2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Aranzda ccuklarina dis fircalatan var mi.ben bos firca veriorum bayadr kendi frcalio emio isrio faln da bugun azcik macunda surdum bugun ama nieyse icime snmio macunu tukurmeyi ogretemdim bi zarari olur mu sizce

Bende nuk un +12 ay olan fırçası var onu aldım. Önce ben dişlerini fırçalıyorum tabi fırçalayamıyoruz sonra ona veriyorum o gezdiriyor .henüz macun düşünmüyorum bu da alışması için daha iyi öğrenip tükürmeye de başlayınca macunu geçeriz

Ay valla çok serbest kalması da kötü ama benim ki de kötü hadi oğlum beni bırak koş diyorum yok illa benimle koşacak

Benim bıdıko da aynen öyle hatta bende bana çok bağımlı diye bazen düşünüyorum en azından kendi başına parkta oynasın çocuklarla iletişim kurabilsin diye ama yok. Ama iyi tarafından baktığımda biri en sevdiği şeyi verse de almıyor. Özgüven açısından iletişim açısından atılgan olması tek hareket edebilmesi belki iyi ama bu zamanda bu kadar istismar falan varken bağlı olması belki iyi ama işte fazlası da sıkıntı. Küçükler daha çok değişirler. Bende bu konuda kafa yorduğum için uzun oldu

Oğlumda görüp öğrendiğim birşey varsa dediğim gibi öğrendiğim .çünkü onlar öğretiyor onlar yön veriyor ona göre şekilleniyor . Eşininde huyu oymuş bu kadar yorgunluk sorumluluk üstüne gözüne batmaya başlamış halleri. Ki bende o kadar yoruluyorum tek başıma mücadele veriyorum biri eleştiri yaptığında dayanamıyorum. İnsanlar kolay kolay değişmiyor o yüzden bu tür yönlerini görmemeye alış. Yoksa çok güzel çok iyi anneleriz süperiz

E Emnis yaren92 kızlar bizim bebeler daha 19 aylık ya takılmayın tabi anneye bağımlı olacak. 2 yaş krizini tam bir özerklik krizi olarak geçirirse o zaman ah dizinin dibinde ne iyiydi diyeceksiniz. Bebekler onlar daha takmayın kafanızı. Bazı bebekler 15 bazıları 18 bazıları 24 ayda özerkliğinin farkına varıyor. Yapı etkisi de büyük tabii. Ama şu çok büyük etken. Tek başına büyütüyorsunuz. Haliyle çocuğun oyun arkadaşı sizsiniz. Çocuk arkadaşı ile oynamak istiyor işte koşmak istiyor. Ediz ciddi anlamda dışa dönük sosyal bir bebek. Ama o da parkta falan dediğibiz gibi elimden tutup koşar. Bırakırım 2 3 adım sonra uzatır elini. Bazen alıp başını gider. 2 m falan uzaklaşır sonra beni azarlar gel gel diye. Baba yanımızda ise biraz daha rahat ama ikimizsek yapışığız. Ya da evde tuvalete gitsem katıla katıla ağlıyor. Sıkmayın canınızı hepsi geçecek.

E Emnis yaren92 en büyük yeğenim tam bir anne bağımlısıydı. Anneyi göremesin susturamazdık. 11 yaşında bize getirdim ders çalıştırmaya bir hafta kalacak. 2 saat sonra yemek yiyor başladı ağlamaya. Ben annemi özledim diye, sakinledi neyse. Yengemle konuştu trlefonda ikisi dd hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Susturduk Akşam bir daha. Sabah 6da kalkmış çantasını hazırlamış hala hadi beni götür ben dayanamıyorum hasrete dedi.
Babam götürdü de rahat ettik yani o kadar bağımlıydı .
Şimdi 18 yaşında gayet rahat tuttuğunu koparan bağımsız bir beyefendi oldu. Hiçbir sıkıntısı yok valla çok iyi

E Emnis ahh canım o eşinin içine kaynana kaçmış ya da yaşlı komşu teyze
Benim herif de bazen öyle. İyi ki annem kaynanalık yapmıyor iki kaynanayla napardım ben diyorum ona.
Ediz konusunda bir şeye karışınca bırakıyorum kucağına al bakalım sen nasıl istiyorsan öyle yap diyorum. Takma canım demek ki o modeller de öyle :))

Canım sağol ne güzel yazmışsın uzun uzun.. aslında ben takılmıyorum hatta hoşuma gidiyor alıp başını giden çocukta zor görüyorum :) sadece eşim sen böyle yaptın sen böyle yaptın diye diye aklıma soktu siz neler yapıyorsunuz sorayım dedim insanı işkillendiriyor işte

:)) Demi daha ne hallerini göreceğiz kimbilir şimdiden kurmayalım kafamızda birşeyler

Ya 2 yaşından sonra diil mıydı fırça kullanımı yarenim?? Yoksa ben de alışması için iyi olur aslında alayım

İşte bu çok şaşırtıcı hepimize umut oldun

Aranzda ccuklarina dis fircalatan var mi.ben bos firca veriorum bayadr kendi frcalio emio isrio faln da bugun azcik macunda surdum bugun ama nieyse icime snmio macunu tukurmeyi ogretemdim bi zarari olur mu sizce
Ben fircaloyorum kızım fişlerini . Bebekler için olan dış macunu var ama onda kimyasal var
Çok gerekli değilse kullanma bence. Benim.kizimin dişleri çürüyor ondan fircaliyoruZ

Armut dibine düşermiş aslında tamda bende böyleydim . Aşırı anneme bağlıydım. Bi kere doktora il dışına gittiler diye kıyafetleri kesmişim ki daha 2 yaş yokmuşum .gece annemle yatardım sabah kalkıp gitmesin diye kıyafetini tutar uyurdum . Dayımlarla köye gidecektim gündüz kuzenimle oynadım herşey iyi güzeldi gece ben annemi özledim gitmicem diye ağlayıp kendimi geri getirmiştim o yüzden bana göre normal ama işte takmamak gerek desekte insanların yorumları lafları etkiliyor.

bu hikaye bana kendimi hatırlattı. Bende ortaokula gidiyorum koskoca kızım gündüz diyorum anneannemde kal cam iste babaannemde kalacam hava kararmaya başlıyo ben de ağlamaya niye annemi özledim anneannemde uzak köyde oturuyo sabahın köründe araba tuttularda getirdiler beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…