Kız İsteme 2014 yaz aylarında sözlenecekler! Gelin bi hesap kitap yapalım :)

kesinlikle katılıyorum sana sevgilimin kuzeni nişanlandı ağustosta, nişanı kız tarafı musait degil diye erkek tarafı yapmış, kız diretmiş bide nişan olsun die dedim olabilir hevestir sonuçta istemiştir ama nişan da bilmem kaç bilezik diye tutturmuş onu da yapmışlar, onlar da ev tadılatı yaptıracaklardı onu da yaptırmaya başladılar derken kızın istekleri iyice zıvanadan çıkmış düğüne 4 ay kala düğünü iptal ettiler sırf bu yuzden ki çok da haklılar valla herşey imkanlar kadar ama imkanlar kadar deyince de bazı şeyleri basite almamak lazım benim eski nişanlımın ailesi düğünde ablasının eski gelinliğini giymemi hatta düğüne ne gerek var bi nikah yeter teklifini kabul etmemi beklemişlerdi, o kadar da ezdiremem kendimi kimse kusura bakmasın valla onlar da evlat evlendiriyorlar sonuçta herkes üstüne düşeni yapsın fazlaısnı değil

Ben ölmüşüm de ağlayanım yok o halde =) Bazen fiyat söylüyorum şu şu kadar gibisinden aynen böyle oluyor Sonra daha uygununu buluruz demeye başlıyor benim moral sıfırlarda haliyle.. 15 bine beğendim desem sen iyice şaşırdın kendini der bana

Çok karşı çıktığım bişey bu benim, insan bir kere evleniyor hani bir şeyden kaçarsın istediğin gibi olmaz, iki şeyden kaçarsın da her alacağından da kaçarsan nerde kalır senin heyecanın..

Evlilik zaten kolay değil, onun ucuzu, bunun ucuzu bir de bazıları yok sevgi yetmiyor mu diye ayak yapıyorlarmış, ben hiç değer vermiyorum eşyaya, sen maddeye değer veriyorsun diye..

İyi o zaman bir yatak bir çekyat yeter, bu kadar insan da aptaldı zaten evleneceğim diye 35-40 bin borcun altına giriyorlar.

Ha bir de alma, yapma ne değişiyor ki? Ben karım beni hiç zora sokmadı diye ömür boyu teşekkür, minnet edeni görmedim?

çok araştırmak lazım canım yaa, cidden bu konularda bol zamanın olacak çok araştıracaksın. benim geçen yaz çalıştıgım ofisten arkadaşım 2500 tl lik tv yi 1200 e almıştı kampanyaya denk getirip ama neredeyse düğünden önceki haftaya kadar bekledi istedigim fiyata bulamadım diye ve kampanya girince de hemen aldı o yuzden en güzeli sürekli takipte olup indirme denk geldigi zaman almak. alınacak o kadar çok şey var ki hepsinden 100 tl bile kar etsen düğün sonunda balayı bedavaya gelir neredeyse

Ben örnek verdim tatlım da yok mu öyle diyenler bence çok, ama dağına göre kar benim arkadaşıma evlenirken 20 binlik set, 20 bilezik takıldı bir de burma..

Evinin mobilyaları 20 bin tutmuştu sanırım, ıvır zıvır hariç, ev komple tadilat edildi bir de.

Bugün istikbal, bellonadan evi döşemek 10 bin bu arada..

asla minnet edilmez eminim bundan yaşadım gördüm sen bi kere taviz verirsen bi daha tepene çıkıyorlar, en olmadık tekliflerle çıkıyorlar insanın karşısına ve sen agzını açıp bişey diyemeyecek duruma geliyrsun en iyisi karşı tarafın imkanlarını iyi bilip onları zora sokmadan istedigini yaptırmak, yoksa kimse demez bizim gelin zamanında herşeyi kendi yaptı aman biz de çok sevdik die :

gelinlik konusunda bana ben 10bin tl lik gelinlik almam demişti de ben de pazarlıgı iyi fiyattan açtın demitşim o aklıma geldi şimdi

erkekler hiçbirşeyin fiyatını bilmiyorlar yaa, bende yakında bi liste verecem eline bak bunlar alınacak git araştır fiyatları öğren sonradan şaşıp kalma die erkek olmak kolay değil, sorumluluk alabilecek duruma gelsinler biraz

