2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

İnşallah Can'ım saol cvp için..

Kizlar her şeyimizi burada anlattık bunuda yazmak istedim..
Dün gece kâbus gibi bir gece yaşadım..trasfer sonrasi İstanbuldan memlekete geldik..Annemlerden sonra bir gece kayınvalidemde kalalim diye eşim araba ile getirdi..oturduk muhabbet ettik yurtdişinda yasadığimiz için etrafta tedaviyi bilmediği için bir görünmem lazimdı..Gece 12 de fıtili koydum estorfemi içtim yattık..2 saat tam uykuyla uyaniklik arasinda idim zaten başka yerlerde uyuyamayan tiplerdenim bende..saat 2 gibi nefes darliği bir acayip sıkıntı ile uyandim ama gecer diye bekledim dahada kalbim küt küt atmaya başladi bir sikinti anlatamam..eşimi uyandirdim ..kayinvalidemin evi müstakil bahçeye çiktık, geçmiyor birtürlü,paniğe kapıldım ne oluyor bana diye..ayrıntı yazmiycam ama çok bebat bir haldeydim..eşime dedim beni doktora götür dedim,hemen arabayla devlet hastahanesi acil servise gittik,dokora anlattim hemen trasfer oldugumu ama trasfer ve kullandığim ilaçlarla alakalı olmadiğini ve panikatak geçirdiğimi söyledi..aşiri stresin tetiklemiş olanileceğini söyledi..sakinleştirici iğne ve oksijen vardiler..dün çok başim ağrimiştı ve ben adet öncesi başağrısı çekerim genelde,eyvah tutmadi gene diye kendi kendime üzülmüştüm..ve akşamina bu olay oldu..
Niye bunlari yazdiğima gelince kendimi ne kadar çok yıprattığımı anladim kaldiki ben psikolojımı iyi tutuyorum diye düşünürdüm hep ama malesef öyle degilmiş..ve herseyden daha önemli olanın kendi sağliğim olduğunu ve böyle devam edersem hayat boyu psikolojik sikinti çeken bir insan olarak kalacağimi anladım..artık bu mesele benide aşiyor ve bir psikolok desteği almam gerekiyor ..sonucumu öğrendikten sonra negatif olursa eğer psikolok desteği ile bir daha deneme yaparim galiba..
Eminim buradaki herkez de aynı yada benzer sorunlar yasayabilir lütfen önce kendi sağliğimiz önemli kendimizi çok yıpratmayalim..

Ah arkadaşım geçmiş olsun. Ne çok anlıyorum seni... bende hep kendime saglamim derim ama defalarca o problemi yaşadım bende( aman dikkat et kendine. Kendi sağlığımız iyi olsun ki yavrularimiza mukayyet olabilelim. Önce sağlık canım...

Kizlar opu sonrasi ise baslayinca pek firsat bulup giremedim nasilsiniz.. listemizde kimler hamile bakalim

ZehreNur canim embriyolar şöyleydi

19 yumurta toplandi 18 tanesi olgun

1.gun== 13 tanesi dölllendi
2.gün == 13 devam
3.gun==11 tanesi iyi 2 tanesi arkadan geliuomus

4.gün == 11 tanesi devam 1 tanesi arkadan geliyo

5.gun== 8 tane blastosit donduruldu tek tek dondurulsun istedim ikiz istemiyorum sagligim elvermez.. digerlerini de takip edeceklermis gelisirse donduracaklarmis ama gelisemeyexebilirmis esime öyle söylemisler ALlaha cok sukur insallah hepimizin ki tutar arkadaslarim
Ben pek giremiyorum girmisken toplu yazmak istedim

Çok geçmiş olsun Can'ım. İlk tedavimde bende aynı sen gibiydim.psikolojik olarak tükenmiştim resmen ama bu sefer garip bir şekilde rahatım. Olmadı diye düşünüyorum yine belki ondandır bu rahatlık.

Maşallah ne kadar güzel embriyoların olmuş.. Rabbim transferinde de böyle rastgetirsin inşallah.

Tatlim cokk gecmis olsun ama ben estofermin boyle bi yan etki yaptigini okumustum korkma panik atak oldugunu sanmiyorum doktoruna danisip dideral kullanabilirsin carpintini gecirir

Maşallah ne kadar güzel embriyoların olmuş.. Rabbim transferinde de böyle rastgetirsin inşallah.

Sagol canim ilk denemem telefonlara hep esim bakti cok yogundum sabah ariyolar bide embriyolog da basarili falan demis cok sukur tuttuktan sonra 1 tane bile yeter ama esimle maddi olarak bi daha dusunemezdik rabbim acidi dondurulmus kalicak insallah

Kızlar günaydın çok mutluyum adet oldum sonunda (son adetim olsun inşallah) opudan 12 gün sonra oldum
mavimli canım ne alemdesin
harikasın ya ben de bugün bekliyordum ama olmadı henüz yarın da olabilir. doktorum yine de pazartesi gel dedi yarın bir gideceğim bakalım. sen de yarın gidiyorsun herhalde o zaman?

Sagol canim ilk denemem telefonlara hep esim bakti cok yogundum sabah ariyolar bide embriyolog da basarili falan demis cok sukur tuttuktan sonra 1 tane bile yeter ama esimle maddi olarak bi daha dusunemezdik rabbim acidi dondurulmus kalicak insallah
Dondurulmuşla baştan tedavi arasında çok fark yok ya.. Yada benim hastanede mi öle ki?

Çok geçmiş olsun Can'ım. İlk tedavimde bende aynı sen gibiydim.psikolojik olarak tükenmiştim resmen ama bu sefer garip bir şekilde rahatım. Olmadı diye düşünüyorum yine belki ondandır bu rahatlık.
Aynen canim bende oyleyim valla.daha transfer bile olmadim ama aman nasilsa tutmuycak gozuyle bakiyorum.niye bukadar rahatlik.onuda anlamadim valla.ilkinde herseye dikkat et eder aman bisey olcak tavrindaydim ama bu sefer hic sallamiyorum.esimde sasiriyo bu duruma.hic hayra alamet degil bi durum insalah sonrasinda insallah patlak vermezsin diyo:))

Valla bende öyle hiç sallamadım bu sefer gerçi doktorum senden beklediğim bu zaten dedi.. Nasip ya olacaksa oluyo fazla kasmamak en iyisi rabbim ne Zaman yazdıysa artık..

Valla bende öyle hiç sallamadım bu sefer gerçi doktorum senden beklediğim bu zaten dedi.. Nasip ya olacaksa oluyo fazla kasmamak en iyisi rabbim ne Zaman yazdıysa artık..
Ben de ilk gunden beri bisey hissetmeyince oyle dusunmeye basladim dedign gibi olacaksa oluyo zaten hayırlısı diycz artik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…