2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Aynen canim benimde 4 sene olmadi 3 dusuk olmustu.bilmiyorum baska kimler hamile ki.hamile arkadaslar bi akil versnlr bana.emziriyolar mi nasil bi duzen olusturdular.dikkat ustu dikkat edin kizlar...
cnm hayırlı olsun
bugün cevizi labnenin içinde verdim azıcık,çok şükür yedi
kızlar 8 tahıllı muhallebi kullanıyor musunuz
bizimki ona başlayalı kapız oldu

Bugün kereviz aldırdım eşime ama daha önce hiç pişirmedim yapraklarını mı veriCem içini mi kızlar

benim aerjim var diye aspirini kullandirmadi doktorum sadece igne vurdum gunluk.

Bilemiyrm ki cnm. Oglum genelde kucagimda. Agir biraz sipacik. Usutmuste olabilirim. Bu zamana kadar olmamisti acisi. Sorun cikarmaz insallah basima.
canım ben haziran annesiyim. ıspanakla ilgili sorunu görünce yazayım dedim. ıspanak nitrat içerdiği için gıda zehirlenmesine yol açabiliyormuş. belki de oğluna dokunmuştur. doktorunuza danışmadan verme bence bi daha.

Hemen kesilmesi gerekli mi ki? Degil diye biliyorum sanki..insallah en azindan yavas yavas birakmis olsun birdende garip olacak..Bunlari dusunen Rabbim onunda bir kolayligini verir sıkma canini Buna sukur bu zamana kadar geldiniz..
Evet canim ya zaten 3ay hamile oldugumu bilmeden emzirmisim.hamilelik hormonu etkisiyle sut ozelligini yitiryomus.kizimda surekli kusuyodu bu aralar.cocuk dr da kadin dogumcumda sutten dedi.emzirmem karnimdaki bebegimin dusmesine de sebep olabilirmis.cunku eemzirirken rahimde normalde kasilma oluyomus.buda risk teskil ediyo tabi.ablama geldim bi haftadr burda kaliyrm.gogslrm patlicak gibi kizima ablam bakiyo.hareket etmeye korkuyom

cnm hayırlı olsun
Sagol canim hayrlisi.8 tahilliyi kullaniyorum ben kizimda cok seviyo ama benimkini de kabiz yapiyo.bende yaptiktan sonra yarim cay kasigi zeytin yagyla karistiriyom kabiz olmuyo severek yiyo zaten

Insanlarda gercekten merhamet kalmamisesim allah razi olsun cok destekci.iki iste calismasina ragmen her ise yardimci oluyo.kizimlada ilgileniyo.ikinciye deli gibi seviniyo.ama istanbuldayiz ve ailem izmirde.ablaminda 1yasinda oglu var.buyuk ana sinifnda.kiyamiyom onada psikolojim bozulmasin diye nolcak beraber bakariz yegenlerimi benimkilerle buyuturum sen iyi ol da diyo.ama onla da cok uzak evler.elbet ikisi anca bi iki sene zor olur ama sonrasi daha rahat.fakat saglik sorunlarmla bu bi iki sene gozumde oyle buyuyorki.rabbim saglik versin yeterki surunsem de bakarim bidiklarima.bu arada bugun kontrolde findigimi gordum.kalbi gup gup.ilk hamileligmmis gibi heyecanlandim:) 2hafta sonrada cinsiyet ogrencekmisiz:)

cnm hayırlı olsun
Ben hazir hicbirsey kullanmiyrm cnm.
ama icersine 1 cay kasigi zeytinyagi ekleyebilirsin.
benim aerjim var diye aspirini kullandirmadi doktorum sadece igne vurdum gunluk.
Cnm. Ben de bile bile risk aldilar. Hala acisini cekiyrm. Emzirme bitmeden tam tedavi olamiurm.

Ben degilim cnm. Yanlis yazmissin.

Cnm hayirli olsun cok sevindim.hic dert etme ben 3.5 ay sonra hamile kaldim ilki tup bebek...biz havalara uctuk cunku bes yil cocuk diye deli olmustuk.her iki drum bebegimin 6 ayini anne sutuyle tamamlatti.kadin dogumcum ilk gebelik riskli oldugu icin en ufak kadilmada sutu kescez dedi.allaha sukur kasilma kanama olmadi.5.ayda oglani keci yogurduna baslattim.su ana fazla sut yokzaten tadi degisti sanirim pek emmiyo ama memeye saldiriyo.sadece agzinda tutuyo.ben hic sutten kesmedim.ama eskisi gibi cok sutumde yok.drum ilk basta bana hergun 600 kalori fazla al.faydali seylerden cok yedim ilk gebe kaldigim donemde..iyi beslendikce ve kasilma olmadikca emzirebilirmisiz.

