2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Çocuğum surwkli kabız oluyor ya

İkisi zor olmayacak mı canm ? :))) yardimci var mı ya da annenler mi gelecek
Valla kizim zaten yeterince zor bir bebek. Yardimci falan kesinlikle alamam. Evim kucuk ve insanlardan cabuk sikilan biriyim. Sanurim daraldikca anneme kadarim 5 10 gunde bir. Bazen o gelir gider.. ama surekli olarak annemi bile gormekten sikilan biriyim. Umudum 2. Bebegin buraz huylu bir cocuk olmasi. Kizim gibi huysuz olursa ne evlilik kalir bende ne aile... kendimi biliyorum..

Canım belki yazdın ben kaçırdım ama cinsiyet belli oldumu?
valla belli olmusturda ben daha gitmedim canim. Cuma gidicem kismetse kesin cinsiyeti ogrenmis oluruz. 18 haftalik olucaz kontrol gunu.. istenmeyen bebek olunca hic merakta heveste olmuyormus valla

Kızlar şimdi biliyorsunuz oğlumda emziremedim bunda aynı şeyleri yaşamak istemiyorum budefa kaldıramam..şimdiden dert etmeye başladım.. neyapsam göğüs ucum cıkar sütüm olur
benım kızımda hıc emmedı toplasan ıkı dolu bıberon anne sutu almıstır hem gogus ucum yok hem kızım memeyı red ettı hemde sutum cok az geldı ve sonra kesıldı .....
bence dert etme hıc rızkı neyse onu alıyor hazır mama ıle beslendık gayette saglıklıyız ben hıc dert etmedım sende etme..

agresifportakal neden hala istenmeyen bebek deyip duruyorsun ki? bir şekilde istiyorsun ki doğurmaya karar verdin, yoksa aldırır kurtulurdun...

şartların ne durumda bilmiyorum ama kendini böyle şartlandırırsan istenmeyen bebek diye diye iyice soğursun yavrudan bence madem doğurmaya karar verdin anın tadını çıkar...

zor belki ama büyüdüklerinde sana destekçi olacaklar...

Kızlar şimdi biliyorsunuz oğlumda emziremedim bunda aynı şeyleri yaşamak istemiyorum budefa kaldıramam..şimdiden dert etmeye başladım.. neyapsam göğüs ucum cıkar sütüm olur
Kıyamam canm yaa üzme kendini inşallah bu defa emzirceksin güçlü bi sağma makinası al benim yengemin hiç göğüs ucu yoktu resmen kör derler ya öyleydi.. medela aldı pompa devamlı pompaladı 1 haftada çıktı hala emziriyo ama oda senin gibi hemen hamile kaldı bikaç aya kescek sütten :)

Bu çatlaklara napmak lazım hanımlar. Birde göbek var onun içinde bişeyler yapanınız var mı? Hayatımda ilkkez korse taktım düğünde göbek için. Eski halimize ne zaman dönücez acabaa

Öyle deme. İyi düşün iyi olsun ama olmazsada pek ala başaçıkabilirsin mamayla büyüyen çocuklarda ne eksiklik var ki? Her çocuk nasibiyle gelir nasibi ne kadarsa onu emecektir. İnşallah olurda oğlunda faydalanır biraz :)
Benimde göğüs ucum küçüktü son ay hergün ucunu çıkaracak hareketler yapardım. Emzirmeden önce pompayla çıkarıp öyle veriyordum ucunada biraz elma suyu akıtıyordum cezbediciliği artsın diye. İnşallah bu sefer olur canım ama olmazsada allahın takdiri canını sıkma

Atales geçmiş olsun canım. Bende arada görüyordum şeffaf jel gibi ama bezi çok dolu olduğunda gördüğüm için üzerinde durmamıştım primada çok görürdüm bide şimdi komiliye geçince görmedim daha hiç.
En kısa zamanda iyileşsin inşallah elifcik kuzular hasta olmasın

Su kapiya takilan hoppalalar var onlar i kullansan acaba rahatlarmisin. bende alicam ama henüz almadım. evde değilim haftaya alicam

Hatta bebek güvenlik kayislari var tasma gibi
Kapıya takılan hoppala dan görümcede vardı yeni tip kapılara takılmıyor. Kapının çıtasının çıkıntısı olmuyor ozamanda geçirecek yer kalmıyor :)

