2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Cok yorgunum kızlar.bu oglan akşam sapıttı,hep kucak,meme istedi.banyo yapınca rahatladı biraz.nezaman anlayacz bu cocukları.
11.5 kilo olmuşuz,boyumuz uzun devam ediyo.aşı olarak menenjit yaptıran var mı?(özel aşı) .kızamıkla ya aynı gün ya da aralarında bir ay olcakmış diye duydum
Buarada bugun ,hediye paketlerine yapışan minik ahşap ugurböcegini yutuverdi.kakada onu aradık.hayırlısı :)

:)))) güldüm bayaa, nasıl yuttu onu ya:))) kıyamam meraklıya, kolay çıkar inşallah.. kilosuna da maşallah, önden gidiyosunuz bayağı.
Bizede bahsetti doktor menenjit aşısından, kızamıktan tam 1 ay sonra olacak dedi. Getçi ben kızamık yaptırmadım ama, 10. Ay kontrolünde yaptırıcam menenjit aşısını

Allahim ne guzel bi seyden bahsediyorsun sen. Elif cik birak kucaga alinmayi.ona. ok yaklasip yanina oturmalarini bile istemiyor bazen.uzaktan seveceksin oh bi nese sorma. Cok gurultuden hiiiiccc hoslanmiyor. Haftaici sakin bi yere kahvaltiya gidiyoruz.saatlerce oturabiliyoruz.ama haftasonu o kalabaliga git bak noluyo.lokma yiyemiyorum. Cocuga benim bakmam cok guzel ama bana acayip alisti.umarim yaza dogru bu durumu asariz

Hayirli aksamlarr.
Epeydir giremiyorum girsemde okuyup yazamadan cikiyorum.

Bizde ev gezmelerine gidince eger kapida biri kucagina alirsa kiyamet kopuyor nasil agliyorsa nefesi gidiyor morariyor resmen.
Birde asla kimsenin kucagina gitmiyor yapisik dolasiyoruz.
Birde ben 40 gunluktu kalabaliga sokmaya basladim goya alissin diye.

Ekgidadan bahsedilmis.
Bizim oyle saatimiz vs.yok bu ara zaten istahimizda yok.
Gunduz memede pek emmiyor ama gece saat basi memelerin canina okuyor.

Uyku duzenimizde fenalarda.
Gunduz 2 kez uyuyor en fazla 1 saat.
Gecede 11 gibi en gec uyuyor ama en fazla deliksiz uyudugu 2 saat(

8 disimiz cikti 4 alt 4 ust.
Siraliyoruz butun evi turluyoruz.
Girmedik delik acilmadik cekmece kalmadi sukur:))
Bizde durumlar boyle:))

Kapıdan biri alsın bizimkide kıyameti koparıyor. Bende unutuyorum o can havliyle veriyorum hadi bakam sakinleştir sonra. Bide o kişiye kinleniyor 1 saat sonra bile yanına gelse ağlıyor.
Bence bunun alıştırmakla ilgisi yok bu bi dönem olarak düşünüyorum yürüyünce geçer bence

Bizimkide kapidan girerken zart diye biri kucaklarsa veya böğürür gibi sesler cikarirsa uyuz oluyo kesinlikle o kisiye ortam boyunca uyuzluk yapiyo. Bendr dutuma gore sevdigim kisilerse bastan uyariuorum oyle davraniyolar. Yok sevmiyosam birakiyorum yapsinlarki kizimda gicik olsun ohhhh olsun onlara :)))
H humayun88 canim emzirmeyi neden biraktin ? Kendin mi istedin yani yoksa baska bir sorunmu olustu bebislerinde ya da sende?

B buharkazani hic merak etme benim kiz 1 hafta 10 gun kadar herseyi sadece mincikladi. Sonra ufak ufak yoluna girdi hersey simdi istiyoki corbayi bile kendi icsin. Elimden kesinlikle birsey yemek istemiyor hepsini kendi yiyecek illa

Maşallah, adım atıyo demek sizinki.. bende dört gözle bekliyorum adımları, sürekli alıştırmalardayız ama henüz yok. Sıralamaların ne kadar zaman sonra başladı kendi başına adım atmaya?
Daha yeni iki hafta oldu Can'ım zaten 9. Aydan önceydi galiba beşiğinde falan tutunup adım atıyordu sonra koltuk kenarlarında başladı derken bir akşam babasıyla oynarken ondan kalıcam diye bana yürüyerek geldi :) mesafe azdı 3 adım falan attı sonra o günden beri çalıştırıyoruz ayakta durma süresi arttı önce bir kaç saniyeydi şimdi bir dakika falan :)

Aslında hiç istemedim bırakmayıda doktor diğer bebeğe süt hazırlansın dedi birde hem emzirip hem bu kızıma bakamadım çok halsiz kaldım zaten hamile olduğumu bile öyle öğrendim bayılıcaktım nerdeyse rahatsızlandım hastaneye gittik hamileymişim meğer doktor seni çok zorlar dedi. Sen emziriyorsun bildiğim kadarıyla sen nasılsın bir sıkıntı olmadı değilmi bu bebeğinde kız galiba benimki de kız ikinci kızımız geliyor. Birde senin dikişlerinde ağrı oluyormu ben şu ara çok zorlanmaya başladım

