryen ağırlıklı. Normal doğum isteyen arkadasin kaç haftalik? Gidişatını bana bildirirsen sevinirim. İşimi belkide bırakmak istemiyorum bu sefer

Simdi geldik doktordan. 7+2 gun oldu, su anda 1.04 cm olmus minnakim :) cok sukur bir sorun yok cok korkara gitmistim. Progestan igneyi kesti sadece vajinal jel ve kan sulandirici igneye devam. Kismetse 11.-14. Hafta arasinda gelin dedi.
Maşallah canım.. inşallah bende hayırlı haberler alırım :)

Simdi geldik doktordan. 7+2 gun oldu, su anda 1.04 cm olmus minnakim :) cok sukur bir sorun yok cok korkara gitmistim. Progestan igneyi kesti sadece vajinal jel ve kan sulandirici igneye devam. Kismetse 11.-14. Hafta arasinda gelin dedi.
Masallah canim jel dedigin ne icin progestan gibi mi yine canim.yani onun.gorevinde bir jel di mi

Ohh Ne Güzell,,Aminn Insallahh,,

Gozunaydin canim guzel haberlerle gelmişsin sevindim senin adına

Arkadaşım sanırım 17-18 haftalık en son merak etme sana normal doğum yaptıracağım demiş arkadaşım kendi istiyordu söyleyince itiraz etmemiş demekki herkes sezeryancı ben gibi :) yine de tabi iyi araştırmak lazım bende ilk kez gidiyorum kötü şeyler için de vesile olmak istemem çok da tanımıyorum duyduklarım bu zamana kadar olumlu aklınızda fikir olsun

Canım inşallah herşey yoluna girer

Bazen insanlar samimiyetle hadsizliğin arasındaki çizgiyi bilemiyorlar maalesef...
Bizimde ailelerimiz ve çok samimi birkaç arkadaşımız biliyor. komşularımın falan haberi yok zira gereksiz meraklılar.
Ben kv ile aynı sitede oturuyrum benim binadaki insanlarla çok samimiler. Hep soruyorlar laf ittiriyorlar. Sanki aile planlamasından onlar sorumlu..
Bende muhattap olmuyorum. Uzak duruyorum. Sinir olurum böyle şeylere..

Canım nasıl yani??
Kalp atışı duyuldu mu ki kese bile görünmez bu değerde... Senin bebeğin 6 haftalık değil daha değerine bakılarak bence doktorun yanlış söylediği birşey var. Kese zaten 5-5,5 haftada görünür hcg de muhakkak 2000 üstü olur..
Kalp atışını da ancak keseden 1,5-2 hafta sonra duyarsın.

Tecrübeli anneler bize ilerleyen günlerde hamilelikte yapılacak aşıları, testlerin zamanlarını, hastanede kendimiz iiçin gerekenleri ve yeni doğan için olmazsa olmaz neler alınması gerekli gibi bilgileri paylaşabilir misiniz?
Biraz can sıkıntısından kurtulalım ne dersiniz
Biberonlar emzikler pompalar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…