2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Seni cok iyi anliyorum canim bende kayinvalideyle hamileyken tartistim daha dogrusu esim tartisti kizim oldu aramadilar sormadilar hediye gondermis hic kullanmadim geri iade edecem ben hic saygisizlik etmemisken ogluyla tartisti ama dedigin gibi suan ben sucluyum herkese beni sikayet ediyor esim cok uzuluyor memleketine gidemiyor kavgali oldugu icin ama sorumlusu benmisim gibi davraniyor benide cok uzduler ne logusaligimi bildim ne bayramdan zevk aldim ama Allah bize bu guzel gunlerizi zehir edenlerin yanina koymasin tek dilegim bu

Derenin birazda olsa duzelmesine sevindim darisi tum istahsiz bebeklerin basina
Kizlar sizlere bir sorum var ben hic bebek puseti kullanmadi ve pazar tatile gidiyoruz 2-3 sehir gezecegiz ve genelde arabada olacagimiz icin puset aldim bi tanidiktan ama bu cocugun belini acitirmi acaba sanki oturur gibi oluyor kizim cok sevdi ama ben ne yapabilirim destek felanmi yapsam beline kullananlar cevap verirse sevinirim

Esim aramaz telefon acmaz hatirlatirim, giderim ama sorumlusu ben olurum. 10 yildir tanisiyoruz nerdeyse esimin 3 de 1 yasi kabul edemiyolar asla. Esim 21 yasindayken sozlenmis. Hala o kizi soyluyor. Cok guzelmis akilliymis hamaratmis. 21 yasinda evlense de olurmus. 31 yasinda evlendik. Akli basi dayken yok olmuyor daima benden iyileri var. O yuzden alismamiz eslerimize sarilmamiz sart. Yoksa pusuya yatmis bekliyorlar. Daha iyi anne daha iyi ev kadini daha iyi es dersleri bitmiyor.

Hic destek koymana gerek yok caanim. Terlemesin diye ince bir ortu idare eder. Masallah kizin da sevmis bak. Yolculukta cok rahat edersin. Iki saati gecerse yolculugunuz kucagina al biraz da rahatsiz olup sıkılmasın. Uzmanlar destegin daha tehlikeli oldugunu soyluyorlar. Uyurken kafasi falan yamuluyor bizimkinin hic ellemiyorum valla. 12 saat yolculuk yaptik cok rahat ettik. Simdiden iyi gezmeler.

Dün aklima gelmiştin. İnşallah hersey yolundadir diye dusunmustum. Uzme kendini giden gitmistir artik. Esin de ustune fazla gelmesin. Belki de bir yerlere sıkıştı. Ben de hep unutup kaybederim. Ummadigin bir yerden de cikabilir...

Bu kayınvalideler hep böyle sanırım..Aynı benim eşimde ne arar ne sorar,onlar arar açmaz teli,beni aramasınlar diye telimden bile engellemeye kalktı izin vermedim.Ben ara sor derim aradınmı diye sorarım,telini açmadıgında ,dayanamaz ben açarım türlü bahane uydururum üzülmesinler diye...Ama onlar ne yapar herkese gelin yapıyor hep oglumuzu bizden sogutuyor kendi ailesine çekiyor derler..Evlendigimizde spor 2 kapılı araba aldık.1 yıl bindik sattık.Satıncada gelinin ailesi sattırdı demişler millete..Ailem ve benimle ugraşmayı çok severler çünkü ogullarına maddi manevi her türlü destegi saglıyorlar ya,kendileri kuruş yardım etmezler..Kızıma ait hiçbirşeyleri yoktur.Sadece mevlüdünde altın taktılar o kadar.Kızım dogmadan tekrar araba aldık.Ögrenmişler araba aldıgımızı,babanmı aldı diyorlar bana..Bende Emre babamın oglu ya babam aldı dedim.Sesleri solukları kesildi ohh iyi yaptım

Ne doluymuşum yahu,çenem düştü kusura bakmayın

canim bende tracy hoggun makalelerini okudum kitabini henuz bulamadim ama alicam. 3 aylik b8r bebegin uyanik kalma sureei icib 1saat ile 1saat 15.dk araligi diyordu. Ben suan en fazka 1bucuk saatte bir uyutuyorum kizimi ve gercekten de daha huzurlu. Eger sure gecerse huysuzlanmaya basliyor. Huysuzlandikca uyumasi iyice zorlasiyor. Ama kisa bile uyusa yinede uyutuyorum o da ona yetiyor.

