2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Sacma geliyo bana ozaman evli bile değilim...
1 hafta sonra evlendim o ay hamile kaldim
Canım öneml olan son adet tarihin. Geç döllenme varsa eğer bebeğin gelişimine göre yeni sat belirliyor.
Ama değer normalse son adet tarihinden maalesef
Tabi 2 hafta farkeder diyorlar zaten doğum için muhakkak

Allah aşkına bilen varsa yazsın. 2 gündür kafayı yiyorum. Perşembe günü dr keseyi gördü. 2 hafta sonra kalp atışı için gel dedi. Ama 2 gündür garip bi şekilde hamile değilmişim gibi geliyor çünkü ne kasık rahim arısı kaldı ne de Gögüs sertliği sızısı. Yarın beta hcg için kan verip baktırsam kaç çıkması lazım acaba . 10 ekim de 1350 idi. Hesaplayamıyorum çünkü 1200 den sonra 2 günde değilmiş katlanma sayısı yardım edin nolur

Canım bazen olurmuş böyle arkadaşım da hamile hep böyle derdi..
Hepimiz korkuyoruz sanki yokmuş gibi..
Sen yine de sorularının cevabını doktoruna giderek yanıtla.
Yüreğini ferah tut canım..

Ayrıca 2000 den sonra öyle olmayabilir hcg baktır yine de referans aralıklarından anlayabiliriz

Canım bazen olurmuş böyle arkadaşım da hamile hep böyle derdi..
Hepimiz korkuyoruz sanki yokmuş gibi..
Sen yine de sorularının cevabını doktoruna giderek yanıtla.
Yüreğini ferah tut canım..
Dr konusunda çok şanssızım 1 ay oldu taşınalı ve burada gittiğim Dr çok suratsız. Bişey sormaya çalışıyorum ama mıy mıy konuşup bişekilde soracağım ne varsa uçup gidiyor. Daha önceki Dr um çok tatlı ve harika biriydi Yarın gidip kan verip değerinime bakıcam ona göre hareket ederim ((((

Tamam canım o zaman sen şimdi sakin ol. İçine kurt düşmüş bebişini de üzüyorsun.
Sen annesin kuzum dik dur onun için lütfen...
Yarın sonucunu al yaz tamam mı..

Sacma geliyo bana ozaman evli bile değilim...
1 hafta sonra evlendim o ay hamile kaldim

Canim sacma gelmesi bi seyi degistirmez cunku bu bilimsel bi yontem sonucta. Kimin ne zaman hamile kaldigini bilemeyecekleri icin bu yontem kullaniliyor. Eger cevreye karsi cekiniyorsan haftani az soylersin :)

Lutfen biraz sakin olun.. bu belirtilerin olmamasi hamile olmadigin anlamina gelmez ki.. doktorun soyledigi tarihi bekle derim. Hem bosu bosuna kan vermis olmazsin. Surekli boyle endise icine girersen hamileligin zehir olur..

Benim fikrim boyle tabi yine de sen bilirsin...

Artık son derece psikolojim bozuk. Dün gece de rüyamda bebeğimin kalbi duruyordu. Gece boyunca bedenimi dinledim. Umarım her şey güzel olacak. Neden bu kadar olumsuzluk var bizim grubumuzda. Sanırım hepimiz büyük bir süreçten geçiyoruz. Umarım güzel sonlanacak herşey.

Günaydın kızlar..
Günümüz ve haftamız güzel geçsin inşallah..
Mutlu ve Hayırlı haberlerle dolu günlerimiz olsun inşallah..

Lütfen ama lütfen herkes gerçek dışı olan kaygıları ve evhamlarıyla vedalaşabilir mi )

Hem kendimizi hem birbirimizi sıkıntıya sokmayalım.. Hayırlısı diyelim.. Rabbim ol derse olur..

Bir tek o değil kı? Yaşadıklarımızda çok enteresan bir şekilde kötü zaten. Yani herkesin mi akıntısı olur herkesin mi riski olabilir? Ya çağımız baya kötüye gidiyor 2014 den bu yana baya kötüleşmis ya da bildiğin tüm zorlu gebeliği olanlar ben de dahil bu gruba toplanmış.

Umarım her şey güzel sonlanacak.

Yarin doktora gidicem ve o kadar endiseliyim ki.. bu grupta gercekten cok fazla kotu durumla karsilastim. Psikolojim bozuldu..
Hic endiselenme kotu seyleri at kafandan. Ben ilk bebegimi de kaybettigim icin cok korkuyodum ama simdi her sey guzel olacak diyorum surekli konuşuyorum onunla goguslerim belim her yer agriyo aksam 8 de uyuyorum ve bunlar oldugu icin mutluyum:) bekliyoruz guzel haberlerini

Canim yeni evli ve ilk ayda hamile kalan bir cok kisi bunu sorar kendine :) hangi gun hamile kalindigi net olarak bilinmedigi icin son adetin ilk gunu baslangic olatak hesaplanir. Düzenli regl olan insanlar son adetin ilk gununden sayilip 14 ya da 15. Gun yumurtlar ve dollenme o zaman gerceklesir. Gun hesabi yapilamadigi icin de baz alinan son adetin ilk günüdür. Bunu takma kafana. Yani hamile kaldiginda evliydin.

Keseden sonra beta hcg yi cok dikkate almiyo doktorlar canim. Hicbir sey yasamadan hamileligi devam edenler var sen icini ferah tut

Ewt en iyisi öylesi. Hesabım tutarsa 6000 lerde olması gerek .inŞ yine hüsran olmaz yine kimyasal olarak son bulmaz
Kimyasali dusunme kimyasal bu kadar bekletmiyo diye biliyorum adet en fazla 3 4 gun geciyo sanirim cok emin degilim. Bir de kese oluşmaz kimyasal da tutunamadigi icin oluyor zaten o. Senin kesen var rahat ol

Canim bu grup aslinda olumsuzlugun az oldugu gruplardan ben 2016 kasim annelerindeydim kaybettim bebegimi ve neredeyse her gun bir hatta 2 kayip haberi aliyorduk. Yapilan arastirmalara gore ilk bebegin kayip orani %30 ikinci bebegin %2. Keske kimse yasamasa boyle seyler ama bedenimiz o kadar guzel isliyor ki sagliksiz olan embriyoyu atiyor. Abim doktor benim kurtaj olacagim gun bebegimi ilk kez görmüştüm ama kalo atisi hala yoktu ve soyledigi sey suydu abimin 'kalp atisi olsa bile su ana kadar ki gelisimi bize bebegim sagliksiz oldugunu gösteriyor simdi olmazsa ileriki aylarda mukakkak kaybedeceksin' her zaman icin kayip kotu bir sey tabi ki ama ne kadar erken o kadar iyi. Maalesef ilk uc ay cok zorlu bir surec

Benimde sorunlarım oldu hemde ne zorluklar..
Dış gebelik yaşadım ve tüpümle beraber bebek de alındı..
Sonraki hamileliğimde doğuma gideceğim güne kadar günlük iğne yaptım.. Ve her ay düşük tehlikesiyle 6 ay yattım..

Ve şimdi ocak ayından beri korunmuyoruz ve özel muayeneler iğneler derken yaptığımız harcamaların haddi hesabı yok.şimdi tedaviyi bırakınca oldu. Günlük 8hap ve iğne kullanıyorum..

Buna rağmen mutlu haberler, Hayırlı haberler bekliyorum.. Herşey insanın başına gelebilir.. Rabbim hepimizi sevindirsin inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…