2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
dün atak haftasında olduğumuzdan bahsetmiştim kızlar. bugün de yeni birşeyden bahsedeyim, bizim bebenin tüm dertlerin dişe yoruyorduk ama artık diş olmadığını düşündüğüm için doktora gittik.

yaklaşık 3 haftadır burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı vardı. etrafımdaki "sözde" tecrübeli anneler dişi çıkcak, bak kabarmış, bak kaşığı vurunca çıt dedi , diş zamanı olur geniz akıntısı, hava soğuk ondan burnu tıkalı , ilk çocukta böyle pipirikli olunur bıdı bıdı bıdı gibi şeylerle kafamı doldurduğu için hep diş diye bekledim. Meğer yavrum orta kulak iltihabı olmuş, doktor yine iyi dayanmışsınız çok ağrır dedi. Dişlerinde de bi 10 güne kadar çıkma belirtisi yokmuş Antibiyotik ve 5 gün kullanılan bi fısfıs verdi.
Çok üzüldüm, kendi iç sesimi bastırım "elalem" denen topluluğu dinlediğim için...
Evet atak haftasında olmanın da etkisi var ama anneyiz biz anlıyoruz ters giden birşeyler olduğunu... İçinize sinmiyorsa gidin doktora, sebebini bilinde değil 10 kere uyanmak hiç uyumamaya bile razıyım.

Bende içimde şüphe var hastaysa diye genşz akıntısı var bizde de sesi geliyor gidicem doktora bklm içim hiç rahat değil böyle bekleyerek geçmiş olsun sizede inşallah çabk iyileşir

Bende içimde şüphe var hastaysa diye genşz akıntısı var bizde de sesi geliyor gidicem doktora bklm içim hiç rahat değil böyle bekleyerek geçmiş olsun sizede inşallah çabk iyileşir
çok saolun.
genis akıntısı ve burun tıkanıklığı ile ilgili yaptıklarımızı ve kısmen fayda gördüklerimizi fikir olası açısından yazayım.
-Odasına havlu ıslatıp koyma ve kalorifer suluğu takma,
-her gün sabah havalandırma,
-beşiğinin başucuna soğan kesip koyma,
-odada sıcak su kaynatma,
-soğuk buhar makinası çalıştırma,
-lavanta tohumunu kaynatıp odaya koyma,
-cold mix adında bir damla var tıkanıklık açmak için onu yastığına ve pijamasına 1 er damla damlatma
-serum fizyolojik, özellikle sprey olanı ile burnu açmaya çalışma.

bizimkinin burnu tıkalı olduğu için orta kulak iltihabı olmuş, aklınızda olsun kızlar... odalarını bol bol havalandırın

Kızlar merhaba bizim 3 tane dişimiz oldu mememi ısırdığı yer yara oldu iltihap gibi beyaz önerebiliceniz bişey var mı birde annemlere göre ben beceremiyorum çok yoruluyorum diyorum sen bakamıyosun diyolar çıkdırıcam ya psikoloji alt üst

Maşallah nazar değmesin canım bebişine inşallah hep böyle devam eder bizde böyleydik önceden bu ay bişyler oldu anlayamadık

Garmastan pomad iyi gelebilir canım ayva jelide iyi geliyordu doğal olanlardan sende niye beceremiyorum felan diyosun ki canım senden iyi kimse bakamaz bebeğine emin ol bizden başka kimse onun ne istediğini nesi oldğunu hissedemez anneyle bebekleri arasında farklı Bi iletişim bağ var çnki kim olursa olsun asla oyle deme kendine bile yapamıyorum yoruldum falan hepimizin sabrı bazen dolup taşıyor ama bu günlerimize şükür Allah beterinden saklasın tek derdimiz yorulmak olsun boşver herşeyi takma kafana bu kadar bebeğinde etkilenir bundan hisseder duygularını

