2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ilk cocugumda bende oyleydim ilk aydan baslamistim almaya bi ayda 5 kilo aldigimi biliyorum.ikincide daha dikkatliydim ilk aylar normal kilo almistim.5 aylikken esimle 40 gun is nedeniyle ayri kalinca yanimda kardeslerim kalmisti gelsin aksam partileri cipsler abur cuburlar hamurisleri sonrasinda topaarlayamad im. bu sefer 12-15 arasi bitirmek istiyorum ins zaten dogumdan sonra ilk 40gun icinde 10 kg garanti gidiyor.

Valla kızlar bende 60 kıloyla gebe kaldım 1.64 boyum canım kan ılacı kullandım uzun süre o benı cok şişirsi malesef bu arada sorum ıkıncı hamılelıklerını yasayanlara benım hedefım max 8 10 kıloyla bitirmek bundan önce nisanda 17 haftalık bebegıme dogum yaptım Ozmana kadar hıc kılo almadım umarım bunda da aynı olur yanı ben kendımı acıkcası dusunemıyorum 15 20 kılo aldıgımı almakda ıstemıyorum bu elde olan bır durum mu yoksa gebelıkte istem dısı mı kılolar gelıyor bilenler bilmeyenlere anlatsın lütfen

bizimki ve mayıs anneleri hariç tüm anne gruplarında var canım. nasıl yapılıyor bilmiyorum ama örnek çok.

Canım bence metabolizma kiloyu korumak üzere yavas calısıyor , dogum sonrası bebege süt olsun diye onu beslesın dıye programlı , bu nedenle 9 ayda 20 kg alınırmı 30 kg alınırmı normalde alınıyor , şaşırtıcı ama gercekten oluyor .

canım bende kist tedavisi sonrasında 68 çıktım 55 kilodan hormonal dengem bozuldu kilo veremedim ve ilk hamileliğim 69 la oldu biraz bünyeyle de alakalı canım ve hareket etmekle kilo almaya müsaitsen ve egzersiz yapmıyorsan bulursun 20 kiloyu. bir de çok zayıf başlayanlar çok kilo alabiliyor( mesela 50 kilo falan olanlar).ben kilo almaya müsattim ve masa başı işinden hareket edemediğim için egzersiz yaptım ilk hamileliğimde hep şimdi de yürüyüşlere başladım en az bir saat yürümek lazım şimdilik hedefim 5. aya kadar kilomu korumak dikkat edersem olur diye düşünüyorum.

Alınıyor da canım ben bu yasıma kadar hıc iştahlı cok yiyen biri olmadım bakalım hayırlısı Rabbım nasıp etsın de gorurüz inş 9 ay sonrasını ama ben okadar alıcagıma ıhtamal vermıyorum bakalım hayırlısı

69 la hamıle
69 kıloyla gebe kalıp kac kıloyla doguma gırdın canım

Kişisine gore değişiyor tabıkıde canım , ben 20 kg alan bizzat kendım , normalde o kadar bu kadar kısa surede alımaz bu nedenle soyledım 7 kg ıle bıtırenler var , hıc almayanlar var

Günaydın kızlar, dün testte silik çizgim belirmişti. Belirtiler de başladı. Sanırım hamileyim. Sayfa başlarında yazmıştım çok şükür duam kabul oldu/olacak...

Bu arada benim de ikinci hamileliğim olacak. Kızım da 50 kiloyla hamile kaldım. Bulantı hiç yaşamadım, iştahım yerindeydi. Bir ayda 5 kilo aldım(15 haftalıktım, doktor uyarmıştı.) Sonrasında toplamda 16 kilo alarak 66 ile doğuma girdim. Doğumdan çıkıp eve geldiğimde 62 gelmiştim. Derken kendi kendine 2 ay içinde 55 e kadar indim. Kızım 6 aylıkken de 51 oldum.

Şimdi ise 54-55 kiloyum Bu sefer çok dikkat edeceğim. 65 i geçmek istemiyorum.

canım bende 54 ile hamıle kalıp 73 lerde dogum yaptım , eve geldıgımde 65 tım sonra 3 ay ıcınde 57lere falan ındım , sonrada 2 ılerı bır gerı 55- 57 arasında gıdıp geldım , yanı eskı kıloma bır daha ulaşamadım , bunda 65 ı aşmamak istiyorum ama başarırmıyım bilmiyorum , hamurişi ve kızartmadan tatlıdan uzak duracagım bakalım , sağlıklı beslenelım

Günaydın kızlaaar
Ay bu halsizlik ve mide bulantısı hali beni mahvedecek. Zorla yaptım kahvaltıyı, biraz hafifledi mide bulantım. Bi yerde okumuştum mideyi boş bırakmamak lazımmış hamilelikte biraz biraz atıştırım ki arada mide bulantısına olanak vermeyin. Minik bir tavsiye benden

Bende 63le kaldım ama hamileliğim başladığından beri iştahım yok. Şimdi kaç kiloyum bilmiyorum

Bende 63le kaldım ama hamileliğim başladığından beri iştahım yok. Şimdi kaç kiloyum bilmiyorum

Bugün herkes kilodan bahsetmiş bnde yazıyim bari bn ikizlerimde bulantı olmadigindan kiloyu çok alıyordum ama bu bebeğimde 57 kiloya hamile kaldım sanırım bugün doktorum tartti 56 olmuşum Insallh bnde kilo alırım diye dua ediyorum eşim saolsun ne bulsa yedirmeye çalışıyo bu arada tablo bizde yapalım ya bilen. Varsa yapsın lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…