Eşin öZelde çalışıyorsa maalesef böyle oluyor işte. Aynı sıkıntıyı bizde yaşıyoruz. Geç çıkıyor hafta içi haft sonu cumartesi öğlen çıkıp gelir ama onada berbere gitcem dese canım sıkılıyor çünkü ben bunalmış oluyorum bütün hafta zaten, biran önce eve gelsin istiyorum.
En sonunda naptım ücretsiz aldım memelete geldim evde annem babam var biyerlere gidebiliyorum rahatca bebeği bırakıp. Değilse inan ağdaya geçen gün oğlanla gitmek zorunda kaldım ağda yapılırken oda yanımızda kırmızı balık kaç kaç vs şaklabanlık yapa yapa bitti. Eşime dedim şuna bak senin memleketin ama çocuğu bırakacak kimse yok sadece sen varsın seninde işin oldu mu ben iptal.
Evimi eşimi özlicem eşimde bizi özlicek ama burada hem ailem çevrem var hem üzerimde ki yük hafifliyor geldim.
Yaşadığın his çok normal hiç abartmıyorsun kavga etmemekle iyi yapmışsın çünkü değişmiyor bişey. Değiştirebilirsen ben gibi başka alternatifler bulup kendin değiştiriceksin olan durumu eşinden bekleme hiç :) daha napayım elimden bu geliyor der çıkar

Memleketime selam söyle, Eskişehir de iyi eğlenmeler... Doktora kime gidiceksin Eskişehirde mi gidiceksin
Mehmet kuşku var elif anada ona götürdüm. Ama tam olarak beklentimi oda karşılamıyor. Şöyle tatlı tatlı konuşan her soruma 2. Ye sormadan cevap veren bi doktor bulamadım. Hastalık bulmada iyiler ama anne psikolojisini rahatlatmada vasat :) bence ayrı bir alan olmalı bu konuda çocuğumun hastalığı olmasada yemek uyku gibi konularda daha fazla sormak konuşmak istiyor insan

Kesinlikle canim. Ben zaten artik baskasi demeden soyluyorum.biz 8 ayligiz ama biraz kucuguz.minik minik gidiyoruz diyorum.olsun olsun iyi o diyorlar.ters etki yaratmaya calisiyorum.
Millet olarak acıma duYgusundan daha fazla beslendiğimizden doğru yapıyorsun. Çocuğumun gelişimi çok iyi şöyle yiyor böyle içiyor desen fesatlanırlar ya obez yaparlar ya bi sorun var derler ya zekasına laf ederler :) hiçbişey demesen sendeki gibi ama küçük bu derler. Ebenin hörekesi demek lazım aslında

Kızlar Nasılsıniz? çok yoğun geçiyor günler hiç giremiyorum foruma. en kisa zamanda geçmişi okucam. biz alerji ile uğraşıyoruz malum. size birsey sorucam konuyla alakasiz. philips lumea kullanıp memnun olan var mı? malum kendimize vakit ayiramiyoruz. lazer yapyiriyordum ödemesini de yaptım ama tek olduğum için bebegimle gidemiyorum. çok güzel yorumlar var cihaz hakkinda . bitsin derdinde değilim 1 ay kıl tüy çıkmasın bana yeter. agda ya cildi m reaksiyon veriyor belki dedim bu makina isimi görür

Manuel pompa vardı pek işe yaramadı.. ne süt geldi ne ucu azda olsa cıktı..budefa elektrikli alıcam.. inş benimkide çıkarda emer

Kızlar oğlumun 38 civarı ateşi var aynı seyirde ateş düşürücü vermedim henüz sizce diş mi hastalık falan mı var keyfi yerinde uykusuzluk oluyor dalma problemi yaşıyor calpol aldırıcm eşime nöbetçi eczaneden yoksa fitil mi versem

Eklentiler

• WP_20161212_004.jpg
    26,1 KB · Görüntüleme: 93
  • WP_20161212_002.jpg
    31,4 KB · Görüntüleme: 87
Tuzsuz tereyağını nerden buldun her şeyde tuz var ya peynir de veriyorum ben o da tuzlu lor yapıcam ilk defa bakalım nasıl olacak arada tuzlu yiyo inşallah zararı olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…