2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Tam 12 saati 10 cc ile geçirdik
Sanırım başka da birşey yazmama gerek yok
Moralim sıfır

canim diger yazdiklarinida okudum simdi bu kiz emmio emmek istemio dogrumu anladim .....biberonu zaten istemor demi ozaman tek secenek kasik mamasi mi senin sutun ile yapilan bende bunu tawsiye ederim...lutfen dikkat et kendine sen bide btkin dusme....cok uzuldum senin adina deren adina goze geldiniz ya..

Günün en güzel haberi çok mutlu oldum.inşallah geldi geçti diyeceksin bu dönem için.

Teşekkür ederim canım, sevincimi de üzüntümü de paylaşıyorsunuz:)

Benim uykucu kızım tüm geceyi uyuyarak geçirdiği için geriye beslenecek 12 saati kalıyor.

Böylece iki saatte bir 100 cc içse bile günlük toplam max 600 cc içmiş olur ki dr söylediğinden çok az.
Şuanç saatte 100 içiyor ve arada emziriyorum ilk defa bugun itibariyle kabul etti. Belki midesini bu teknikle büyütmeyi başarırsam 800 cclere nihayet ulaşırız bilmiyorum ki

Ole bi oyuncagi mız var canım evet onu daha çok kemiriyo..emzik için bikaç gün ısrarcı olacağım bunu da almazsa artık vazgeçiyorum.koleksiyon oluştu. .

Arkadaslar tek tek alıntı yaptım ama yine ve yine hata verdi ben de pes ettim kendimi iyice bahtsız bedevi gibi hissetmeye başladım...
Öncelikle hepinize teşekkür ederim ama bugün yine uzatmalardayım ben ilk defa bizimki saat 10 da uyudu inanılmaz bir gaz 2 kere kaka yaptı kakadında da kahverengi kan tortuları çıktı çok yutmuş yavrum(( kanadığını düşündüğüm göğsümü bugün hiç vermedim ve diğeriyle idare etti inanılmazım şimdi felaket ağrıyo resmen damarlarım ağrıyı bugün 2 saatte bir vermeye çalıştım ama anlayamadığım şekilde huysuz ve damakları bemveyaz uff diş mii yaa niye bu kdr erken anlamdım kii elleri ü,parmakları,yumrukları her an ağzında her taraf salya ve inanırmısınız wc ye bile gidemiyorum yaygarayı koparıyo, ayakta sallamayı bile denedim yok olmuyo tek isteği memede uyumak hatta memeyi çıknardım sarılarak uyudu bu sefer yeni yerıne koydum yıne kıpır kıpırr...
Nasıl yaa herkesın bebeği boylemı çooookk yorgunum şimdi de sut sağıcam((

Canım çok haklısın ama ınan denedım olmuyoo en fazla 2 saat tutabılıyorum çok da uzuluyorum benım bebişim doğduğunda 4 gun yoğun bakımda kaldı sonra bidaha bırakmadı beni belki o yuzdendir diyorum bu kadar yapışması birde tek olduğum için resmen yapışık yaşıyoruz arada sırada biri baksa 15 dk fln belki boyle olmazdı((

Canım çok sevındım adına sapmaktan vazgeçme ben zamanım olmadığı için ancak arada sapaniliyorum ve bariz birbsekılde azaldığını gördüm normalde sol tarafta 4 saattee 150 cc fln cıkıyodu suan sağmadığım için ya da 7 saat sonra sağdığım için 110 zor çıkıyo(
Açıkcası en azından uyuyo senınkı bız hep uykusuz hep yorgunuz

Canım benım bebeğim 4 gun yoğun bakımda kaldı banada kaşıkla sutunuzu verıyoruz dedi sonra yanımızda biberonla verdiler o gunden sonra ben 4 gun sadece emzırdım bı ımkı 90 gr almıştı sonra sağdım biberonlada takviye yaptım ve bızımkı ikisini de aldı onun için sut gelmezi yeterli glb. Bu arada bıberon konusunda dr. Brown u tek gecerım gaz sorunu da olmuyo hatta emzirince daha cok gaz alıyo bızımkı

