2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Canım senin kız uyuttuktan sonra kaç dk uyuyor peki? Bende 1,5 saati aşmamaya çalışıyorum bazen uyumak istemiyor ama. Bizimki hep yarım saat civarı uyuyor.
Milkway poşetleri şu anda buzlukta bir tane daha çöZdürücem umarım diğerlerinde bişey yoktur.
Ayrıca şu emzirme önlüğü konusunda bizde sizin gibiyiz önlüğün altında sinir oluyor emmiyor.

Canim benim selam nasilsin bakim kuzun nasil....seytan aldi goturdu basinin sadakasi olsun dedim fakat ikinci ihtimali anladim sanirim dilerim ole bisi degildir dilerim sana baska zarari dokunmamistir...
Denizcim bizim de 4. Ayimiz bitior dr.a sorucam tum bu sorulari dilersen cewap yazdigimda sende al icinde isine yarayanlari ama bi hafta sonra
allah allah çok yorum okudum bebek biberona alıştı artık beni emmiyor siz sakın biberon vermeyin diye falan demekki bazı bebekler aynı değil.... teşekkür ederim cevaplarınıza
bitanem rica ederiz ben chicco nun kaucuk anne memesi olanin ilk dogdugu andan itibaren kullaniorum yumasacik emzigide biberonuda war...

slm kızlar ben de mayıs annesiyim.8 eylülde 5.ayına girecek oğlum.bişey sormak istiyorum.şimdiye kadar kilo alımı hep normaldi.ama bu ay sanırım sadece 200 gr almıış.evde tartılıyoruz beraber.hesaplayınca 200 gr çıkıyo.bi de bu aralar beni emerken emmenin sonuna doğru ağlıyo,emmek istemiyo,çok kısa emiyo.bu durum beni çok üzüyo.sizlerde böyle bişey yaşayan oldu mu.çok üzülüyorum az kilo aldı diye.yoksa emmeyi mi bırakıcak diyorum.neden böyle olmuş olabilir.yorumlarınıza ihtiyacım var kızlar...

allah allah çok yorum okudum bebek biberona alıştı artık beni emmiyor siz sakın biberon vermeyin diye falan demekki bazı bebekler aynı değil.... teşekkür ederim cevaplarınıza

Nasil bizler baska baskaysak belli belirtiler davranislar icinde hicbirsey genellenemez,yani bebeklerde herbiri ayri karakter..
Bende cok cok fazla okumustum herseyi cok yardimci oldu evet ama bebisin anneye ogrenttikleride cok cok fazla :)

Olur canim cok sevinirim zaten bizimde 4. Ayimiz 14 eylulde dolacak 2 hafta var yani daha. 17 eyluldede bende bizim doktorda randevum var bende ona sorucam. Burdan fikir alayim dedim. Dusunceleriniz benim icin onemli.ayni seyleri yasiyoruz. Bugun biraz arastirdim kasik mamalarin 4. Aydan baslanilan grubuda var uzerinda 4 36 ay yaziyo.en azindan gece yatmadan vereyim diye dusunuyorum

Talveg her bebek aynı değil. Ama eğer bebeğime 40 günden önce biberon vermiş olsaydım enimki de eminim beni emmek istemezdi, çünkü çok emme problemi yaşadık, memeyi kavrayamıyor ve ememiyordu sinirleniyor ve ağlıordu ozamanlar biberonu ağzına sokuyor gibi yapıp çekiyordum tutmaya çalışınca memeyi veriyordum. Çünkü bibeon ona çok kolay gelmişti. Ama şimdi emmek de kolay geliyor. Biberondan hoşlanmıyor hatta. O nedenle emme problemi olan bebeklere biberon ilk anlarda verlirse daha kolay gelip biberon isteyebilirler. Ama ben bir buçuk saat memeyi tutturmaya çalıştığım zamanları biliyorum. Sonunda öğrendi çok şükür :)

Aynen canım bazen yarım saat uyuyor ama çoğunlukla 45 dk civarı arada 1 saat uyuyor filan. Aynen benimki de herzaman uyumak istemiyor ama biraz sallayıp ninni filan söleyince karşı koyamıyor :)
Ama dikkat ettim böyle sık sık uyuttuğumda gece de çok rahat ve kolay uyuyor
Emzirme önlüğüde gerçekten çok yoruyor.

