2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım hayırlı uğurlu olsun artık keyfini çıkartma zamanı bebeğinin darısı kucağına Alıp koklamaya olsun inşallah

Kizlar merhaba;
Henuz dr a gitmedim. Sata gore 4+6gunlugum. Allahima sukur hicbir sikayetim yok suan. Hersabah kahvalti tabagi yapiyorum kendime.bir yumurta beyaz peynir domates biber zeytin. Yogurt sevmedigim icin cok sık araliklarla helede bu sicaklarda iyi gelir diye ayran iciyorum surekli. Tabiki bol bol su. Gunde 2-3 bardak da sut iciyorum. Sut icsemde icmesemde karnimda acayip bi gaz sancisi sislik agri var buna nasil bi care bulunur ki buarada kizlar folik asitle birlikte her gun 6-7 adet bademle 3-4 ceviz yemeyi aksatmayalim. Bebegimizin gelisimi icin ilk 3 ay coook onemli.

Cok tesekkur ederm cevabniz icin. Ama kese icin 5 haftalik kese diyorlar, erken dollenme olunca kese kucuk kalabiliyor mu? 40 50 gunde bir adet oliyordum ben hep
Adet dönemin uzunsa ona göre hesap yapmıştır doktor uzun dönemli adet döngülerinde geç yumurtlama hesaplıyorlar aslında ama tam döllenme tarihini yumurtlama testi yapmadıysan bilmek zor . Sen çok takılma kese boyuna kan değerlerine filan herkesin farklıdır ilerlemesi bir kaç hafta sonra net bir şekilde belli olur bebeğin haftası erken dönemde oynamalar olması normalmiş zaten :) Benim doktorumda demişti herkeste gelişim farklı olur diye .

Bunu mutlaka denicem. Çünkü inanılmaz bi mide bulantısıyla uyanıyorum. Kussamda bişeler yemeye çalışıyorum. İnşallah bunun faydası olur. Bide folik asiti ne zaman içiyosunuz

Öğretmen arkadaşlarım size sorum olacak . Ben bu yıl atanacağım inşallah puanım iyi geldi tercihleri bekliyoruz . Atandıktan sonra aday öğretmen oluyorum ve ne zaman doğum iznine ayrılabiliyorum adaylık için problem olur mu ? Ücretsiz izin düşünmüyorum zaten sadece normal hakkımız olan izin ne kadar ?

yaaa 7+3 te mi vajinal muayeneyle duydu ben de çarşamba gideceğim 7+2 olacağım o gün,karından bakmasını istiyordum aslımda ama senin duyulmadıysa benim de zordur

Bunu mutlaka denicem. Çünkü inanılmaz bi mide bulantısıyla uyanıyorum. Kussamda bişeler yemeye çalışıyorum. İnşallah bunun faydası olur. Bide folik asiti ne zaman içiyosunuz

Folik asit uyaninca içiyorum. Genelde aç karnina.kaçta uyanirsam artık :)) canım bu arada tarçınlı süt sadece gece iyi geliyor ve cok uyanmiyorsun.Gündüz mide bulantısı devam ediyor malesef.Gündüz çok midem bulaninca tuzlu salatalık ve taze nane yiyorum iyi geliyor bunuda dene :)

Kızlar vitamin olarak ne kullanıyorsunuz. Ben 1 gün decavit 1 gün folbiol alıyorum.
Doktorum vitamin önermedi sadece folik asit dedi . 5. aydan sonra da demir ilacı dedi . Vitaminler yurtdışında süpermarkette satılıyor alacaksan al ama hekim işi değil dedi
yaaa 7+3 te mi vajinal muayeneyle duydu ben de çarşamba gideceğim 7+2 olacağım o gün,karından bakmasını istiyordum aslımda ama senin duyulmadıysa benim de zordur
Benim 6+2 de duyuldu hem de karından herkesin farklı sanırım birde cihazdan cihaza değişiyor . Seninle aynı gözüküyor doğum tarihimiz ultrasonda 2 gün geri gözükmüştü doktor normal dedi .

Cihaz eski degil ama gec dollenme belki onunla alakası vardir seninle cok gun farki yok sen inşallah karnindn duyarsin canim

Yarın gidicem canım, kalp atışını duyar mıyım bilmiyorum erken gibi sanki ama haber edicem. Yarın ilk kez gitmiş olacağım. Endişe yapıyorum ister istemez. Sende durumlar nasıl.
Keseyi görürsün büyük bir ihtimalle ama kalp atışını duymayabilirsin erken çünkü ben geçen cuma keseyi görmüştüm bu cumada kalp atışı için gidicem inşallah sen duyarsın tabiki 2 kere gitmezsin.

Iki ay önce iki ay sonra dört ay iznimiz var.37. Haftaya kadar doktor raporuyla calisabilirsin yani kalan 5 haftani dogum sonrasına atabilirsin. Dolayisiyla ikinci donemi kapatirsin bu şekilde tabi semimerlere de katilmis olman gerekecek adayliginin kalkmasi için. Ucretsiz izin almadigin muddetce hizmette kabul ediliyosun

Vitamin konusunda çok şaşırdım. Benim 2 Dr um da önerdi. Bakalım bu hafta ici perinatolog a gidicem inş. Onun fikrini de merak ediyorum. Vitamin aldigim günler inanılmaz fark ediyor

bu arada hayirli olsun. Insallah esinden uzak bi yere atanmazsin. Brans neydi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…