2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
çok sağol canım, aynen kimse kalmadı topikte face de bi grup var oraya katıldım buraya nazaran aktif tavsiye ederim

hadi ya ben de görümcelerimden dolayı yeni face açtım diğerini dondurdum

Anammm ne bahtsiz bedeviyiz...
Benim kv yanyanayken yetmedi, faceden de lac sokmaya devam etti. Surekli anlamli sozler vs..be hesabimi dondurdum, kadin bir daha hicccc yazmadi. Anlamayacagim sand herhalde.

Selam kizlar. Telefondan topige girmek iskence oldu kac gundur okuyorum ama cevap yazamiyorum donuyor surekli ekran :/ Telefonu temizledim de simdi yazabiliyorum.
Herkes iyidir insallah.
D deniz1006 masallah pasana ne yakisikli olmus oyle :)
@cuteheart avokado pek populer su siralar biz hic denemedik. Tropikal meyveler icin erken geliyor bana. elma armut balkabagi muz nar yesin de avokado surda dursun diyor esim de :)
Leotie kuzun normale donmeye baslamis cok sevindim. Insallahh bir daha oyke gunler yasamazsiniz.

Uykusuzluktan bahsedilmis. Ali dort bes ggunsapitti uykuya dalarken ciglik atti sabahin korunde gune basladi. Gece saat basi aglayarak uyandi. Ben tabii huniyi taktim dolastim ortalikta. Uykusuzluk ne kotuymus. Iki uc gundur eski duzene donduk cok sukur.
Sipa artik oturuyor. Arada hooop devriliyor tabi etraf yastiklarla cevrili mecbur. Ablasiyla cok iyi oynuyir masallah surekli sarki soylenip dans eediliyor evde.
Bi hastalik vakası atlattik yinr. Ilacsiz zorladi ama gecti sukur. Zaten iki cocugumda da alerji oldugu ortaya cikti.
Rabbim hepsine saglik versinn. Opuyoruz ssizi ve bebislerii.

Eklentiler

• 20141207_110850.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 84
Tesekkur ederiz canim seninkilerde cok tatlilar masallah. Avakadonunda cok yarari var ve cok seviyorlarmis genelde dene istersen sende. Bebisinede gecmis olsun

hadi ya ben de görümcelerimden dolayı yeni face açtım diğerini dondurdum
Facedeki gruba dun katildim burdan burcununkine ama grup ya ne yapilsa facemin bagli oldugu mail adresime surekli mail geliyo. Tabletimde ve telefonunda mailim acik saat basi 50 tane mail silmek zorunda kaliyorim yakinda kacarim ardan heralde.burasi iyi

Masallah yavrularina cnm. Ali ye masallah bizimki daha destekli de oturamiyr. Tam 7 aylik oldu bugun.gecmis olsun ayrica. Alerjileri neye karsiymis?
Avakado 6aylik onreliyr cnm. Ben de yeni tat lazim diye verdim. Maglum muhallebiyi hicbir kosulda yediremiyrm.
Uykusuzluk da basa bela. Ben dogurdum dogurali gecenlerde 2 gece uyudum da yasadigimin farkina vardim. Sonra yine ayni uykusuz moda dönduk tabi.

Alayim bende bari ya valla useniyorum artik. Evin isi, kendi isim veee esim ozandan sira gelsin bana diye bekliyorlar hep.
Aynen cnm. Ev isi, kuzunun bakimi... cumartesi gunu esim baya nazlandi. Kendisiyle ilgilenmem icin abuk subuk seyler yapti. Sonra da itiraf etti benle ilgilenmen icin yaptim diye. Zaten benim bebegim 7/24uyuyr. Ben cokkkkk rahatim. Haftada 1 kez banyo zor yapabiliyrm (ki gunde dus alirdim ;( ), uyku desen Allaha emanet... sorun ney pasam ilgisiz kalmis.