20bin lik set ve 20 bilezik miii ben desem ki bana 20 bilezik takacaksın beni 20 şehir öteye kadar kovalar valla evin mobilyaları 20 bin de çokmuş yaa bi salonla yatak odası değil mi, elektrikli aletler hari,ç bence maksimum 10bin dir yani, bunların ki altın kapaklı galibaa

Çok haklısın canım.. Bende hiç görmedim.. Şuan birçok şeyden kısıyorum zaten söz için para biriktiriyor diye konusu açılınca teşekkür ediyor ama en ufak pahalı beğenmemde anlayışsız oluyorum.. Hakkını da yiyemem çalışıp kendi yapmaya çalışıyor herşeyi.. Ben şimdi tamam alırız derim o gün gelir alamam üzülürsün diyor en iyisi zamana bırakalım diyor.. Bazen gönülden hak veriyorum bazen de çok bozuluyorum =)

20 bine set mi Benim bütün takılarım etmeyecek belki de o kadar Nasıl oluyor nasıl yapıyorlar biz daha sözü yapamadık..

Heh işte aynen öyle oluyor.. Bir kere taviz verince devamı geliyor ve sen on kere tamam bir kere hayır diyince ne hikmetse o hayır batıyor. Demiyorlar ki kız o kadar şeyden vazgeçti. Mesela bu söz bileziği konusunda oldu geçen 5bine gördüm çok beğendim fiyattan konuşuyoruz dua ette onu al demedim dedim yok birde deseydin almam ki diyor Sen bilmiyormusun durumumu diyor..

Kızlar eşinin ailesi çok zengin ama, dağına göre kar dedim ya, benim annemin de kuzeni baya zengin. Oğluna Haziran da otel de yemekli düğün yapacaklar 35 bine, ekstra masrafla 50 bini bulur o, ben babamın çevresinden dolayı o tür düğünlere çok gittim, çok bulundum sonradan duyduğum bu yönde, ama dediğim gibi parası olana koymaz, zaten istemeye bile kalmaz kalkar kendisi yapar şekil a annemin kuzeni işte.

valla benm bi kere agzım yandı herşeylerine evet demekten, ama ne oldu en sonunda, kendi emeklerim boşa gitti. yıllarım boşa gitti, hayallerim boşa gitti. belki garip gelecek size ama hepsi bi tarafa da benim onlarda 2bin tl ye yakın param ve 1 koli kitabım, 1 koliye yakın ufak tefek çeyizlik eşyam kaldı. ben onları isteyince de bana ne gönderdiler biliyor musun ? okulla ilgili 1 2 kitabımı, ananemin ördüğü 2 tane hırkayı ve onlarda kalmış yarım ilaç kutumu arkamdan iyi konuşmuşlar mıdır ? hiç sanmıyorumm deseler deseler bizim eski gelin ayrıldıktan sonra yüzüğü bile geri yollamadı bi de bizdeki paralarını istedi demişlerdir, ki o yüzüğün parasını da ben yazın staj yaptıgım yerden biriktirip de vermiştim, kendim almıştım yani o yuzden gelmişim 30 yaşıma artık neyin ne oldugunu gözlemleyebiliyorum asla da ezdirmem kendimi hee tutup da 20 bilezik istemem, yada 15bin tl lik salon takımı istemem tabi ki ama biz sana düğünde sahte bilezik takalım millet taktık zannetsin nasıl osla gereksiz bi ayrıntı gibi bişey diyebilecekleri yüzü vermem, akıllarından geçirecek kadar bile yüz vemrm hatta benm agzım çok yandı daha fazla yakamazlar mumkun değil

Allah daha çok versin ne diyim =) ben o kadar da istemiyorum ki canım zaten alınacak olan şeylere laf söylemesinler yeter ben zaten çok aşırıya kaçan biri değilim ama ucuz bir şey de evimde istemem doğrusu..

