2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Lilacsofie;

Yazduklarını okurken içim yandı.. Dilerim tutturmaya çalıştığın düzen işler. Benim oğlumda biberon almadı, mecbur kalınca çok acıkırsa 30-40 cc içip kayıntı yapıyor ve beni bekliyor. Tabi memeden ne içiyor bilmiyorum,ama sağınca 80 i zor bbuluyorum, zaten kilo alımı da yavaşladı, ayda 400 gr bile almamıştı. Sr.umuz takip edelim dedi ama hiç içime sinmiyor, bu anne sütüyle kaşık maması nasıl yapılıyor?
İşe başlayacağım biberon sorunumuz var, sütümün 3,5 aylık bir bebeğin ihtiyacını karşılayamadığını düşünüyorum. Yarın tatile gideceğiz sütüm azalmasın diye ne yapabilirim bilmiyorum. Şöyleki, 3-4 saatte bir tek memeyi emiyor, haliyle sağmazsam bir meme ancak 6-8 saatte bir emiliyor. 6-8 saatte 80 cc nedir ki :KK43:

Bu arada kayınvalidemle çok ciddi sorunlar yaşadık evine döndükten sonra, telefonla evimi karıştırdı, kocamla girdik birbirimize, ağla ağla geldiğimiz nokta bu işte :KK43:

Uzattım kusura bakmayın nolur çok doluyum..
Seni cok iyi anliyorum canim bende kayinvalideyle hamileyken tartistim daha dogrusu esim tartisti kizim oldu aramadilar sormadilar hediye gondermis hic kullanmadim geri iade edecem ben hic saygisizlik etmemisken ogluyla tartisti ama dedigin gibi suan ben sucluyum herkese beni sikayet ediyor esim cok uzuluyor memleketine gidemiyor kavgali oldugu icin ama sorumlusu benmisim gibi davraniyor benide cok uzduler ne logusaligimi bildim ne bayramdan zevk aldim ama Allah bize bu guzel gunlerizi zehir edenlerin yanina koymasin tek dilegim bu

Canım seni çok iyi anlıyorum. Ben de kısmetse pzt tatile gidiyorum pzt ve tutturmaya çalıştığım düzenin bozulmasından, sütümün azalmasından endişe ediyorum. O yüzden önlemlerimi alıyorum.
Tatile promalt (ki malt içerikleri normalde kilo yapıyor diye hiç içmezdim) götürüyorum. Günde yarım kutu içeçeğim.
Bulgur,bol yeşillik ve sürekli suyu ihmal etmeyeceğim. Su içmek sıcakta tatilde unutuluyor.
Sağma makinamın sübapları dahil tüm parcalarını yedekledim, suan hayati önemde benim için. Birşey olursa yanarım. Orada gündüz 3-4 saatte bir sağacağım. Geceleri de uzun uzun sağacağım oturup. Çünkü sütü muazzam arttıran birşey bu.
Kaşık maması olarak, Hipp'in "organik pirinçli tahıl bazlı ek gıda"sı var. Arkasında tarifi oluyor. Anne sütüne karıştırılıyor. Fakat bu mamaya baslamadan önce çok iyi düşünmeni öneririm. Bu öğün onun karnını daha önceki beslenme şekline göre, oldukça tok tutacaktır. Bu tokluğa alıştığında memeden aldığı süt miktarını iyice azaltabilir. Benim kızım gibi ciddi kilo alımı azlığı yoksa, önce benımkı gıbı bır sut kürü yapmadan direkt baslama derım.

Ve hersey bır tarafa....... Dalgalar durulur, hersey duzelır bırgun. Hep böyle gitmeyecek. Şuan en aciz oldugun zamanda, sana destek değil köstek olanlara yazıklar olsun! Sen yıne de çocugunu, sutunu ve bugunlerın gerı gelmeyecegını dusun. Ilk dogumumdan sonra ben de cok zor gunler gecırdım; sımdı kı aklım olsaydı daha farklı olurdu. Sen de en çok kendini ve bebeğini düşün, biraz bencil ol.
Derenin birazda olsa duzelmesine sevindim darisi tum istahsiz bebeklerin basina
Kizlar sizlere bir sorum var ben hic bebek puseti kullanmadi ve pazar tatile gidiyoruz 2-3 sehir gezecegiz ve genelde arabada olacagimiz icin puset aldim bi tanidiktan ama bu cocugun belini acitirmi acaba sanki oturur gibi oluyor kizim cok sevdi ama ben ne yapabilirim destek felanmi yapsam beline kullananlar cevap verirse sevinirim