Oferta benimki de ayni ellerini yiyor devamli dra goturecegim dis cikarmaya hazirlik heralde.

Bende 3 aydir milkway kullaniyorum hic hir sorun yasamadim. Buzlukta birsuru poset var hala.

Bende 2 gundur oyle yaa dun o kadar cok az emdi ki haliyle kaka da yapmadi. Normalde 2 saatte bir kaka yapardi neredeyse ama en son dun sabah yapti sasirdim hala yapmadigina emme konusu da ayni istah gitti

Canim doktora git bence hu kan olayi ile ilgili okurken endise ile okudum. Bence ihmal etme mytlaka gidip sor.insallah korkulacak bir durum degildir.
Duzene girmesine sevindim.
Bugun insallah sevindieic9 haberler olur.

Ben kullaniyorum da cok mecbur kalirsam. Benim kizim emzirme konusunda pr9blemoi emmiyor kolay kolay hadi emziriyim diyorum ortunun altinda tepiniyor. Toprlanmakncok zor oluyor filan. Artik biberonla yanimda sut tasimaya karar verdim:)

ben hala destek koyuyorum

Cok uzuldum ya
Bazen bazi seyleri eslerede yansitmak gerekiyor galiba sizdeyken neler yaptigini bilmiyor mu esin hic? Allah goruyor ama yazik..

Buarada ben sadece emziriyorum ne zaman sagsam duzenimiz bozuldu rahatdiz bnmki memelere mudahaleden o yuzden kac cc cikiyor bilmiyorum ama 2 saatte bir emiyor 10 dk ksdar kendi birakiyot..
Ben daha once mama vetmistim yaptiklatim etkiliyordu sutumude ama en son Galactago diye damla kullanmaya basladim,hem damla hem kontrolde sutumun yettigini duymak iyi geldi sanirim..Belki fikir olur.

Evet canim eslere sahip cikmak gerekir esim butun olanlarin farkinda ama iste biraz zaman gectikten sonra yine biz el kizi oluyoruz ama kusura bakmasinlar kendimide cocuklarimida kimseye ezdirmem sevgi zaten yoktu ama saygimida yok etmeye calisiyorlar

Ana kucagi( araba icin)bebek anatomisine uygun olan. Bebek arabasi( puset) icin daha erken dik oturursa beli agrir. O yuzden egik pozisyon kullana bilirsin.araba koltugu 0-13 kg olanlardansa sorunsuz kullanabilirsin destek koyma ve daima bagla, kayip kendilerini kaldirmaya calisiyorlar. Ancak 1.5 saatte bir ara verilmesi bebegin farkli pozisyonda gezdirilmesi gerekiyor yorulmamasi icin. Benim soyle bir taktigim var sirtina mendil koyuyorum yerlestirmeden once kaldirdigimda icinden cekiceriyorum sirti terlemis olsa da mendile geciyor ust degistirmeye gerek kalmiyor. İyi tatillar

Hep oyle be yaparsan yap. 1. Oglan dogsu teprik etmediler sanki

1. Oglan dogdu bir tebrik dahi etmediler. Ugrasiyorum anne sutu alsin diye gecem gunduzume karismis sagiyorum kasikla veriyorum emziriyorum gece gindu 2 saatte bir. Kv gelmis baban benim gelinim yok diyormus herkese neden, aramiyormusum. Bebek oldu nezaman aradi nasilsin dedi bana diye cildirdim. Yok gelini degin daha da konusursa ben derim dedim. Gecmis gun. Dusuncesizler ogullari lutuf odeyemiyoruz bir karsiligini.