Birsey danisayim sizlere. Simdi 7 ay bitti cok sukur..dr.umiz tatildeymjs insallah isi birakmamistir diye dua ediyrm. Dolayisiyla kontrole daha gidemedik...

Suanki asagi yukari beslenme sekli soyle oglumun. Sizlerin nasil?

Sabah 10 gibi elma, armut ya da muz puresi.
Oglen 1 gibi sebze corbasi (patates,havuc,pirinc,irmik,kiyma,kabak, zeytinyag)
Ikindi 4-5gibi yogurt
Aksam (uyku durumuna gore saati degisiyr) 8 gibi meyve (sabahki yemediginden).

Sağol canım benimmm, 6. aydan itibaren bizde oturtmaya başladık oturunca kendini büyük gibi hissedip aceyip mutlu oluyor sağa sola götürüp getiriyor kendini ama arada çok komik düşüyor

saatlerini tam bilmiyorum çünkü dr zayıf kalmış sık sık yedirin diyor takip edemiyorum artık sabah 7 gibi emmek istiyorsa emziriyorum sonra kahvaltı (yumurta-labne-bebe bisküvisi)
meyve (muz- armutlu yoğurt )
çorba (sebze-tarhana ya da şehriye çorbası)
keçi sütü ile irmikli tatlı patatesli muhallebi

ya çok haklısın hayatımda görmediğim bildirimi alıyorum

Selam guzelll anneler

Bakiorum altiniz da hamos takvimleri cielgeler war

Bende yapim ewlilik takwimi ve bebegi nasil yaptiniz yeni formatta....

Biz allaha sukur iyiz simdi dis falan yokta ortalikta ama tum etkiler war ....

Saol cnm. Dr 8aylikken kahvalti dedi. Beklemede o. Daha oturtma dedi. Denedim cidden oturamiyr

Canim tabi ki sen ve dr.un daha ii bilirsiniz ama aralar cok uzun anne sutu yada dewam sutu almior mu aralar da kahwalti ve diger ogunler daha dogrusu artik 6. Ay dan sonra ek gida degil ogun dur bebeklerinde besinleri diolar genelde ben dr.muz tawsiyesi ile de nerdeyse her iki saatte bir bisileri wardir yedigi ana we ara ogunleri yani....

Sabah kahwalti yumurta dewamsutu peynir cici bebe pekmez

Ara yogurt

Oglen muhallebi istegime gore cesiti

Ara meywe puresi istege goree

Aksam corba istege gore cesiti tawuk sulu sebze sulu pureli tarhanali vb..

Gece muhallebi cicbebeli

Gece yarisi dewam sutu nor.al de tum bunlarin arasin da bi yudum da olsa emziriodum ama duru hic bozaman cok emen bir bebek olmadi....

İste bole canim bildigim cogu mayis annesi arkadasimda bu sekilde ogun listesi yapti yanilmiosam insallah sanada fikir olur...

Cok saol cnm. Fikir oldu bana da..
Benim kuzu saat basi emiyr cnm. Gece dd 2 saatte bir emiyr. Ondan haric dedigim gibi 4 ogunde ek besin veriyrm.

Cok saol cnm. Fikir oldu bana da..
Benim kuzu saat basi emiyr cnm. Gece dd 2 saatte bir emiyr. Ondan haric dedigim gibi 4 ogunde ek besin veriyrm.

Masallah emme suresi okadar siksa ozamn muhallbi corba pure tabi ki iyi...hergun degisik tatlar tattir ki yadirgamasin ana ogun oldugunda...

Salincak keyfimiz elleriniz den operiz ...

Deniz kenari ile aramizda iki sokak ew war kizlar sahilin sonunda da koca bir park 15 dk bebek arabamizla gidioruz temiz hawa alip sallanip gelioruz 5 kat inip cikiorum ama hala kucuk ayi yawrusuyum hic bir degisim yok....

Eklentiler

• IMG_20141129_152749.jpg
    196,6 KB · Görüntüleme: 121
  • IMG_20141116_160330.jpg
    116,5 KB · Görüntüleme: 124
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…