Senin tecrüben var en azından bende o da yoktu evet diye diye helak oluyorum ama dediğin gibi o tür şeylere asla gelemem. Çok meraklılarsa gerçeğini taksınlar o neymiş canım öyle

tabi ki anlayışlı olmak lazım, tabi ki yapabileceklerinden fazlasını istememek lazım, ama herşeye evet dersen maleesef kaybeden sen oluyorsun yapılabilecek birşey oldugunu düşünüyorsan asla evet deme, hayırlısı olsun zamanı gelince düşünürüz bunu de baktın ikna edemiyorsun ama sen evet dedigin an ilerde o konuya dönüp ama ben şöyle olsun istiyordum deme hakkını onlara vermiş oluyorsun benden nacizane bir abla ( ya da yaşımı bi kenara bırakayım ) dost tavsiyesi

Taviz tavizi doğurur dedikleri çok doğru..
Allah kurtarmış tatlım..
Kendine güvenemeyen evlenmeyi de istemesin bir zahmet..

Aynen işte canım, aileler yapacaksa herşeyi ya durumlarına göre seçimler yapacaksın, o da kaldı ki herşeyin ucuzu al, ya da alma değil.. Kusura bakmasın kimse ama bir yatak odasına 3 bin veremeyecek adam da, kaldı ki 5 bin' lik idealidir pahalısı değil, hiç evlenmesin..

aynen öyle canım benim bu adamlar belirli bir yaşa gelmişler sen evleneceklerini mutlaka düşünmüşsündür, kenara koyacaktın bi zahmet o parayı ama işte el kızını nasıl olsa kandırırz diye düşünüyorlardır valla kusura bakmasınlar artık, el kızları da akıllandı, asla hakkımı yedirmem ben saygımı eksik etmedikten sonra, onlara hayır dedim diye bana takıp beni huzursuz edeceklerse ogullarını da huzursuz etmeyi gözden çıkarmışlar demektir valla kimse kusura bakmasın

Evet dikkate alacağım bunu bencede yaşını bir kenara bırak

Aynen katılıyorum bencede evlenmesin.. Onlar da sıkıntı çıkmaz da beyaz eşyada çok başım ağrıyacak çok

Evet dikkate alacağım bunu bencede yaşını bir kenara bırak

Aynen katılıyorum bencede evlenmesin.. Onlar da sıkıntı çıkmaz da beyaz eşyada çok başım ağrıyacak çok

hiç göstermiyorum zaten yaşımı dimi

kuzum neden başın ağrısın ki alırsın adamı kolundan götürürsün en pahalı marka hangisisyse ona bakmaya adamın gözler böyle açılır sonra dersin ki " merak etme sevgilim ben bunlardan istemiyorum, bak benim istediklerim bu magazada " dersin biraz işve ve nazla götürürsün senin istedigin magazaya baktın ki arıza yapıyor hala " ben kullanacagım bunları be adam yemekleri sen yapacaksan giti stedigini al ben yapacaksam bunlardan alınacak " diye göz dağı verirsin oldu da bitti

Gerçekten göstermiyorsun fotonuda gördüm inanabilirsin bana

O dediğini yaptım canım pek işe yaradığı söylenemez pahalı olanların hemen yanında ucuzlarını da gördü bak bu fiyata da var diyo.. Buzdolabını dijital ekran istiyorum napcakmışım evde onu ayarlasam nolurmuş bi onun için iki katı olmuş falan ama yılmadım benim annem onun annesi var daha sırada satıcılar var ümüğünü sıkarım onun.. Hem onu yap bunu yap diyecek hemde mutfak eşyama karışacak

ayy havaya girdim şuann

canım özellik karşılaştırmasına gidersin sen de o zaman, bak bunu alırsak 3 4 sene sonra yenisini almamız gerekecek çok çabuk bozulacak ama benm istedigimi alsak rahat 10 sene kullanırız, kar yapalım derken iyice zarar yapmayalım falan dersin böyle ufak hesaplar erkeklern hoşuna gider valla, annem her istedigini bu yontemle aldırıyor babama

keşke olsa canım benimmm ama zor, zaten askerden temmuz sonunda dönecek, yani en iyi ihtimalle ağustos

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…