Gözüm aydın 15 gün gecikmeli adetimi oldum karın ağrılarım başladı yine doktordan gelene kadar ağrımasaydı iyiydi 13:20 ye aldık randevumuzu haberdar edicem durumumuzu kızlar biz gibi olanlarda vardı çnki umarım hasta değildir sadece diştendir bu huzursuzluk ağlamalar uykusuzluklar

Biraz fazla pimpirikliyiz eskilere göre , aglamasina müsade etmiyoruz , gönlü olsun diye yoruluyoruz da ondan öyle diyorlar . e böyle olmasi da çok normal eskiden 3 er 5 er Bebe olurdu insanlarda, biri bi köşe de ağlar ağlar susar... Doktor kontrol u bilen mi var çok hasta olacakki gidecek doktor a. şimdi her ay peşindeyiz . tabiki artık çocuk büyütmek çok farklı. Bende çok yoruluyorum bakıyorum annem çok rahat (tabi bir de tecrubeliler ). Ama şu da var bana da ters geliyo ama annemin dediklerini uygulayabildigimde çok daha rahat gidiyor işler. yani biz de hakliyiz böyle yapmakta (onlar anlayamasada ) ama onların tecrubelerinide biraz uygulamakda fayda var bence

Uykusuzluk bizde de problem. Zaten doğdu doğalı doğru düzgün bir uykusu olması
Şimdi de ne gündüz ne gece rahat uyuyamıyor. Sabah 9 da uyandi su saate kadar yarım saat uyudu emziriyoeum sallıyorum hamakta sallıyorum yok. Şimdi salıncakta sallanırken uyuyakaldi :)
Bu arada kızlar oğlum 5.ayindan Sonra bizimle yatmaya alıştı bir aydır ugrasiyorum o uyudukça yatağına koyuyorum agliyor var mi önerisi olan beraber uyurken ayıran

Bir kere benim de beyaz bisey olmuştu sut kanalı kapanmış ayva çekirdeğini suda bekleyip sürdüm iyi geldi

Haklisin annem diyordu emzir uyusun salla uyusun yapmadım uykusu yok zorlamayalım dedim annem bu ac dedi yok ac olsa uer dedim şimdi bakıyorum annemin baktığı günler gece daha rahat uyuyor bebek :)

Canin seninki farkli modelimi acaba. benzer urunlerini gordum baska magazalarda ama o kadsr guvenli gelmedi bana. bu daha guvenli geldi
Yani ne bilim aya
Bu sabah bi uyandım saat 7,oglan gece hic uyanmamıs.anlam veremiyorum ya saysam böyle gecen gece dogdugundan beri üç filandır.o gun ne yiyip iciriyorum.portakal yedirdim e o da uyku yapmaz.üstelik kabız,sıkıntılı. bu gece saatbaşı kalkıp intikamını alcak diyorum

Kardeşi geliyor,annesini biraz dinlendirmeye karar vermiş.aferim kuzuya

Kizlar 8 ayligiz ve hala dis yok devit 3 u 4 aylikken kestik bingildagi erken kapaniyor diye acaba onun etkisi var mi
Biz ilk aydan sonra bırakmıstık devit'i sizinle aynı sebepten.ama disimiz cıktı,yok sanırım alakası.dişlerin cıkma zamanı genetik diye biliyorum.anne babanınki gec cıkmışsa yani etkiliyor bebegi.aman ne kadar gec okadar iyi.ısırmasın diye dua ediyorumcok fenalar cok

İnşallah söylediğin gibi duzene giriyordur artık seninki:) darısı başımıza diyelim tam tarifindeki gibiyiz suan

Canım d vitamini kullanıyorum. Uyku sorunu yok. Ama alakalı olduğunu sanmıyorum. Kan ilacına ben de karşıyım. Doktora da söyledim kullanmadığımı. O da her gün et kıyma vs yedir o zaman dedi. Bazen eti haşlayıp direkt çatalla ezip veriyorum bazen de kıymalı çorba veriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…