2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

tabi alerji meselesine sozum yok.onun icin dikkatli olmaj lazim.ama benim genetik diyembilecegim bi sikinti soz konusu degil o yuzden daha rahat davranabiliyorum.kizim 4aylikti yavas yavas baslamistim.6 ayda daha hiz verip normal yemeklere basladik.kilosu boyu yani kisaca motor gelisimide dahil hersey maksimum derecede sukur.dr her defasinds masallah cekiyo benim kiza.

Bir masallah da benden guzel kuzuna...

arkadaslar merhaba,benim de 10mayis dogumlu bir oglum var,ek gida konusunda ciddi zorluk yasiyorum,bir bebek hic mi bisey sevmez,ilk zamanlar bir kahve fincani yogurt yiyordu,simdi ilk kasigi veriyorum,ikinciyi hic bir sekilde istemio agzini kapatiyor acmiyor,nasilalistiri um bilemiyorum.her gun meyvesini corbadini yogurdunu yapiyorym geri dokuyorum,cildirmak uzereyim.ne yapmaliyim sizce,nolir bir akil verin

Canim o kadar sevindim ki allah tamamina erdirsin artik yalniz degilim bebisin hayirli olsun.bende yavas yavas gobusum cikiyo ay cok heyecanlandim ben gene mayista dogurcam oglumla ayni tarihtedogurcam ins bir aksilik olmassa...benim bulanti gene olmadi ama bu hamilelikte cok eksi cekiyo ilkinde tatli yiyordum tabi yiyemitordum kilo almak yasakti.bunda allahne verdiyse yiyommm gerci almiyom daha ya ben tek degilim artik bir hamile daha var..herkes aaaa bebegin cook kucuk deyip bu ne acele deyip uyuz ettiler beni ama iyiki allahim verdi sukurler olsunn

Ya su millet yok mu hepsinin agzini dikesim var...
Allah vermis masallah...size ne acelesinden vs... cok sukur cnm agiz tadiyla kavus bu ogluna da insallah.

Sevmedigi seyleri yedirmek icin zorlama cnm..yoksa yemek yemekten uzaklasir.
Bir de yemedigi seylerin icersine kendi sutunden ekleyerek yedirmeyi dene. Neler verdin suaana kadar?

Canim yarilam7ssin hamileligi valla.zaman ne cabuk geciyor.bugun bir arkadas dogum yapti. Onunda tup bebek bi oglu vardi.ikinci kendiliginden oldu.buda kiz.sizleri gordukce cok umutlaniyorum. Rabbim benimde yuzume bakar insallah.daha dune kadar bir evladim olmadi diye agliyordum simdi ikinci icin umutlaniyorum. Dunya ne garip

cok sgl canim.ALLAH hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin.bin sukurki varlar.benimde ilkim tedavi ikinci korundugum halde kendiliginden oldu.hic kimseyi umursama.kulagini tika.sanki onlar bakacak.ne guzel iki kardes birlikte buyuyecekler ben cok mutluyum.esim desem havalara ucuyo.valla kimin ne dedigi yada ne diyecegi umrumda degil.annelik muhtesem bisey.bana ait benden benzerlikler tasiyan yavrumun yuvamiza getirdigi huzuru dusundukce cok sukur diyorum hep.ALLAH kismet ederse 4 tane istiyoz biz.hakkimizda hayirlisi.

Ay ne guzel ya 4 cocuk harika olur. Canim daha oncede sordumda sana gozden kacirdin sanurim senindemi ilki tup bebek.tedavi demissinde.benim ilki tup bebekte ondan dolayi merak ettim.

Bence yedikleriyle ilerle cok takilma..Surekli huylari degisiyor..Zaten cok bilinclisin ille de almasi gerekeni farkli yedigi birseylede verirsin
Buna cok sukur..

huhuuu merhabalar herkese doğumdan sonra foruma giremeyenlerdenip günaydın hepicinizee :*

Hosgeldiinn :) nasilsiniz minisinlee?

Benim kizimda 10 Mayis dogumlu..
Yine yemeyecek mi?Acaba yiyecek mi? Vs gb dusuncelerden once kendin siyril canim,keyifle gulerek vermeyi dene..
ilac kullandigimiz donemde benden hicbirsey almamaya baslamisti,onde kendimi cekip cevirdim,cok itinayla hareketlerimizi izliyorlar..

