2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canim ben bugun 7. HaftYa basladim. Ve son iki gundur var halsizlik mide bulantisi.cok degil ama hayat kalitesini dusuruyor insanin.
Anladım o zaman ben de hazırlıklı olayım :). Olsun kızlar biz yine şükredelim, sitede bu belirtileri görmek için can atan insanlar var ve çok haklılar. Zor olacak ama bunlarla teselli edelim sabredelim, sonunda dünya tatlısı bebişlerimiz olacak dimi :)

kızlar günaydııın öncedende reflüm vardı ama şimdi felaket oldu lansor içiyordum acildeki doktor bırakmamı söyledı çok fena yanmam var midemde gaviscon gebelıkte guvenlı dedı henuz ıcmedım aranızda kullanan var mı kadın doğuma randevu en erken 25 ınde verıyorlar dayancak gıbı degılım rıske atmakta ıstemıyorum

yiyip içemediğimde de midemin boşluğundan bulanıyo nasıl geçicek bu günler hangi hafta bitecek

aynen açken bulanıyor tokken bulanıyor ağzımın tadı çok kötü ne yaparsam yapayım ( diş fırçalama , gargara, naneli şeker, meyve vs ) 10-15 dk sonra yine aynı oluyor ve bu durumda midemi bulandırıyor

yemek kokuları ve tüm kokular iğrenç geliyorrr

bu durum 3 ay sonra bitecek diyorlar inş o kadar sürmez

Merhaba tatlım:) senin bebeğin de çok kucukmuş kiyamam yaa.. Umarım bi sıkıntı olmaz sezaryen konusunda.. Bugün Dr umla gorusmeye çalışıcam inşallah güzel haberler alırım:)
Bn yeni geldim doktordon çok şükür kalp atışlarını duydum bi sıkıntı olmaz dedi inşAllah olmaz canım

canım bende de reflü var yastığımı yükselttim biraz. yarı oturur gibi yatıyorum o zaman baya rahatlatıyor. bir de özellikle akşamları hafif yemeye çalış. ben haftada bir kutu rennie duo bitiren insandım ama artık doğal çareler bulmaya çalışıyorum.
mesela soda mide yanmama çok iyi geliyo. ilaçsız çözmeye çalış canım

günaydınnn mide bulantısından kıvrananlarrrr

kızlar dayanılacak gibi değil ne yiyebiliyorum ne içebiliyorum

yiyip içemediğimde de midemin boşluğundan bulanıyo nasıl geçicek bu günler hangi hafta bitecek

kızlar olsun ya bebeişlerimiz sağlıklı olsunda bulansın mideler agzımızın tadı bozulsun.valla sabah bi uyandım çok iyiyim ne midem bulanıyo ne iştahsızım hamile kalmadan önceki gibiyim. okadar canım sıkıldıki anlatamam.6+1 de kalp atışınıda görememiştik dedim kesin bebeğime bişey oldu. çünkü bu belirtilerin bir anda kesilmesi iyi bir durum değil.allahtan bir saat önce falan tekrar başladı. ohh be dedim bidaha şikayet etmicem bulantımdan. bende aynı durumdayım acıktıkça daha kötü oluyyo midem ama kötü oldukçada yemek yiyemiyoruym kısır döngu resmen.ama olsun çok şükür

ne yaptın ?? hangi sıkıntılarından kurtuldun
Hani bu kasık ağrıları. bacak kasılmaları. gibi olağan şikayetler için. Kitabımda şöyle yazıyor: kim Er Rahman isminin vefkini temiz bir kağıda yazar ve ardından bu kağıt bir suya konulur.Bu suyu içen kimse birçok hastalıktan dolyı şifa bulur yazıyor. İnanki geceleri uyuyamıyordum bile. Şimdi okadar rahatım ki. Ne ağrı ne sızı ne bulantı....

Tatlım benim kadar mide problemin var mı bilmiuorum. Ben çok araştırdım. Lansor kesinlikle önermiuorlar. Pantpas diye aynı etkiyi gösteren bir ilaç var. Pantaprozol var içinde yani hamileler kullanabiliyor. Ben onu kullanıyorum ve gaviscon ya da reny surup. Bunların zararı en az. Nacizane tavsiyem lansoru bırak pantpas iç.

Günaydın arkadaşlar yazdıklarınızı okuyunca sıkıntıların genelde aynı olduğu kanısına vardım ve size bir kaç önerim var. Benimde ağız tadım bozuktu ve 24 saat geçmeyen inceden bir mide bulantısı yaşıyordum. Oğlumda da bu şekilde ilk 3 ayım zehir olmuştu ve kabus gerimi dönüyor dedim. İlaç almakta istemedim. Bir arkadaşım bulantı bilekliği önermişti. Hafta sonu bi soralım dedik ve eczaneye uğradık. PsiBands diye plastik bir bant önerdi aldık 2 gündür gayet iyiyim tavsiye ederim. Psikolojik mi yoksa gerçekten etkili mi tam emin değilim ama şuan kendimi iyi hissediyorum ve mutluyum Bulantı şikayeti olan arkadaşlara araştırmalarını tavsiye ediyorum umarım işinize yarar. Kullanan olursa sonuçları karşılaştıralım bakalım gerçekten etkili mi? Kendinize ve Bebişlerinize iyi bakın arkadaşalar

Hoşgeldin canım, hayırlı olsun bebeğin, tebrik ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…