Çok teşekkür ederim canım, amin Allah hiçbir anneye yavrusundan sıkıntı vermesin,

Puset konusu ise, modelden modele değişir ama eğer içindeki ana kucağı denilen parçaysa hiç sorun olmaz. Direkt koyabilirsin. Adı üstünde Zaten ana kucağı gibi sağlıklı:)
Sadece yeni doğduklarında destek parçasına ihtiyaçları oluyor ama şimdi o parça yükseklik yapar. Ben ilk zamanlarda kullandım, bir süre sonra büyüyünce çıkardım.

Eklentiler

• image.jpg
    13,1 KB · Görüntüleme: 207
herkese merhaba okuyorum sizleri ama yogunluktan yazamıyorum .umarım tüm bebişler iyidir.biz de herkes gibi emme problemi yasıyoruz sanırım bu ayın modası bu.ek gıdalara basladık tartı alımı yetersiz olunca.ama sunu söyliyeyim bugun emme problemimizi astık diyebilirim.nasıl mı?gögus ucuna sürdüğüm bir damla recelle.:)) hemen pc basına gectim sizlerle paylasayım bu yöntemi diye.hepinize sevgiler,mutlu bebişler

Canım bızımde emme problemimiz var bebeğim 3 ay 10 günlük oldu cok az emıyor ve geriye atıp emmek istemiyor sizin bebeğiniz kac aylık ek gıda derken ne veriyorsunuz ve de kasikla mı veriyorsunuz ?

E="Lilacsofie, post: 36677565, member: 527908"]Canım seni çok iyi anlıyorum. Ben de kısmetse pzt tatile gidiyorum pzt ve tutturmaya çalıştığım düzenin bozulmasından, sütümün azalmasından endişe ediyorum. O yüzden önlemlerimi alıyorum.
Tatile promalt (ki malt içerikleri normalde kilo yapıyor diye hiç içmezdim) götürüyorum. Günde yarım kutu içeçeğim.
Bulgur,bol yeşillik ve sürekli suyu ihmal etmeyeceğim. Su içmek sıcakta tatilde unutuluyor.
Sağma makinamın sübapları dahil tüm parcalarını yedekledim, suan hayati önemde benim için. Birşey olursa yanarım. Orada gündüz 3-4 saatte bir sağacağım. Geceleri de uzun uzun sağacağım oturup. Çünkü sütü muazzam arttıran birşey bu.
Kaşık maması olarak, Hipp'in "organik pirinçli tahıl bazlı ek gıda"sı var. Arkasında tarifi oluyor. Anne sütüne karıştırılıyor. Fakat bu mamaya baslamadan önce çok iyi düşünmeni öneririm. Bu öğün onun karnını daha önceki beslenme şekline göre, oldukça tok tutacaktır. Bu tokluğa alıştığında memeden aldığı süt miktarını iyice azaltabilir. Benim kızım gibi ciddi kilo alımı azlığı yoksa, önce benımkı gıbı bır sut kürü yapmadan direkt baslama derım.

Ve hersey bır tarafa....... Dalgalar durulur, hersey duzelır bırgun. Hep böyle gitmeyecek. Şuan en aciz oldugun zamanda, sana destek değil köstek olanlara yazıklar olsun! Sen yıne de çocugunu, sutunu ve bugunlerın gerı gelmeyecegını dusun. Ilk dogumumdan sonra ben de cok zor gunler gecırdım; sımdı kı aklım olsaydı daha farklı olurdu. Sen de en çok kendini ve bebeğini düşün, biraz bencil ol.[/QUOTE]

Önerilerin için çok teşekkür ederim canım, Allah razı olsun. İnşallah sütlerimiz bol olur. Bizi üzenlerde cezasını bulur..