Ben kendimize yaptığımız corbalardan veriyorum, pureyle falan uğraşmıyorum. Tuz katmiyorum, tabagimiza alinca tuz katiyoruz, bende böyle kolayını buldum. Yayla corbasini çok severek yiyor

günaydın teyzoşlar size bunu çok uykusuz bir anne yazıyor. Fındık faresi hiç uyumadı daha doğrusu 2 haftadır hiç uyumuyor ama dün eşim de yorgunluktan uyanmayınca tek başına pert oldum. ne zaman düzelir uykusu ishali de geçmiyor 2 haftadır yediğini 1 saat sonra pırtlatıyor ilaçlar fayda etmiyor 3 kez doktora gittik su kaybı yok serum veremeyiz deyip yine ilaç veriyorlar yine geçmiyor stresten saçkıran çıktı c.tesi günü iş çıkışı berbere gidip kazıttım saçkıran yeri sirke ruhu bastı, hamileliğimde de 2 kez o acılı yöntemi uygulamıştım 3 oldu acıların kadını oldum resmen

çok sağol canım salağa yattı baya ayy hesaba para geçmedi diye sanırım bir çeşit bezdirme politikası uyguladı vazgeçeyim aman yürüteç de sizin olsun para da diye ama vazgeçmedim bankayla ilgili sorun var dedi de dedi eşimin bankacı olduğunu söyledim bi sürü yeri aradım hesaba geçtiğini şu şu numaraları aramasını söyledim en son aaa para hesaba şimdi geçti diye kabul etmek zorunda kaldı

Gecmis olsun cnm.benim...

Muz veriyr musun cnm? Aksamlari veriyrm ben. Civik kakasi azaldi bu sayede. Bir dene istersen.
Uyku cok zor biliyrm. 6 ay 3 hafta 3gundur hep uykusuzdum. Hep basim donerek ve bayilacak gibi geziyrdum. Ne olduysa artik bilemiyrm 2 gecedir sadece 2 kez kaldiriyr yusuf beni ve masallah ne bas donmesi kaldi ne de bayilma hissi ben de. Insallah boyle devam eder. Darisi da sana cnm.

maşallah darısı başıma muz da pek işe yaramadı ama her gün vermiyordum bugünden itibaren her gün verelim belki işe yarar çok sağol canım benimmmm

Ben kendimize yaptığımız corbalardan veriyorum, pureyle falan uğraşmıyorum. Tuz katmiyorum, tabagimiza alinca tuz katiyoruz, bende böyle kolayını buldum. Yayla corbasini çok severek yiyor
Canim sizinle ayni seyi yemesi cok guzel, daha cabuk adapte olur sofra kulturune.simdi sana soru su tuzun caresi varda gunluk gida alimi tamamlamis gibi oluyomu. Mesela taze fasulye yaptiginda icine kiyma falanmi koyuyorsun yada kendinize yaptiginiz corbalarda birazda olsun degisiklik yokmu. Neticede 1 yastan sonra hemen hemen her cocuk ya hic yemiyor yada yemek ayrimi yapiyor. Bende simdi ne kadar cok gidayi verirsem kar diye dusunuyorum.Ben ogluma bir corba yapiyorum icinde yok yok. Mesela bugunku corbasinda patates, havuc, ispanak, brokoli, balkagi suyu, kemik suyu et parcasi ve ilik var. Daha onun icin yapilan ozel pureleri yogurtlari falan saymiyorum.ben bizimle beraber yedirsem bu kadar gida alabilirmi bilemedim.

Ay ne guzel ya 4 cocuk harika olur. Canim daha oncede sordumda sana gozden kacirdin sanurim senindemi ilki tup bebek.tedavi demissinde.benim ilki tup bebekte ondan dolayi merak ettim.

kusura bakma canim gormemisim.yok tup bebek degil ama klomen kullanmistim.1sene bekledik kendiliginden olmadi ilac yumurta takibiyle oldu

Kizlar gecmise baktim soyle ikili test zamanlarimiza aman ne uzulmusuz yahu.birde kimse kalmamis.mesela northstar gibi nurgulalper gibi.arada bazi arkadaslarda hamilelik takvimi var demekki gebeler ama artik yeni anne gruplarindalar sanirim. Bulantilar falan felaketmis o zamanlar

Sevmedigi seyleri yedirmek icin
Bir de yemedigi seylerin icersine kendi sutunden ekleyerFek yedirmeyi dene. Neler verdin suaana kadar?
Zorlamiyoruyorum,yogurtla baslamostim,sebze corbadi verdim sonm ama aksama kadar ara ara vermeyi deni
Sevmedigi seyleri yedirmek icin zorlama cnm..yoksa yemek yemekten uzaklasir.
Bir de yemedigi seylerin icersine kendi sutunden ekleyerek yedirmeyi dene. Neler verdin suaana kadar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…