Canım sorarsan banada haber verirmisin..Ek gıdayamı hazır anlamıyorumki aklıma gelen tek şey bu,zaten 2 gündürde iyice huysuzlaştı eller hep agızda,uyutmakta zorlanmaya başladım bu ara zor uyutuyorum.Sanırım artık dişleri çıkacak,üst damagında dişlerinin yerleri belirginleşmiş..Sabahdan akşama kadar başım agrıdı ölüyorum yorgunluktan

Canim bence ebe ler we hemsireler herseyi en iyisini bilemez tecrubeleri coktur faydalidir ama uyulmak zorunda olan kurallar degildir....bicok arkadasim ve benimde dahil kabusum du bu konular ama bebek her ikisinede alisabilir yani benim kizim alisti hem emzirdim hemde sagip biberonla werdim hic te soru yasamadim ama ilk gunden bunu bole yaptim belki de ondan alisti....

Canım bende de iki çocuk var biliyorsun...
Bacaklarım ayakta durmaktan varis, gözaltlarım mosmor oldu. Kilo alımı iyi olsaydı hiç olmazsa geceleri uyuyup enerjı topluyordum. Oysa şimdi şuan bile sağıyorum. Çünkü haftaya tatile gidiyoruz kısmetse ve sütüm iyice gider diye çok korkuyorum, çünkü oğlumun peşinden koşucam, yediricem, yıkayacağım, oynayacağım vs. Sonra üç saatte bir süt sağacağım Deren için... Yattığım yeri bilemeyeceğim gece, tabii yatabilirsem(

Bebek dostu bircok hastanede bile 2. gece hemsire biberonla mama veriyor..Bu kuralari sadece sen koyacaksin,hemsirelere birakma..
Benim kizimda ilk zamanda olmasada sonradan biberon aldi emmeyle ilgili problem olmadi hem emdi hem biberon aldi ama sadece kaucuk..3. ayindada emzige alistirdim parmaklarini emmeye basladi diye,direk uyumaya calisirken emiyordu sadece yine uyuma sirasinda aliyor emzigi onun haricinde almiyor..
Tamamen bebege bagli,sansada birakilacak bisy degil..

Ilk zamanlarimi tazeliyorsun sorularinla :)
Insallah hic sorun olmadan,birazda kabullenerek atlatirsiniz ilk zamanlari..Saglikla bi kavusunda..

Canim bence ebe ler we hemsireler herseyi en iyisini bilemez tecrubeleri coktur faydalidir ama uyulmak zorunda olan kurallar degildir....bicok arkadasim ve benimde dahil kabusum du bu konular ama bebek her ikisinede alisabilir yani benim kizim alisti hem emzirdim hemde sagip biberonla werdim hic te soru yasamadim ama ilk gunden bunu bole yaptim belki de ondan alisti....

Kizlar sizleri cok özledim insallah iyisinizdir...
Dun girmek istemedim ama hata verdi giremedim bir turlu esimle avm olayindan sonra aramizda hic tartisma bile cikmadi demek istemistim :))
Ama bugun bunu söyleyemiycem...

