Kız İsteme 2014 yaz aylarında sözlenecekler! Gelin bi hesap kitap yapalım :)

kızlar ben hızlıca hazırlanayım beyefendi boruyu öttürdü hazırlan da geleyim alayım snei die şans dileyin bana unutmamış olsun :26: görüşürüzz

aynen bizimde durum böyle biz kalabalığız onlara göre ama anasıda kendi tarafında olsun istiyormus mantığa filan bakmıyor anlacağın ...babam diyor bir kere teklif edeceğim ama kabul etmesseler kalp kırmaya gerek yok ,,

Benim sevgilim çok fevri.. Bir anda sinirleniyor... GErçi bunun sebebi benim En başlarda herşeye surat yapardım ağlardım bir gönlümü aldı iki aldı üç beş derken artık etki etmiyor.. Şimdi ne desem surat yapıyorum sanıyor :26:

Dinlet canım, mutlaka dinlet geçen konuştuk hatırlıyor musun? Taviz vermekten kaynaklanıyor bunlar maalesef, sessiz ve anlayışlısın ya kullanılır bu durum. Nişanlın için düğün belli değilse nişan da yapmasın hiç, o kadar uzun süre beklenir mi yahu? Ayrıca sende evde yapacaktın galiba? Ne kadar tutacak ki bir nişan masrafı? Bundan bu kadar korkuluyorsa düğün 2016' yı da geçer kuzum...

Erkek arkadaşına karşı da net ol bence, annen de sessiz herhalde? Belki de babanla görüşmemenizden feyiz alıyorlardır bu kadar? Bu arada biz de krediyle ev alacağız düğünden sonra biraz peşinat verip kalanını kredi çekeceğiz. Çocuk konusu benim için hepten muallak, iş babamın işi, istesem de sırt dönemem kaldı ki bende çalışırsam hem ev kredisi, hem evin masrafları, hemde bebek bakımı çıkar, ama annem yok benim o bebeğe kim bakar bilemiyorum..

Canım öncelikle hep dilimin ucunda ama bir türlü söyleyemedim.. Anne benim için kutsaldır.. Başın sağolsun canım.. Allah sabır versin.. diyorum konuyu kapatıyorum üzmek istemem seni..

Evet kesinlikle haklısın canım ben anlayışlıyım böyle konularda o yüzden rahat.. Benim söz şimdi aile arasında evde olacak nişan için salon tutulacak.. Ve maalesef annem benden de sessiz.. Ben diyorum ona anne bak sorun olunca al karşına konuş kız gerekirse çünkü benim söylemem kar etmiyor.. Babamla görüşmemi hala anlayamıor zaten o kadar şeyden sonra ki bunu bende anlayamıyorum =) Askerdeyken 2 3 sene diyorduk bir senesi geçti hala 3 sene diyoruz ama benim zorlamamla olsun dememle olacaksa da ben istemiyorum.. Ben bakıyorum genelde erkek tarafları hadi hadi der bir an önce olsun diye bakarlar ama bizde yok.. Acaba babasının yardım etmeyecek olmasından mı korkuyor herşeyi kendi yapmak zorunda kalabilir çünkü..

Kendi evlenen çok var canım benim, tabiki borçlanmak bel büker, kolay değil ama ne yapacaksın?
Aile yardım etmez mi eder mi diye 3 sene, 5 sene beklenir mi? Hadi sözsüz, nişansız neyse, rahat olunur hiç olmazsa..
Canım bu arada sizin adetleriniz farklı herhalde, nişanı kız yapıyor benim bildiğim?
Biz de baktık olmuyor, düşündüğümüzden daha fazla masraf çıkıyor çekicez krediyi ne yapalım?
Yoksa borçsuz evlenelim diye sittin sene bekleriz, millet evliliğinde 5. yılında devirir, biz flörtte 10 yılı etmiş oluruz..

Evet benim bir arkadaşım eşi kendi yaptı herşeyini =) Yok bizde de kız tarafı yapar canım nişanı. Söz nişan kına kız tarafına düğün erkek tarafına.. ASlına bakarsan bizim masrafımız daha çok oluyor onlar gözle görünür şeyler sadece ama mesela bir mutfak eşyasını almak kaça mal oluyor.. Ben bir yemek takımına 3 bin verdim sadece. O kadar çok ıvır zıvır var ki alınacak daha bazen kaçıp gidesim geliyor buralardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…