Seni cok iyi anliyorum canim bende kayinvalideyle hamileyken tartistim daha dogrusu esim tartisti kizim oldu aramadilar sormadilar hediye gondermis hic kullanmadim geri iade edecem ben hic saygisizlik etmemisken ogluyla tartisti ama dedigin gibi suan ben sucluyum herkese beni sikayet ediyor esim cok uzuluyor memleketine gidemiyor kavgali oldugu icin ama sorumlusu benmisim gibi davraniyor benide cok uzduler ne logusaligimi bildim ne bayramdan zevk aldim ama Allah bize bu guzel gunlerizi zehir edenlerin yanina koymasin tek dilegim bu
Esim aramaz telefon acmaz hatirlatirim, giderim ama sorumlusu ben olurum. 10 yildir tanisiyoruz nerdeyse esimin 3 de 1 yasi kabul edemiyolar asla. Esim 21 yasindayken sozlenmis. Hala o kizi soyluyor. Cok guzelmis akilliymis hamaratmis. 21 yasinda evlense de olurmus. 31 yasinda evlendik. Akli basi dayken yok olmuyor daima benden iyileri var. O yuzden alismamiz eslerimize sarilmamiz sart. Yoksa pusuya yatmis bekliyorlar. Daha iyi anne daha iyi ev kadini daha iyi es dersleri bitmiyor.

Kizlar sizlere bir sorum var ben hic bebek puseti kullanmadi ve pazar tatile gidiyoruz 2-3 sehir gezecegiz ve genelde arabada olacagimiz icin puset aldim bi tanidiktan ama bu cocugun belini acitirmi acaba sanki oturur gibi oluyor kizim cok sevdi ama ben ne yapabilirim destek felanmi yapsam beline kullananlar cevap verirse sevinirim

Hic destek koymana gerek yok caanim. Terlemesin diye ince bir ortu idare eder. Masallah kizin da sevmis bak. Yolculukta cok rahat edersin. Iki saati gecerse yolculugunuz kucagina al biraz da rahatsiz olup sıkılmasın. Uzmanlar destegin daha tehlikeli oldugunu soyluyorlar. Uyurken kafasi falan yamuluyor bizimkinin hic ellemiyorum valla. 12 saat yolculuk yaptik cok rahat ettik. Simdiden iyi gezmeler.

Kizlar sizleri cok özledim insallah iyisinizdir...
Dun girmek istemedim ama hata verdi giremedim bir turlu esimle avm olayindan sonra aramizda hic tartisma bile cikmadi demek istemistim :))
Ama bugun bunu söyleyemiycem...

Aylardir hic görmedigim aklima bile gelmeyen bir yuzugum kayip altinin en pahali oldugu zamanda hayli yuksek bir fiyata almistim bugun esim bankaya gitti bende geleyim bir yuzugum orada onu alayim dedim ki bankadada yoktu.
Aksamin 7 sinden beri ariyorum bulamadim :KK43:
Benimkide yine bana demedigini birakmadi ben esek gibi calisiyorum sende altinlari kaybediyorsun o yuzugu bulmazsan turkiyeye gittiginde altin filan almaktan bile bahsetme dedi.
Ki bu olayda hakli oldugunu dusunuyorum artik
Aylardir gözume bile carpmadi kayboldugunu 2 gun önce fark ettim dogumdan sonra hic görmedim... Hamileyken kardesimle kaynanama gittigimde takmistim sonra kaynanamin microsunun ustune kattim bulasiklari yikarken belkide orada unuttum diyorum kaynanamda coook unutkandir.
Ama baska kötu bir ihtimal daha var onu dusunmek bile istemiyorum.
Bunu bulmayana kadar rahat yok bana :KK43:

Kaynanamla esi Turkiyedeler onlarada soramiyorum :KK43:
Dün aklima gelmiştin. İnşallah hersey yolundadir diye dusunmustum. Uzme kendini giden gitmistir artik. Esin de ustune fazla gelmesin. Belki de bir yerlere sıkıştı. Ben de hep unutup kaybederim. Ummadigin bir yerden de cikabilir...

Esim aramaz telefon acmaz hatirlatirim, giderim ama sorumlusu ben olurum. 10 yildir tanisiyoruz nerdeyse esimin 3 de 1 yasi kabul edemiyolar asla. Esim 21 yasindayken sozlenmis. Hala o kizi soyluyor. Cok guzelmis akilliymis hamaratmis. 21 yasinda evlense de olurmus. 31 yasinda evlendik. Akli basi dayken yok olmuyor daima benden iyileri var. O yuzden alismamiz eslerimize sarilmamiz sart. Yoksa pusuya yatmis bekliyorlar. Daha iyi anne daha iyi ev kadini daha iyi es dersleri bitmiyor.
Bu kayınvalideler hep böyle sanırım..Aynı benim eşimde ne arar ne sorar,onlar arar açmaz teli,beni aramasınlar diye telimden bile engellemeye kalktı izin vermedim.Ben ara sor derim aradınmı diye sorarım,telini açmadıgında ,dayanamaz ben açarım türlü bahane uydururum üzülmesinler diye...Ama onlar ne yapar herkese gelin yapıyor hep oglumuzu bizden sogutuyor kendi ailesine çekiyor derler..Evlendigimizde spor 2 kapılı araba aldık.1 yıl bindik sattık.Satıncada gelinin ailesi sattırdı demişler millete..Ailem ve benimle ugraşmayı çok severler çünkü ogullarına maddi manevi her türlü destegi saglıyorlar ya,kendileri kuruş yardım etmezler..Kızıma ait hiçbirşeyleri yoktur.Sadece mevlüdünde altın taktılar o kadar.Kızım dogmadan tekrar araba aldık.Ögrenmişler araba aldıgımızı,babanmı aldı diyorlar bana..Bende Emre babamın oglu ya babam aldı dedim.Sesleri solukları kesildi ohh iyi yaptım:KK62:

Ne doluymuşum yahu,çenem düştü kusura bakmayın:KK23:

Çok canım sıkkın kızım uyumustu tekrar uyandı suan yine memede..önerdiğiniz yöntemleri okudum tracy nin kitabını almayi dusunuyorum iyice içime sindirip tek bir yöntem denicem..umarım etkili olur..deneyip etkili olan arkadaşlar tecRube paylassa burdan çok yardımcı olur bize..
canim bende tracy hoggun makalelerini okudum kitabini henuz bulamadim ama alicam. 3 aylik b8r bebegin uyanik kalma sureei icib 1saat ile 1saat 15.dk araligi diyordu. Ben suan en fazka 1bucuk saatte bir uyutuyorum kizimi ve gercekten de daha huzurlu. Eger sure gecerse huysuzlanmaya basliyor. Huysuzlandikca uyumasi iyice zorlasiyor. Ama kisa bile uyusa yinede uyutuyorum o da ona yetiyor.

canım neden acaba.Ayazda az emiyor bu ara biberondanda içmiyor aklıma acaba düş filanmı çıkaracak diye geldi çünkü ellerini yemekten başka bişey yapmıyor azıcık elini ağzından alsam kıyamet kopuyor.Dereninde böyle bir sorunu olabilirmi ne bileyim bu çocuklarla ne yapacağız.
doktorumuz eğer sütün yetmezse birde çalıştığım için 4. aydan sonra kaşık mamalara başlarız demişti geçen ay.eğer beyefendi kilo almamışsa ben başlamayı düşünüyorum zaten kaşık mamasına.Kuzeyden tecrübeliyim 6 ay annesütü alacak diye kasmıştım hatta mama bile vermemiştim çocuk saatlerce ağlar uyumazdı şimdi anlıyorumki meğerse açmiş zavallı neye inat etmişsem sanki.
üzülme canım sende biliyorsunki beslenme konusunda çocuklarla inatlaşmak hiçbişeyi çözmüyor yine onların dediği oluyor.Kuzeyi gördün işte yaşıtlarından ne kadar ufak tefek çünkü bebekliğindeki yemek savaşlarımız hala artarak devam ediyor hatta kreşe gitmesini o yüzden çok istiyorum orda mecbur kalıp yiyor yemeklerini.bu yazı makarna pilav ve çorbayla geçirdi besleyici hiç bişey yediremedik.şimdi Ayazda aynı hataları yapmadan yemekten nefret ettirmeden bu olayı çözmeyi istiyorum.sende Deren konusunda biraz daha rahat ol eminim şu an geçici bir durumdur.Saatle emzirmeni tavsiye ederim.3-4 saat aralar verilmesi hem bebeğin midesini dinlendiriyor hemde acıkmış oluyor.belki bna katılmazsın ama bence çocukların mutlaka rutinleri olmalı.beslenme saatleri ve uyku saatleri gibi.ben sabah 7 de Ayazı emziriyorum sonra 10 da sonra öğlen yemeği yiyip yine eve gidiyorum ve 4 te tekrar annem besliyor akşam iş çıkışı yine ben emziriyorum.saatlerimiz oturdu sayılır.Kuzeyde de aynı şekilde saatle yaptım herşeyi ben.Gerçi onunda zararlarını görüyorum şimdi.Malesef çok mükemmelliyetçi ve kuralcı olcu.her istediği saatinde ve rutininde olmadığında sorun çıkıyor.
kısacası ben bebek her istediğinde emzirilmeli kuralına hiç uymadım Ayaz yeni doğduğunda bile 1-2 saat ara verdim hep.şimdi aralıklarımızı 4 saate çekmeye çalışıyorum.ek gıda başlarsamda onunda saat dilimleri belli oluyor hep.
sende türlü yöntemler denemiş bir anne olarak eminim bu işinde üstesinden geleceksin canım.hiç kendini üzme bebekler bizim stresimizi direk alıyor biliyorsun.çok karışık yazdım ama sen anlamışsındır ne demek istediğimi biliyorum.
Oferta benimki de ayni ellerini yiyor devamli dra goturecegim dis cikarmaya hazirlik heralde.