Aylardir hic görmedigim aklima bile gelmeyen bir yuzugum kayip altinin en pahali oldugu zamanda hayli yuksek bir fiyata almistim bugun esim bankaya gitti bende geleyim bir yuzugum orada onu alayim dedim ki bankadada yoktu.
Aksamin 7 sinden beri ariyorum bulamadim
Benimkide yine bana demedigini birakmadi ben esek gibi calisiyorum sende altinlari kaybediyorsun o yuzugu bulmazsan turkiyeye gittiginde altin filan almaktan bile bahsetme dedi.
Ki bu olayda hakli oldugunu dusunuyorum artik
Aylardir gözume bile carpmadi kayboldugunu 2 gun önce fark ettim dogumdan sonra hic görmedim... Hamileyken kardesimle kaynanama gittigimde takmistim sonra kaynanamin microsunun ustune kattim bulasiklari yikarken belkide orada unuttum diyorum kaynanamda coook unutkandir.
Ama baska kötu bir ihtimal daha var onu dusunmek bile istemiyorum.
Bunu bulmayana kadar rahat yok bana

Kaynanamla esi Turkiyedeler onlarada soramiyorum

Sevgili deneyimli anneler simdi size bir akil danisayim.benim oglum hem beni emiyor hemde mama aliyor. Cok sukur yemesi rutine baglandi ve gayet iyi gidiyor. Simdi 5. Aydan itibaren mama ve anne sutu harici bi sey vereyimmi.su kasik mamasiylami basliycaz .yogurt meyve falan onlari ne zaman vereyim.sadece anne sutu almiyor diye baslamak mantikli geldi fakat bilgim sifir bu konuda.

Söylerim canım, zaten doktora sorulacak listesi yapmaya başladım yazıyorum ki unutmayayım diye artık.. :)

Lilacsofie;

Yazduklarını okurken içim yandı.. Dilerim tutturmaya çalıştığın düzen işler. Benim oğlumda biberon almadı, mecbur kalınca çok acıkırsa 30-40 cc içip kayıntı yapıyor ve beni bekliyor. Tabi memeden ne içiyor bilmiyorum,ama sağınca 80 i zor bbuluyorum, zaten kilo alımı da yavaşladı, ayda 400 gr bile almamıştı. Sr.umuz takip edelim dedi ama hiç içime sinmiyor, bu anne sütüyle kaşık maması nasıl yapılıyor?
İşe başlayacağım biberon sorunumuz var, sütümün 3,5 aylık bir bebeğin ihtiyacını karşılayamadığını düşünüyorum. Yarın tatile gideceğiz sütüm azalmasın diye ne yapabilirim bilmiyorum. Şöyleki, 3-4 saatte bir tek memeyi emiyor, haliyle sağmazsam bir meme ancak 6-8 saatte bir emiliyor. 6-8 saatte 80 cc nedir ki

Bu arada kayınvalidemle çok ciddi sorunlar yaşadık evine döndükten sonra, telefonla evimi karıştırdı, kocamla girdik birbirimize, ağla ağla geldiğimiz nokta bu işte

Uzattım kusura bakmayın nolur çok doluyum..

ben ilk doğduğu andan itibaren hem biberon hemde meme verdim.hiç sorun yaşamıyorum şu an çalıştığım için gündüz ben yokken biberonla besleniyor beni buluncada emiyor.büyük oğlumda bende ısrarla biberon vermemiştim memeyi bırakır diye .çalışan anne olunca büyük hata yaptığımı sonradan anlamıştım.3 aylıkken işe başladığımda çocuk biberonu ağzına bile sürmemişti.annem kaşık kaşık süt içirmeye uğraşırdı saatlerce çok zorlanmıştık.bu nedenle şimdi doğar doğmaz alıştırdım biberona çokta rahat ettim.bu güne kadarda biberon içipte memeyi bırakan hiç duymadım ben açıkçası.

canım ya bitmedi dertler bir türlü inşallah bulursun eminim bir yerde bırakmışsındır dalgınlıkla.üzülme olurmu?

aslında 6. aya kadar anne sütü alması doğru olanı doktorlarda böyle diyor ancak anne sütü yetmiyorsa yada anne çalışıyorsa ki benim doktorum bana öyle dedi ek gıdaya geçebiliriz dedi.oda kaşık maması dediğimiz tahıllı sütlü pirinçli mamalara.6.aya doğru ise meyve püreleri ve yoğurt eklenecek ilk başta sonrada sebze çorbaları.aralarda ise emmeye devam edecek yada mama yemeğe.benim bildiğim bu şekilde ilerliyor süreç tabi en doğrusunu doktorun belirlemeli çocuğun gelişimine göre onlar yönlendiriyor zaten.