Ben geldımmm
Hastaneye gıttım oğluşumun benzınde pembemsi leke vardı kan gibi doktoru bu aylarda olur dedi bişeymi döküyolarmış neymiş neyse yıne de idrar ve kaka tahlili istedi idrarı verdık ama kakayı veremedik yapınca gtürücem benım göğüslerıme baktı hep çatlak krem surmuyomusun dedi sürüyorum ama durmadan emdiği için bi ile yaramıyo dedimyapma oyle uyandır cek memenı dedi yıkıyo dedim ortalığı bir yol bul dedi memede uyutma( olmuyo iştee kımse anlayamıyo oyle bir ağlıyo ki yol bulamıyorum bınadakı ınsanlar bişey oluyo sanıyo kimse bılmıyo ki edepsizliğnden ağlıyo bu arada 2 haftada boyu 2 cm uzamış 400 gr doktor çok iyi doyuyo senın .yumurcak sadece qlışkanlık yiapmış kır bunu dedi napıcam ben Sanki kolaydı

Şu memede uyuma olayı bi bitse bizde de çok güzel olcak ama nasi olcak bilmiyorum..dün gece ilk uyandiginda kucağıma aldım uyudu ama ikinci de yıktı ortalığı buyuzden yine meme

Masallah. Ben 1. Ayni buyumeye doymaya doyuyor memeden dusmuyor. Sana tavsiyem az az aglamalarina izin ver birde sallanan bir sey edin bizde fisher price yagmur ormani ana kucagi var. Onda zaman geciriyor. Sallarsam da uyuyor. Ancak 9 kiloya kadar kullanimi bir de sirt ayari yok ileride mama vermek zor olacak.

Canim niye uzuluyorsun gidecegi varmis. Esimle evlenmeden once bana aldığı tek tas yuzuyun bi gun bi baktim tasi dusmus disarda. E kucucuk tas nerde ariycam. Uzuldum diye gitti yenisi aldi evlenirken.. tasi duser diye onuda takmaya korktum bu seferde bigun kikk yilin basi taktigimda cikarip masaya koymustum. Sonra da temizlikte masa ortusunu 8.kattan silkeledim. Yuzuk aklima gelince bir hafta sonra dank etti gittim baktim ama bulamadim. Onada cok uzuldum.. esim yenisini aliriz uzulme dedi.. ben istemedim.. gittim imitasyon gumus bi yuzuk aldim 3 yildir sagda solda gezdiriyorum kaybolmadi :) alyansimi aylarca arayip tarayip begenemedim sonra bi resimde gorup izerinde ufak degisiklerle ozel yaptirdik kuyumcuya. Balayinda parmagimda yuzukle kil camuruna girince o yuzuyugu de orda butakup ciktim. Sonra siradan klasik alyanslardan aldim o duruyo simdi :)

Ne yapsak yaranamayız cnm.Bende arayıp sormuyorum,ararlarsa konuşuyorum,eşimede artık ne ara ne sor demiyorum. Nasıl olsa desemde demesemde ben yapıyorum.Yapimde yaptı olayım bari.Çok şükür eşim benim degerimi biliyor.Haklıda haksızda olsan ben her zaman senin yanındayım diyor.Ailesi anne babalık yapmamışki,askerde bile ailemden çok seni özlüyorum diyordu..Aileside bunları bildigi için ayrı bir tavırdalar..Artık umrumdışılar kafam rahat

tracy nin kitaplarını idefix diye bi kitap sitesi vardı ordan aldım ertesi gün geliyor...biberon konusunda da artık biberon taşıyacağım diyorsun ya ya seni bir daha emmezse onu merak ediyorum sürekli pompayla sağıp vermek bebeğin bizi emmesiyle aynı şeymi sürekli pompayla sağıp vermenin ne dezavantajı olabilir??

biberonun emziğinde ve markasında neye dikkat ettin özellikle emziği nasıldı peki??

allah allah çok yorum okudum bebek biberona alıştı artık beni emmiyor siz sakın biberon vermeyin diye falan demekki bazı bebekler aynı değil.... teşekkür ederim cevaplarınıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…