2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben de ilk hamileligimde 30 kilo aldım 23 unu verdim ve kalan 7 kiloyu veremeden tekrar hamile kaldım. İlk bes ay bir iki kilo alırsak max. Dokuz on kiloyla biter diyorum imkânsız değil yapılabilir bence:)

Ben de ilk hamileligimde 30 kilo aldım 23 unu verdim ve kalan 7 kiloyu veremeden tekrar hamile kaldım. İlk bes ay bir iki kilo alırsak max. Dokuz on kiloyla biter diyorum imkânsız değil yapılabilir bence:)
ben de ilk hamileliğimde 30 kilo aldım 35 verdim ama yine kilolu sayırlırım şimdi çok korkuyorum ya tekrar o kadar alırsam diye vermek kolay olmadı çünkü 20 haftaya kadar hiç almadan gelebilsek keşke

Insallah kizlar inşallah doktorun dediklerini yapıyorum ama arada kalkip biseyler yapmam gerekiyor esim zaten cok yogun yorgun oluyor hic yapamıyor. Artık elimden geldigince yaticam zaten bas donmesi ve mide bulantisi yapti bende ilac. Bebekte bir sorun yok patolojiye gitti bizde genetik tahlil yaptik hic birsey yok 1000 bebekte 1 oluyormus sebepsiz kalp durması nasibi yokmus yavrumun.

Ilk gebeligimde hiperemezis gravidarum oldum asiri bulanti kusmayla ve 20. Haftaya kadar 12 kg verdim bebek gayet iyiydi yani kizlar siz hic beslenmesenizde bebek sizden fazlasiyla besleniyor o yüzden mümkün mertebe yeme olayini abartmamak lazım. Ilk trimesterde.2.kilo gayet iyi diyor drlar.

Allah evladına kavuşmanı nasip etsin canım.. gerçekten pozitif düşünmenın faydası var rahat ol hersey yolunda de içini rahatlat film izle müzik dinle..bende düşündükçe işin içinden cıkamıyorum cunku keseyı gorunce rahatlarım dıyorum sonra dusunuyorum ya kalbı atmazsa ya sonra durursa ya 2li testte bısey cıkarsa ya soyle ya boyle olursa bunun sonu yok..bize ve bebege zararı var aksıne Allahın izni ile herşey yolunda gidecek...

Canim kaç günde bir adet oluyorsun

Aslinda elde olan bi durum ama bebisim çabuk büyüsün tombik olsun şunu da yiyeyim bunu da yiyeyim dersen bi de ilk zamanlar dusuk riskim var diye kimildamazsan özellikle altını çizerek söylüyorum aseriyorum diye abur cubur hamur işi (ve benim icin nutella her ay iki kavanoz yedim:) olayının dozunu kacirirsan hapı yuttun demektir tecrübeyle sabit. Yani ipin ucunu birakmamak lazim yoksa bebege zarar..Ayrıca ilk 3-4 ay aserirsin sonraki aylar aserme olmaz

Bu arada ciddi bu dr lar çok ilginç. Kimi düşük der kimi yüksek der. Ins. Bir sıkıntı yok gibi canim gönlünü ferah tut. Değerin gayet güzel.

[QUOTE="prensseess, post: 42219091, member: 6]Canim kaç günde bir adet oluyorsun[/QUOTE]
27 gunde bir canim yani baslangictan 28. Gun tekrar oluyorum. Ilk kan testini de 23 gun öğrendim

ben de ilk hamileliğimde 30 kilo aldım 35 verdim ama yine kilolu sayırlırım şimdi çok korkuyorum ya tekrar o kadar alırsam diye vermek kolay olmadı çünkü 20 haftaya kadar hiç almadan gelebilsek keşke
İşte ben veremedim yaaa almayız bence çünkü benim ufaklik durmuyo.. İlk gebelik gibi yan gelip yatamicam bunda:)

Canım zaten hıc taatlı yıyen bırısı degılım cıkolata yersemde arada bitter yerım bebege fayDalı onun dısında hıc tatlı seven bırı degılım demekkı bu ıs yemeyle oluyomus bunye kendılıgınden kılo yapmıyomus cocugum saglıklı olsunda cok kılosuna takıcak bırı de degılım hedefım 8 max 10 kıloyla tamamlamak görelım bakalım neler olucak

Kizlar ben de martta hamile kalip düsük tehlikesi oldugundan progestan kullandim bir ay. Nisanda dusuk olunca biraktim.fakat su an tekrar kullaniyorum tabi her ihtimale karsi.Folik asit şubattan beri kullaniyorum. Ben de de bunlar kilo yapti sanirim. Kisacasi sebepleri birakayim sadete geleyim.10 kilo aldim.70 kiloyum simdi. 160 boyum. Artik boyle giderse 90 kiloyla dogururum. Napalim yavrular icin yuvarlanip gidicez artik. Tek guzel yani kiloyu pek gostermiyorum. Incecik oldugum zamanlarda bile en cok 57 ye kadar dustum. Simdi de 60 falan duruyorum. Tabi tarti oyle demiyor.Ama nereye kadar. Bundan sonra nereme sakliycam kilolari.

Evet canim aynen öyleeşükür hamileyim dedik bi deger yukselsin sinra aa cok.yukselmis bi kese gorunsun bi.kalp atisini duyayim bi 2li test bi ayrintili ultrason allah hepimize sag saglim kucagimiza almayi nasip etsin insallah

Kızlar iMom omega kapsül kullananınız var mı?
Canim ben ilk gebeligim de kullanmistim.simdi decavit kullanıyorum. Karşılaştırdim hemen hemen içerikleri aynı sadece imom da decavit te olan mineraller kısmı yok. Bana kalsa imom devam edecektim ama decavit verdi bu dr um. Ben memnundum yani. Tek sıkıntısı imom devlet karşılamıyor decavit i karsiliyor

canım mümkün mertebe az almak lazım kiloları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…