İyi akşamlar kizlar . Bebegim dogdugundan beri emiyor ve gunde iki defa ek mama verıyorum 4 aylik oldu ve ben mamayi gunde 1 kereye dusurdum . son 3 gundur biberonu kabul etmiyor daha dogrusu mama almiyor agliyor . Mamayi degistirdim yine almiyor . Tabi bu benim için iyi bir sey anne sutu aliyor ama yetmiyor . ne yapabilirim bu konuda ? Bu arada kasikla vermeyide denedim onuda almiyor . Cevap veren vermeyen herkese teşekkurler :)

Brnimkide burnumdan getirdi lohusalığımı, Allah'ım soracak elbet.. Kimsenin yanına kalmaz inanıyorum..

Bilmyor canım, annesi doldurmuş zaten konuşa konuşa. Alınmış sana diyo bğyük o alttan al diyo. Benim sütüm, hormonlarım hiç kimsenin umru değil.

merhaba kızlar dizim ağrsından bahsetmeyecem cünkü ben bile kendimden sıkıldım artık soranlara çok iyiyim diyorum.cürük elma gibiyim.ya benim oğlan emmek istemiyor beni kucağıma yatırdığım gibi çığlığı basıyo.sürekli ağzından çıkarıyo çok sıkılıyo memede.burda saatlerce emen bebekleri kıskanyom.bizimki kibar kibar 2dk bitiriyo işi ama doymuyo hep aç bu aralar.o yüzden sütüm çok azaldı.bana sütü nasıl sağmam gerektiğini söylermisiniz ne zaman sağmalıyım?acil sütümü artrmalıyım.yeme içme işi yaramıyo bende yiye yiye şiştim.

kızlar acil önerinie ihtiyacım var.
sütüm bitti bitecek gibi çok azaldı,öyle ki günde 8-10 kaka yapan oğlum günde iki defa yapıyor hatta bugün bir defa yaptı sadece. gerçi çiş sayısı daha önemlymiş ama o da epey azaldı sanki .
sağmak arttırır diyor bir çok kişi. ben şimdi sağma mak. almak isiyorum ama hiç bilgim yok fikirlerinizi bekliyorum.elektrikli almak istiyorum

bir de benim oğlan bir haftadır gece leri bir gün uyanıp br gün uyanmıyor 7-8 saat uyudugu oluyor. bazen zorla güç bela uyandırıyorum bir ki fıt fıt yapıyor o kadar. zaten gece emmedgi içn sütüm azaluyor biliyorum. ne yapacam ben ya. ne oldu cok cok emen çocuga anlamaım. 2 haftada 700 gram almıstı. ondan sonraki iki haftada ise sadece 200 gram. dengesizlige bakar mısınız. doktorda genele bakalım dedi ama bilmiyoum.

Canım kilo alımı bizdede öyle oluyor ve aylık alıma bakıyorlar. Sütünün azaldığını nasıl anlıyorsun. Artık bebeğinin emdiği kadar süt üretiliyor fazlası değil. Ayrıca kaka sayısındaki azalma gaz sorunun azaldığını gösteriyor. Telaş yapma bence bebeğin aç olsa uyumazdı.

Canım bızımde emme problemimiz var bebeğim 3 ay 10 günlük oldu cok az emıyor ve geriye atıp emmek istemiyor sizin bebeğiniz kac aylık ek gıda derken ne veriyorsunuz ve de kasikla mı veriyorsunuz ?
biz dörtbucuk aylık olduk 35 haftalık doğdu kızım.zaten mama veriyordum takviye olarak cabuk toparlansın diye drlar hep vermemi önerdi.ek gıda olarak sabah ile ögle arası meyve püresi veriyorum.burada üç gün kuralı var dikkat edilmesi gereken doktorunuza danısırsınız.aksam da pirinc unuyla muhallebi yapılıp hazır mamayla karıstırıyoruz.tabi kasıkla veriyorum katı gıdaları mamayı da biberonla içiyor zaten.emmediği dönemde de sütümü sagıyordum ama hiç bir pompa bebek gibi çekemiyor tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…