2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
bebeğin kaç aylık canım darısı başıma diyecem inşalla bende sadece anne sütü veririm sütünü nasıl arttırdın canım ben şuan arada miktarını öğrenmek için sağıyorum en fazla 60 cc çıkıyor

Merhaba arkadaslar. Biz 50 gunluk olduk bugun. Aksamlari bebegimin bogazina balgam gibi bisey takiliyor. Yavrum yutkunmaya calisiyo yutkunamayinca agliyo. Ne yapabilirim. Basina gelen var mi.
bez konusunda bi arkadas yazmisti alt kiloyu baz alin diye ben onu dinledim 3 numara aldim primanin. Sizdirmiyo. 4 kilonun ustundeyiz biz

Kizlar bez konusu daha once konuşulmuştu su an kaç numara kullaniyosunuz 3 numaraya gectiniz mi gectiyseniz bebislerinizin kilosu ne?e bebekten bez almayi planliyorum 3 numara mi alsam artik..
Canim bendr 3e yeni gectim oh dedim 2 kucylmus meger, elimdekilerin bitmesini bekliyordum. Bebegin kilosunu tam bilmiyorum ama 5i gecti

Biz can bebe 2 numara kullaniyoduk. Sonra baktim kucuk geliyor 3 numaraya gecelim dedim ama molfix almak durumunda kaldik. Molfix de can bebeye gore daha buyuk. Ama yine de sikinti olmadi 3numara kullanmam. Molfixten de memnunum ama can bebe daha guzel geldi bana sanki. Bu paket de bitmek uzere. Bitince can bebe alicam bakalim.

Ben ne zmndir sagmiyorum cnm ama iki gun annm geldi kalmaya ben uyurken ogluma versin diye sagdim eskiden yarim saatte 60 ml anca gelirken simdi 20 dk da 90 ml sutgeldi bosaltmadimama ben okdr olarak buzdolabina koydum,dogumdan beri ne hurmam ne bozam nede dereotlu gunde iki kase yogurdumu mutlaka yiyorum cnm,tatlisizda malesef duramiyorum sutlac cok yedim birde kahvaltida sondili
Ekmegimle tahin helvasids yiyorum offfffff bn ck yiyorum yaaaa

bizde var canım.cok aglatmamaya calıs ıkındıkca agladıkca daha cok cıkıyo ve buyuyo korkma.bızmkı bya buyuk.ellemekten bıyere dokunmasndanda korkma acımaz.doktor huzursuzluk yapar dedı.kı oyle gercekten.bısey sarmayn dedı mıkrop kapma ıhtımalı cok yuksek cunku.cogu gecıymus kendındn ıns bızımkılerde gecer.gecmıs olsun

miktarını ogrenmek ıcın sagıyormusun.neden.bıberona alısıp memenı bırakınca napcaksın.mıktarı hc onemlı degl kacsa kac.doyuyosa ıs bıtmıstır.bu kadar evhamlı olmayın.kusura bkma ama uyarmak ıstdm.hc oyle kolay bıse dgl sagmak.meme gbısı varmıya

balgam mı.tukuruk yada salya olmasın o.takıp et cnım balgamsa bıronsit olur cocuk allah muhafaza

aysimason canim kiminin sutu yagli olur 50ml yeter doyurur. Kimininki aulu olur 100ml yetmez bebege. Yagli olanin bebegi 3 saate bi acikir emer, sulu olaninki saat basi acikir emer. Sen kac ml olduguna bakma. Bebegini takip et. Bebegin ac olunca sinyalleri verir sana. Hem bir de kilo takibinde de normal sinirlardaysa hic sikinti etme kendine. Benim 2ml geldigi. Minik siringayi bile dolduramadigim gunleri biliyorum. Hem sagma makinasindan daha iyi daha cok ceker bebek. sagarken 60ml cikiyorsa atiyorum bebek emerken 80ml cikar. Ustelik sut asla bitmez. Gogsu bosaltti diyelim bebegin. Bi kac dakka bos emdikten sonra sut uretimi uyarili ve bebek emdikce uretilen sut goguste birikmeden dogrudan midesine gider. O yuzden dedigim gibi sen emzir yabeunu bol bol. Sutunun yettigine karar vermk icin de kilo takibine bak. Bir de bezinden de az cok anlayabilirsin. Gunde 3-4 doldurdugu cisli bezi varsa olay tamamdir. Kakali demiyorum cisli olacak..