Kızlar bugün süt saklama poşetlerinden birini dondurucudan çıkardım. Buzdolabına koydum. Sonra bir açtım dolabı her yer süt meğersem poşet alttan akıtmış 100 cc süt yok olmuş çok sinir oldum çokkkk. Milkway in poşetini kullanıyordum böyle bi şey yaşayan var mı? Siz hangilerini kullanıyorsunuz? Lansilıhtam kimse memnun değil bir tek onu biliyorum, yazdıklarınız sayesinde öğrendim. Çift korumalı poşet var mı bildiğiniz? Umarım diğerleri de öyle olmamıştır.
Bir sorum daha olacak işe başlayan anneler, işyerinde süt sağarken çiftli olan süt sağma makinesi mi önerirsiniz hani aynı anda iki memeyi de sağıyor ya.. Yoksa tekli iş görüyor mu? Ben Aralık'ta işe dönücem ama şimdiden napıcam diye merak ediyorum.

Bende 3 aydir milkway kullaniyorum hic hir sorun yasamadim. Buzlukta birsuru poset var hala.

Bizde de kaka sorunu olmaya basladi maaleseff. Neredeyse her bezinde kakasi olan kizim artik en erken 2 günde bir yapiyor. Simdi de 3gun oldu hala bisey yok. Bezlerini sık sık kontrol ediyorum ama kaç haftadir hic dolu dolu halde olmadi. Çoğunda neredeyse tertemiz oluyor.
Emmesi de azaldi o yüzden sanirim bezini doldurmuyor artik:KK43:
Sadece uyandiginda iştahlı emiyor o da uzun sürmeden eliyle beni itmeye basliyo :KK43:
Bende 2 gundur oyle yaa :KK43: dun o kadar cok az emdi ki :KK43: haliyle kaka da yapmadi. Normalde 2 saatte bir kaka yapardi neredeyse ama en son dun sabah yapti sasirdim hala yapmadigina :KK43: emme konusu da ayni istah gitti

Herkese merhaba...
Lılacsofia canım cok uzuldum o kadarcıkla nasıl ayakta duruyomuş kuzucuk neyse inşallah ek gıdalarla kullanırsın da ziyan olmaz yazık bi sürü sütün varmış neler cekiyoruz o sutler ıcın hatırlıyorum da ılk zamanlarında bızımkı uyanmıyo dıye doktora goturdum ( acile ) yanımda da sağılöış 40 cc vardı bızımkının sekerıne fln bakıldı normal dedıler sadece uykusu var dedıler bende orada o zmn bu da çöp olacak dedım eşime verdım doktor resmen havada kaptı olurmu oyle sey dedı o sut coook kıymetlı dedı ve zorla onu ıcırdı.
Bu arada mılkwayın poşetlerıyle sorun olan bır arkadas vardı bende ınu kullanıyorum bır problem yasamadım buzlukta 2 lt ye yakın sut var arada çözdurup kullanıyorum hiçbişeylerı yok.
Asıl sıze bugunku işkencemı anlatsyım bılmıyorum herkes bu kadar zor mu buyutuyo yoksa ben mı boyleyım? Maceramız dun akşam başladı guya uuyku eğitimi vercektım şu tracy hogg un yatır kaldırını deneyeyım dedım 2 saat hğrastım işe yaramadı her seferınde şiddetlendi ağlaması bende bıraktım emzirdim uyuttum yaklaşık ayarım saat sonra tekrrar kalktı tekrar emzirdim uyuttum sonra 11 de gece sutunu verdım yıne uyuttum sonra gece 3 te uyandı ve ınanmıcaksınız sabah 6 ya kadar emdı sonra artık en karsı olduğum seyı ayakta sallamayı yaptım yarım saat uyudu sonra yıne uyandı uykusuLuktan oluyoo bende açlıktan memeye ara wverıp 1 yumurta kaynattım zor yedım yıne 1 e kadar memede uyumaya calışıyo ağlıyo sonra radıkal bır karar alıp avm ye goturdum yanıma sut alıp genelde orada uyuduğu için ( benden baska cocuğu uyusun dıye avm ye gıden yoktur glb) 5 dk zor uyudu 2 saat gozler fıldıe fıldır durmadan esnıyo olmadı tekrar taksıye bındım baktım bızımkı gozlerını hafıf kapıyo yolu uzattım araban ındık yıne basladı ağlamaya...
Evde kaldığımız yedden emzırmeye basladım ama bızımkının agzının kenarı kahverengımsı oldu bır baktım kan ölüyodum korkudan mendılı dılıne koydum dılınde de kan var ağzı kanıyo sandım ama ağzında bı yara yok göğsüme baktım orada da yok doktoru aradım takip edın dedı elıyle de dAmağını fln çizmiştir dedi malum eller,parmaklar,yumruklar hep ağızda takip ettım bu sırada sol göğsumu vermedım. Belkı bır catlaktan kan sızmıştır dıye sonra yıkadım bızım sıpacığı salladım yarım saat sonra resmen kan kustu kahverengimsi meğer o kdr cok yutmuşki yavrum cıkardı onları...
Anlayacağınuz bugün rwsmen sınandım şuan zar zor uyuyor bu hep boylemı olacak anlamıyorum diş sancısı mı ki acaba???
Canim doktora git bence hu kan olayi ile ilgili okurken endise ile okudum. Bence ihmal etme mytlaka gidip sor.insallah korkulacak bir durum degildir.
Kızlar,