Oglumi destekli bile oturmamistim..bu sabah hoppp diye desteksiz hem de oturdu kucagimda yataya yakin tutuyrdum..kalkip oturdu sok oldum. Tabi uzun kalamiyr henuz devriliyr ama cok hosuma.gitti

Kizlar bu arada cuma gunu ayrinliti ultrasona gittim bu sefer paraya kiydim..ilkinde drumun tavsiye ettigi yere gittiydim.pek birsey goremedydim.cuma gunu baska bir dra gittim ultrasonu super yarim saat izletti.annem benimn cok duygulandim.buda abisi gibi hep asik suratli.yuzunu gosterdi..ay harikaa sorunsuz hamilelik ne guzelmis anin tadini cikariyorsun birsey olcakmi korkysu herdaim aklinda degil..15 tatilden sonra okula gitmeme karari aldik.27 28 haftalik olcam.okulda cocuklar cok hareketli esim karnina carparlar gitme dedi bende tamam dedim gerci evde canim sikilcak kiz olaydi hazirlik yapardim ama hicbirsey almayi dusunmuyom.gene mayista dogurcam.

cnm hayırlı olsun
Oglumi destekli bile oturmamistim..bu sabah hoppp diye desteksiz hem de oturdu kucagimda yataya yakin tutuyrdum..kalkip oturdu sok oldum. Tabi uzun kalamiyr henuz devriliyr ama cok hosuma.gitti
ayyyy,darısı başımıza

kizlar kefir vermeye ne zaman baslaniyo. Biraz arastirdim bebeklere verin diyo ama ayini falan tam bulamadim. Yogurt turevi oldugu icin cok problem olmaz gibi geliyor ama yinede sorayim dedim. Kendim yapicam. Guvenilir maya nerden bulurum onuda arastiriyorum.

Sagol canim.benimde 4 yil olmadi nasil bi hasret oldugunu cok iyi biliyorum.dusuklerim vardi.eger kizimda dusseydi bizde tup bebek dusunuyorduk.cok sukur tutundu findigim.9 ayimi ha dustu ha dusecek korkusuyla tamamladim.aspirin ve igneyle gebeligim devam etti.bu cok sukur kendiliginden 3 ayini bitircek nerdeyse mevla yavrunu sana bagislasin.yeterki ol desin.olmayacak hicbirsey yok.okadar korunmadk olmadi.bunda ise korunarak kalmisim.bende kizim uc bucuk aylikken hamile kaldim fakat daha ultrason goruntusunu bile alamadan 4 haftalikkn dustu oda beni cok yipratti.emzirmek cok istiyorum ama korkuyorum da.kizim gece deli gibi agzi acik meme ariyor.zaten sabaha kadar meme agzinda anca oyle yatiyodu. oyuzden zorlaniyorum kesmede

Canim smileler yanlis olmus sen anlarsin artik.

Canim ya valla yariyi gectin cok sukur.evdeykende buraya takil bize ya da 2015 mayis annelerine. Zaman geciverir.

Ne guzel bilgi verdin sagol canim,yine de bugununuze sukur bu zamana kadar geldiniz..Sagsan rahatlasan diyecegim ama yine ayni etki sonucta,mastit olmada bir de..
Allah yardimcin olsun..

Devrilir ama oyle yapa yapa alisir canim,masallah kuzucugunaa..
Benim ki koltukta siraliyor,esimde erkenci ve cok hareketliymis hala da oyledir,cok kosturacam gb gorunuyor :)

Kucuk siselerde yanilmiyorsam aktarlarda ya da devlete ait gida sektoruyle ilgili bir yer soylemislerdi hatirlayamiyorum,kefir mayalari satiliyormus 1 kerelik,kucucuk bir siseydi canim..Hatta tvde gostermisti nasil mayalandigini ne kadar beklemesi gerektigini fln..
Zahide'nin programiydi canim ya aratsan velki cikar youtube'ta fln :))
Yardimci mi oldum kafani mi karistirdim anlayamadim kusura bakma :))

Slm arkadaşlar.. benim kızım çok huysuz ve yaramaz bi bebek. Uyku problemimiz çoktu. Ne gece uyuyodu nede gündüz. Uzun araştrmalarımın sonucnda humananın kimyonlu rezene çayını aldm. Şuan öncekine göre uykumz çok iyi. Sizinlede paylaşmk istedm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…