Abartmiyorum gunde 8 defa dolu dolu ciski bez cikiyo

Abartmiyorum gunde 8 defa dolu dolu ciski bez cikiyo

ben sutumu ilk günlerde sagmistim sadece bi daha da sagmadim gercekten kilo alimi normal ise bezi de kirletiyorsa yeterli sayida üzerine dusmemek lzm snrm .
Bebek gercekten daha cok emiyor makinadan..
beZ 3 numara aldim tavsiyelerinizi dinleyerek prima premium caredan çok memnunum hic pişik olmadik cok sukur. .Bazen hatta bez islak mi kuru mu anlayamıyorum iyi cektigi için cizgi rengi mavi olduysa kirli diyorum

Canim doluluk durununu bezin sisliginden anlayabilirsin, bende Premium care kullaniyordum ama kakasini yapinca hep tasiyordu simdi baby dry aldim insallah bunda tssmaz, yoksa her gun bi kaka vakasi oluyor, o degil disardarken napcam diyorum..

Canim doluluk durununu bezin sisliginden anlayabilirsin, bende Premium care kullaniyordum ama kakasini yapinca hep tasiyordu simdi baby dry aldim insallah bunda tssmaz, yoksa her gun bi kaka vakasi oluyor, o degil disardarken napcam diyorum..
kakanın tasması nın bezle alakası yok bence cnım.gazla bırlikte yaparsad bıde coksa hepsındn tasıyo.hele bıde popoya baskı varsa.popodan tutuyosam cıkıyo mesela.tabı baglamakta cok onemlı

kakanın tasması nın bezle alakası yok bence cnım.gazla bırlikte yaparsad bıde coksa hepsındn tasıyo.hele bıde popoya baskı varsa.popodan tutuyosam cıkıyo mesela.tabı baglamakta cok onemlı
Evet bazen gaz ile beraber kaka yapinca bi de bezine bastiriliyosa kucakta iken filan tasiyo..bez Sis oldugunda anlıyorum kizlar da az yapinca anlamak zor oluyo..

Canim nasil baglamaliyim peki, bu durumdan muzdaribim artik her taraf kaka oldu, hep kaka yuzunden ust degisiyoruz . Gercekten milletin evini batirirsa diye korkuyorum.. Coxuk yapar yapmaz degisiyorum altini ama yinede kurtarmiyor tasiyor sirtina..

Kızlar gece oğlumu emzirirken gogus ucu ma sanki gene batar ari sokar gibi güçlü bir acı hissettim sabahtan beri de hep acıyor sızlama şeklinde acıyor emzirmeden öyle durup dururken hemde . az önce gogus ucu ma baktım sızan yerde minik bir iki kabarcik oluşmuş . Böyle birşey yaşayan ya da bilgisi olan var mi ???????????????????
Enfeksiyon gibi birsey mi acaba iltihap yok ama bebeğimin dilindeki beyazlik larda (pamukcuk)ondan mi acaba???? Ne yapsam evde Garmastan var kullansam ise yarar mı ???

Canim nasil baglamaliyim peki, bu durumdan muzdaribim artik her taraf kaka oldu, hep kaka yuzunden ust degisiyoruz . Gercekten milletin evini batirirsa diye korkuyorum.. Coxuk yapar yapmaz degisiyorum altini ama yinede kurtarmiyor tasiyor sirtina..
altacma bezlerındn al cnım ciside gecırmıyo alta.cokda rahat bıyere gıdınce acıp yatıryorum hemen.bezınde arka barıyerlerını kontrol et takınca duz ve kalkık olsun.bacaktakılerıde tabı.cokda sıkma ha kaka cıkck dıye yavrucak kıpkrmzı olur:)uzmanlar bez herzaman bıraz buyuk gelsın dıyo kalca bacak gelısımı ıcın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…