Pes etmedim ve sanırım doğru yoldayım!!! Düzenli sağarak ve emzirerek,
(maaşallah) Deren için 3 saatte bir 100 cc içmesi düzene oturdu. Halen doktorun verdiği sınırın bayağı altında ama ne yapayım ki... Sanırım daha iyi doyuyor çünkü kakası tekrar sarı ve partiküllü oldu, yaşasın:)
Benim de sütüm biraz biraz artacak gibi tekrar. Çok yorucu olsa da gece kalkıp uzun uzun sağıyorum, çünkü Deren kesintisiz 12 saat uyuyor ve emmiyor. Tabii sağmazsam, bu da elveda süt demek olur:KK43:(

Hadi dua edin bana. Kuzum bu yöntemle kilo almış çıksın... Cumartesi kilo kontrolü var, dönünce hemen yazarım size.
Duzene girmesine sevindim.
Bugun insallah sevindieic9 haberler olur.

hani anneler için emzirme önlükleri varya anne takıyor alttan bebeğini emziriyor onlardan aldım ben kalabalıkta emzirmek için ondan alsan. kullanan yok mu arkadaşlar ya da garip mi duruyor...görücem bende bakalım...
Ben kullaniyorum da cok mecbur kalirsam. Benim kizim emzirme konusunda pr9blemoi emmiyor kolay kolay hadi emziriyim diyorum ortunun altinda tepiniyor. Toprlanmakncok zor oluyor filan. Artik biberonla yanimda sut tasimaya karar verdim:):KK43:

ben hala destek koyuyorum

Lilacsofie;

Yazduklarını okurken içim yandı.. Dilerim tutturmaya çalıştığın düzen işler. Benim oğlumda biberon almadı, mecbur kalınca çok acıkırsa 30-40 cc içip kayıntı yapıyor ve beni bekliyor. Tabi memeden ne içiyor bilmiyorum,ama sağınca 80 i zor bbuluyorum, zaten kilo alımı da yavaşladı, ayda 400 gr bile almamıştı. Sr.umuz takip edelim dedi ama hiç içime sinmiyor, bu anne sütüyle kaşık maması nasıl yapılıyor?
İşe başlayacağım biberon sorunumuz var, sütümün 3,5 aylık bir bebeğin ihtiyacını karşılayamadığını düşünüyorum. Yarın tatile gideceğiz sütüm azalmasın diye ne yapabilirim bilmiyorum. Şöyleki, 3-4 saatte bir tek memeyi emiyor, haliyle sağmazsam bir meme ancak 6-8 saatte bir emiliyor. 6-8 saatte 80 cc nedir ki :KK43:

Bu arada kayınvalidemle çok ciddi sorunlar yaşadık evine döndükten sonra, telefonla evimi karıştırdı, kocamla girdik birbirimize, ağla ağla geldiğimiz nokta bu işte :KK43:

Uzattım kusura bakmayın nolur çok doluyum..

Cok uzuldum ya :KK43:
Bazen bazi seyleri eslerede yansitmak gerekiyor galiba sizdeyken neler yaptigini bilmiyor mu esin hic? Allah goruyor ama yazik..

Buarada ben sadece emziriyorum ne zaman sagsam duzenimiz bozuldu rahatdiz bnmki memelere mudahaleden o yuzden kac cc cikiyor bilmiyorum ama 2 saatte bir emiyor 10 dk ksdar kendi birakiyot..
Ben daha once mama vetmistim yaptiklatim etkiliyordu sutumude ama en son Galactago diye damla kullanmaya basladim,hem damla hem kontrolde sutumun yettigini duymak iyi geldi sanirim..Belki fikir olur.