canım allah bu kayınvalideleri bildiği gibi yapsın ne diyeyim.bak ne güzel tatile çıkıyorsunuz eşinle aranızı düzeltmek için bir fırsat.herşeye tıka kulaklarını eşinle bebeğinle mutlu günler geçir.süt olayınıda takma kafana okuyorsundur mutlaka burda hepimizin ortak sorunu bu.benimde sütüm çok azaldı artık günde 2-3 kere mama yiyor.zaten ek gıdayada geçicez yakında hiç sorun etme o yüzden.ne olur ağlama artık bebeğinde etkilenir biliyorsun.burası birbirimizi koşulsuz şartsız anladığımız bir yer gel içini dök rahatla ne kusuru olurmu hiç öyle şey.

Allah razı olsun canım. Kayınvalidem hepten sapıttı, kimi bulsa beni şikayet ediyor. Ağzımı açıp tek laf etmedim yüzüne geldim size anlattım biliyosun, ama yüzümden anlamış, oğlunun evine sığamamış, bana çok kızgınmış, kızgınlığı öfkesi geçene kadar benle konuşmayacakmış, ama kurbanda biz gidecekmişiz, yeğeninin bebeğinin doğum günüymüş, sürpriz yapacakmışız, bunca lafın üstüne gitmem dedim eşime, annem çağırırsa gideriz dedi, demekki o zaman "öfkesi" geçmiş demektir dedi! Benim öfkem nolacak. O kadar saptırıyorki herşeyi nasıl abartarak anlatıyor, kocamı düşman edecek bana!
A

Canım seni çok iyi anlıyorum. Ben de kısmetse pzt tatile gidiyorum pzt ve tutturmaya çalıştığım düzenin bozulmasından, sütümün azalmasından endişe ediyorum. O yüzden önlemlerimi alıyorum.
Tatile promalt (ki malt içerikleri normalde kilo yapıyor diye hiç içmezdim) götürüyorum. Günde yarım kutu içeçeğim.
Bulgur,bol yeşillik ve sürekli suyu ihmal etmeyeceğim. Su içmek sıcakta tatilde unutuluyor.
Sağma makinamın sübapları dahil tüm parcalarını yedekledim, suan hayati önemde benim için. Birşey olursa yanarım. Orada gündüz 3-4 saatte bir sağacağım. Geceleri de uzun uzun sağacağım oturup. Çünkü sütü muazzam arttıran birşey bu.
Kaşık maması olarak, Hipp'in "organik pirinçli tahıl bazlı ek gıda"sı var. Arkasında tarifi oluyor. Anne sütüne karıştırılıyor. Fakat bu mamaya baslamadan önce çok iyi düşünmeni öneririm. Bu öğün onun karnını daha önceki beslenme şekline göre, oldukça tok tutacaktır. Bu tokluğa alıştığında memeden aldığı süt miktarını iyice azaltabilir. Benim kızım gibi ciddi kilo alımı azlığı yoksa, önce benımkı gıbı bır sut kürü yapmadan direkt baslama derım.

Ve hersey bır tarafa....... Dalgalar durulur, hersey duzelır bırgun. Hep böyle gitmeyecek. Şuan en aciz oldugun zamanda, sana destek değil köstek olanlara yazıklar olsun! Sen yıne de çocugunu, sutunu ve bugunlerın gerı gelmeyecegını dusun. Ilk dogumumdan sonra ben de cok zor gunler gecırdım; sımdı kı aklım olsaydı daha farklı olurdu. Sen de en çok kendini ve bebeğini düşün, biraz bencil ol.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…