Kızlar valla bakıyprım bebekleriniz yaptıklarına bizimki hiçbirini yapmıyor.. ben tutarsam sıralıyor ama yürümeyi cok seviyor sürekli elini veriyor beni yürüt diye. Oturduğu yerden heşeye uzanıyor. Bizimkide uyuyorsa uyandığında ev kalabalıksa kıyameti koprarıyor ama onun dışında kalabalığı cok seviyor

Kızlar size bi soru. 2 gündür bizimkinin burun akıntısı var . Öksürük yok sayılır. Doktor a götürecek kadar bi sıkıntı gormedim. Ve ilk defa hasta oldu. Burnu çok akıyor devamli tıkalı . Ben serumda kullanarak tikandikca açmak gerek diye hatırlıyorum. Ama eşim günde bikaç kez den fazla burun Aspiratör u sakıncalı dedi. Bu durumu yasayaniniz varsa doktor dan ne tavsiye aldiniz?

bız on gun suren oksuruk ve burun akıntısı soguk algınlıgı baslangıcı nedenıyle yasadık bır bıtkısel surup verdık gunde ıkı kez doktor tavsıyesı ıle bırde gunde bır kez falan burun damlası damlattım ve o surecte yıkamadık arkasına hep havlu koyduk terını emsın dıye cunku cok terlıyordu ve su an ıyıyız...

uykusuzluk, diş hep benzer sorunlar.bizimki de 9 kg. dogru ölçüldüyse tabi. aslında 3420 dogdu ama ek gıda ve dişle kilo alımı azaldı, üstüne ben de işe başlayınca. tembel oğlum emeklemiyor ama sürünüyor. 5 tane diş var 6.yolda. kızlar bugun oğlum sabaha kadar 5 kere kustu. düşündüm ne yedim, ne yedi vs. ateş yoktu çok da panik yapmadım ama içim de rahat etmedı doktora götürdum idrar yolu enf.şüphelndi kültür henüz çıkmadı ama sanki idrar yolu değil. yavrum aç kaldı şimdi daha iyi ama başına gelen var mı böyle sebepsiz kusan?

Canım burun tıkanıp nefes almasını engellediği zaman açılması gerekmiş sayısı önemli değilmiş yani bebeğin nefes almasını sağlamakmış doktor gokhan mamur böyle söylemişti

Merhaba kızlar bizde geçen gün doktordaydık bogazında pamukcuk çıkmıs ondan yemiyormus sanırım içinizde en zayıf biziz 8200 geldi bir atletiyle oysaki geçen hafta 8540 kıyafetiyke gelmişti üzeri öyle kalın bile değildi şu alerji meselesi belimi büktü buna şükür 9,5 aylık olacagız ama hala tutunup kalkamıyor anca benden destek alırsa odalardan sürünerek çıkmayı ögrendi birde sanki bizim kızda blw ci gibi dün az bişey ekmek koydum önüne önce inceledi sonra agzına götürdü aynı şekilde makarna yaptım akşamına agzına götürmeye çalıştı çorba hiç sevmiyor kıymayı da hiç sevmiyor ögürüyor hep sevmediğinden ama bugun ilk defa kendime pilirdiğim pilavdan yedirdim yedi Allah ım ne olur iu alerji olayımızda tez zamanda geçerde yogurt peynirde yeriz inşallah doktor bize iştah açıcı şurup yazdı bizden böylee
Bu arada kızım ilk grip oldugunda her saat başı burnunu çekiyordum aglıyordu tabi eşim doktora sordu be 3 defa en fazla dedi ama ben ne zaman tıkanıklık hissetsem önce serum sonra otri bebe yapıyorum

Zuar zennik böreğinden siz bahsetmiştiniz sanırım, içine neler katıyosunuz miktarlarıyla birlikte yazarmısınız? Tarifler farklı farklı biraz, bide kabartma tozu fln diyo.. bende peyniraltı suyuyla yapıcam, buarada tam buğday unuyla.. sizinkide öyleydi sanırım

Canim bizde sürekli agliyo yemiyo diye acile goturmustuk. Doktor bize de pamukcuk tarzi bisey dedi. Ama ertesi gun dayanamadim kendi doktoruna goturduk el ayak ağız hastaligi gecirdigini soyledi 3 4 gün çok çektik. Ellerine ayaklarina ve vucuduna dikkat et su cicegi gibi dokuntuler varsa. İlaci yok gerci kendiliginden geciyo ama bogazi icin doktor bi karisim yaptirmisti eczanede. Insallah seninki oyle degildir tabi. Ben sadece tedbir amacli yazmadan duramadim

Sagol canım o zaman her ay bi aşı olur.10.ay basında kızamık demisti bize,menenjiti sonraki ay,yaşına gelince yine kızamık 2.doz
Ya cıkardı yuttugu seyi cok şükür,kaka eşeledim resmen:)agzı boş durmuyoki hep yesin

Kızlar ben hiç kan vitamini vermedim. Ama her gün mutlaka et ya da kıyma yedirdim. kaval kemiği başladık çorbalarına koyduk. Kanı iyi çıktı maşallah. 4 dişi var iki ay önce alt iki diş çıkmıştı. Ustten de ondekiler değil de yandakiler çıkmış. Tutunup kalkıyor iki aydır. Elinden tutunca yuruyor. Sürekli düşüyor. Ablası da 3 yaşına girecek bu ay. O da bazen ittiriyor düşürüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…