Evet canim eslere sahip cikmak gerekir esim butun olanlarin farkinda ama iste biraz zaman gectikten sonra yine biz el kizi oluyoruz ama kusura bakmasinlar kendimide cocuklarimida kimseye ezdirmem sevgi zaten yoktu ama saygimida yok etmeye calisiyorlar
Hic destek koymana gerek yok caanim. Terlemesin diye ince bir ortu idare eder. Masallah kizin da sevmis bak. Yolculukta cok rahat edersin. Iki saati gecerse yolculugunuz kucagina al biraz da rahatsiz olup sıkılmasın. Uzmanlar destegin daha tehlikeli oldugunu soyluyorlar. Uyurken kafasi falan yamuluyor bizimkinin hic ellemiyorum valla. 12 saat yolculuk yaptik cok rahat ettik. Simdiden iyi gezmeler.[/QUOTE
Sagol canim evet cok rahat edecem boyle carsafi katlayip koyuyum hem terletmez

Ana kucagi( araba icin)bebek anatomisine uygun olan. Bebek arabasi( puset) icin daha erken dik oturursa beli agrir. O yuzden egik pozisyon kullana bilirsin.araba koltugu 0-13 kg olanlardansa sorunsuz kullanabilirsin destek koyma ve daima bagla, kayip kendilerini kaldirmaya calisiyorlar. Ancak 1.5 saatte bir ara verilmesi bebegin farkli pozisyonda gezdirilmesi gerekiyor yorulmamasi icin. Benim soyle bir taktigim var sirtina mendil koyuyorum yerlestirmeden once kaldirdigimda icinden cekiceriyorum sirti terlemis olsa da mendile geciyor ust degistirmeye gerek kalmiyor. İyi tatillar

Bu kayınvalideler hep böyle sanırım..Aynı benim eşimde ne arar ne sorar,onlar arar açmaz teli,beni aramasınlar diye telimden bile engellemeye kalktı izin vermedim.Ben ara sor derim aradınmı diye sorarım,telini açmadıgında ,dayanamaz ben açarım türlü bahane uydururum üzülmesinler diye...Ama onlar ne yapar herkese gelin yapıyor hep oglumuzu bizden sogutuyor kendi ailesine çekiyor derler..Evlendigimizde spor 2 kapılı araba aldık.1 yıl bindik sattık.Satıncada gelinin ailesi sattırdı demişler millete..Ailem ve benimle ugraşmayı çok severler çünkü ogullarına maddi manevi her türlü destegi saglıyorlar ya,kendileri kuruş yardım etmezler..Kızıma ait hiçbirşeyleri yoktur.Sadece mevlüdünde altın taktılar o kadar.Kızım dogmadan tekrar araba aldık.Ögrenmişler araba aldıgımızı,babanmı aldı diyorlar bana..Bende Emre babamın oglu ya babam aldı dedim.Sesleri solukları kesildi ohh iyi yaptım:KK62:

Hep oyle be yaparsan yap. 1. Oglan dogsu teprik etmediler sanki

1. Oglan dogdu bir tebrik dahi etmediler. Ugrasiyorum anne sutu alsin diye gecem gunduzume karismis sagiyorum kasikla veriyorum emziriyorum gece gindu 2 saatte bir. Kv gelmis baban benim gelinim yok diyormus herkese neden, aramiyormusum. Bebek oldu nezaman aradi nasilsin dedi bana diye cildirdim. Yok gelini degin daha da konusursa ben derim dedim. Gecmis gun. Dusuncesizler ogullari lutuf odeyemiyoruz bir karsiligini.

Ben geldımmm
Hastaneye gıttım oğluşumun benzınde pembemsi leke vardı kan gibi doktoru bu aylarda olur dedi bişeymi döküyolarmış neymiş neyse yıne de idrar ve kaka tahlili istedi idrarı verdık ama kakayı veremedik yapınca gtürücem benım göğüslerıme baktı hep çatlak krem surmuyomusun dedi sürüyorum ama durmadan emdiği için bi ile yaramıyo dedimyapma oyle uyandır cek memenı dedi yıkıyo dedim ortalığı bir yol bul dedi memede uyutma:KK43:( olmuyo iştee kımse anlayamıyo oyle bir ağlıyo ki yol bulamıyorum bınadakı ınsanlar bişey oluyo sanıyo kimse bılmıyo ki edepsizliğnden ağlıyo bu arada 2 haftada boyu 2 cm uzamış 400 gr doktor çok iyi doyuyo senın .yumurcak sadece qlışkanlık yiapmış kır bunu dedi napıcam ben :110: Sanki kolaydı

Şu memede uyuma olayı bi bitse bizde de çok güzel olcak ama nasi olcak bilmiyorum..dün gece ilk uyandiginda kucağıma aldım uyudu ama ikinci de yıktı ortalığı buyuzden yine meme:cry:

Ben geldımmm
Hastaneye gıttım oğluşumun benzınde pembemsi leke vardı kan gibi doktoru bu aylarda olur dedi bişeymi döküyolarmış neymiş neyse yıne de idrar ve kaka tahlili istedi idrarı verdık ama kakayı veremedik yapınca gtürücem benım göğüslerıme baktı hep çatlak krem surmuyomusun dedi sürüyorum ama durmadan emdiği için bi ile yaramıyo dedimyapma oyle uyandır cek memenı dedi yıkıyo dedim ortalığı bir yol bul dedi memede uyutma:KK43:( olmuyo iştee kımse anlayamıyo oyle bir ağlıyo ki yol bulamıyorum bınadakı ınsanlar bişey oluyo sanıyo kimse bılmıyo ki edepsizliğnden ağlıyo bu arada 2 haftada boyu 2 cm uzamış 400 gr doktor çok iyi doyuyo senın .yumurcak sadece qlışkanlık yiapmış kır bunu dedi napıcam ben :110: Sanki kolaydı
Masallah. Ben 1. Ayni buyumeye doymaya doyuyor memeden dusmuyor. Sana tavsiyem az az aglamalarina izin ver birde sallanan bir sey edin bizde fisher price yagmur ormani ana kucagi var. Onda zaman geciriyor. Sallarsam da uyuyor. Ancak 9 kiloya kadar kullanimi bir de sirt ayari yok ileride mama vermek zor olacak.

Kizlar sizleri cok özledim insallah iyisinizdir...
Dun girmek istemedim ama hata verdi giremedim bir turlu esimle avm olayindan sonra aramizda hic tartisma bile cikmadi demek istemistim :))
Ama bugun bunu söyleyemiycem...

Aylardir hic görmedigim aklima bile gelmeyen bir yuzugum kayip altinin en pahali oldugu zamanda hayli yuksek bir fiyata almistim bugun esim bankaya gitti bende geleyim bir yuzugum orada onu alayim dedim ki bankadada yoktu.
Aksamin 7 sinden beri ariyorum bulamadim :KK43:
Benimkide yine bana demedigini birakmadi ben esek gibi calisiyorum sende altinlari kaybediyorsun o yuzugu bulmazsan turkiyeye gittiginde altin filan almaktan bile bahsetme dedi.
Ki bu olayda hakli oldugunu dusunuyorum artik
Aylardir gözume bile carpmadi kayboldugunu 2 gun önce fark ettim dogumdan sonra hic görmedim... Hamileyken kardesimle kaynanama gittigimde takmistim sonra kaynanamin microsunun ustune kattim bulasiklari yikarken belkide orada unuttum diyorum kaynanamda coook unutkandir.
Ama baska kötu bir ihtimal daha var onu dusunmek bile istemiyorum.
Bunu bulmayana kadar rahat yok bana :KK43:

Kaynanamla esi Turkiyedeler onlarada soramiyorum :KK43:

Canim niye uzuluyorsun gidecegi varmis. Esimle evlenmeden once bana aldığı tek tas yuzuyun bi gun bi baktim tasi dusmus disarda. E kucucuk tas nerde ariycam. Uzuldum diye gitti yenisi aldi evlenirken.. tasi duser diye onuda takmaya korktum bu seferde bigun kikk yilin basi taktigimda cikarip masaya koymustum. Sonra da temizlikte masa ortusunu 8.kattan silkeledim. Yuzuk aklima gelince bir hafta sonra dank etti gittim baktim ama bulamadim. Onada cok uzuldum.. esim yenisini aliriz uzulme dedi.. ben istemedim.. gittim imitasyon gumus bi yuzuk aldim 3 yildir sagda solda gezdiriyorum kaybolmadi :) alyansimi aylarca arayip tarayip begenemedim sonra bi resimde gorup izerinde ufak degisiklerle ozel yaptirdik kuyumcuya. Balayinda parmagimda yuzukle kil camuruna girince o yuzuyugu de orda butakup ciktim. Sonra siradan klasik alyanslardan aldim o duruyo simdi :)

1. Oglan dogdu bir tebrik dahi etmediler. Ugrasiyorum anne sutu alsin diye gecem gunduzume karismis sagiyorum kasikla veriyorum emziriyorum gece gindu 2 saatte bir. Kv gelmis baban benim gelinim yok diyormus herkese neden, aramiyormusum. Bebek oldu nezaman aradi nasilsin dedi bana diye cildirdim. Yok gelini degin daha da konusursa ben derim dedim. Gecmis gun. Dusuncesizler ogullari lutuf odeyemiyoruz bir karsiligini.
Ne yapsak yaranamayız cnm.Bende arayıp sormuyorum,ararlarsa konuşuyorum,eşimede artık ne ara ne sor demiyorum. Nasıl olsa desemde demesemde ben yapıyorum.Yapimde yaptı olayım bari.Çok şükür eşim benim degerimi biliyor.Haklıda haksızda olsan ben her zaman senin yanındayım diyor.Ailesi anne babalık yapmamışki,askerde bile ailemden çok seni özlüyorum diyordu..Aileside bunları bildigi için ayrı bir tavırdalar..Artık umrumdışılar kafam rahat:KK70::KK70::KK70:

canim bende tracy hoggun makalelerini okudum kitabini henuz bulamadim ama alicam. 3 aylik b8r bebegin uyanik kalma sureei icib 1saat ile 1saat 15.dk araligi diyordu. Ben suan en fazka 1bucuk saatte bir uyutuyorum kizimi ve gercekten de daha huzurlu. Eger sure gecerse huysuzlanmaya basliyor. Huysuzlandikca uyumasi iyice zorlasiyor. Ama kisa bile uyusa yinede uyutuyorum o da ona yetiyor.

Oferta benimki de ayni ellerini yiyor devamli dra goturecegim dis cikarmaya hazirlik heralde.

Bende 3 aydir milkway kullaniyorum hic hir sorun yasamadim. Buzlukta birsuru poset var hala.

Bende 2 gundur oyle yaa :KK43: dun o kadar cok az emdi ki :KK43: haliyle kaka da yapmadi. Normalde 2 saatte bir kaka yapardi neredeyse ama en son dun sabah yapti sasirdim hala yapmadigina :KK43: emme konusu da ayni istah gitti

Canim doktora git bence hu kan olayi ile ilgili okurken endise ile okudum. Bence ihmal etme mytlaka gidip sor.insallah korkulacak bir durum degildir.

Duzene girmesine sevindim.
Bugun insallah sevindieic9 haberler olur.

Ben kullaniyorum da cok mecbur kalirsam. Benim kizim emzirme konusunda pr9blemoi emmiyor kolay kolay hadi emziriyim diyorum ortunun altinda tepiniyor. Toprlanmakncok zor oluyor filan. Artik biberonla yanimda sut tasimaya karar verdim:):KK43:

ben hala destek koyuyorum
tracy nin kitaplarını idefix diye bi kitap sitesi vardı ordan aldım ertesi gün geliyor...biberon konusunda da artık biberon taşıyacağım diyorsun ya ya seni bir daha emmezse onu merak ediyorum sürekli pompayla sağıp vermek bebeğin bizi emmesiyle aynı şeymi sürekli pompayla sağıp vermenin ne dezavantajı olabilir??

ben ilk doğduğu andan itibaren hem biberon hemde meme verdim.hiç sorun yaşamıyorum şu an çalıştığım için gündüz ben yokken biberonla besleniyor beni buluncada emiyor.büyük oğlumda bende ısrarla biberon vermemiştim memeyi bırakır diye .çalışan anne olunca büyük hata yaptığımı sonradan anlamıştım.3 aylıkken işe başladığımda çocuk biberonu ağzına bile sürmemişti.annem kaşık kaşık süt içirmeye uğraşırdı saatlerce çok zorlanmıştık.bu nedenle şimdi doğar doğmaz alıştırdım biberona çokta rahat ettim.bu güne kadarda biberon içipte memeyi bırakan hiç duymadım ben açıkçası.

canım ya bitmedi dertler bir türlü inşallah bulursun eminim bir yerde bırakmışsındır dalgınlıkla.üzülme olurmu?

aslında 6. aya kadar anne sütü alması doğru olanı doktorlarda böyle diyor ancak anne sütü yetmiyorsa yada anne çalışıyorsa ki benim doktorum bana öyle dedi ek gıdaya geçebiliriz dedi.oda kaşık maması dediğimiz tahıllı sütlü pirinçli mamalara.6.aya doğru ise meyve püreleri ve yoğurt eklenecek ilk başta sonrada sebze çorbaları.aralarda ise emmeye devam edecek yada mama yemeğe.benim bildiğim bu şekilde ilerliyor süreç tabi en doğrusunu doktorun belirlemeli çocuğun gelişimine göre onlar yönlendiriyor zaten.
biberonun emziğinde ve markasında neye dikkat ettin özellikle emziği nasıldı peki??

Bebek dostu bircok hastanede bile 2. gece hemsire biberonla mama veriyor..Bu kuralari sadece sen koyacaksin,hemsirelere birakma..
Benim kizimda ilk zamanda olmasada sonradan biberon aldi emmeyle ilgili problem olmadi hem emdi hem biberon aldi ama sadece kaucuk..3. ayindada emzige alistirdim parmaklarini emmeye basladi diye,direk uyumaya calisirken emiyordu sadece yine uyuma sirasinda aliyor emzigi onun haricinde almiyor..
Tamamen bebege bagli,sansada birakilacak bisy degil..

Ilk zamanlarimi tazeliyorsun sorularinla :)
Insallah hic sorun olmadan,birazda kabullenerek atlatirsiniz ilk zamanlari..Saglikla bi kavusunda..
allah allah çok yorum okudum bebek biberona alıştı artık beni emmiyor siz sakın biberon vermeyin diye falan demekki bazı bebekler aynı değil.... teşekkür ederim cevaplarınıza

X